Öğrenci Banka Hesabı Açma İşlemi Nasıl Yapılır?


Öğrenci Hesabımı Açtırdım Banka Kartım Ne Zaman Gelir

Öğrenci Banka Hesabı Açma İşlemi Nasıl Yapılır

Bu gün size özellikle üniversite öğrencileri ve yatılı okumaya giden öğrenciler için olmazsa olmaz bir konudan bahsedeceğim. Bu yazımızda öğrenci banka hesabı nasıl açılır, öğrenci vadesiz hesap açma, öğrenci vadesiz banka hesabı açma, öğrenci hesabı için gerekli belgeler, hesap kartım ne zaman elime de olur, öğrenci kartım banka kartım ne kadar sürede elime geçer, öğrenci banka hesap kartı, Öğrenci Banka Hesabı Açma İşlemi Başvurusu Nasıl Yapılır, Öğrenci Banka Hesabı Açma İşlemi Nasıl Yapılır, öğrenci banka hesap işletim ücreti ne kadar gibi aklınıza takılan bütün soruların cevabını bulabileceksiniz.

Öğrencilik bu hayatta zor iş aslında aynı zamanda Dünyanın en kolay işlerinden bir tanesi denilse yanlış olmaz. Ne iş yapıyorsun diye sorduklarından öğrenciyim diyerek kenara çekilirsin. Aylık ne kadar kazanıyorsun, işinden memnun musun gibi sorulardan muafsın. Tabi her ne kadar kolay gibi görünse de bunları birde öğrencilere sormak gerekir.

Biz de bu gün size bir öğrenci için elzem, olmazsa olmaz banka hesabı açma işlemi nasıl olur bunu anlatmak istedik.

Herkesin bildiği gibi bankalardan kendi adınıza yapacağınız işlemler için Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre 18 yaş ve üzeri sınırlaması getirilmiş durumdadır. Ayrıca hesap işlemi yapacağınız banka sizden ikametgah etme durumunuzu da soracaktır. Bundan dolayı her hangi bir yerde ikametgah ettiğini belgeleyen ve 18 yaş veya 18 yaşını geçmiş her genç bankadan vadesiz hesap açtırma hakkını kullana bilir.

Buraya kadar sıkıntı olmasa da bankalar vadesiz banka hesabı açılan şahıstan hesap açtırma ve işletim ücreti talep edebiliyor. Bu konu öğrenci olan birisi için kesinlikle belli bir külfet doğuruyor. Bundan dolayı öğrenciler için en hesaplısı ve em güzeli açtıracağı hesaptan para almayan ve İnternet üzerinden yapacağı işlemlerden de para almayan bankalardır. Şimdi konumuzun ana hatlarını oluşturan Öğrenci banka hesabı nasıl açılır veya öğrenci banka hesabı açma başlıklarını detaylandıralım.

Öğrenci Banka Hesabı Açmak için Gerekli Belgeler

Öğrenci Banka Hesabı Açmak için Gerekli Belgeler

Hesap açtırmak için ilk yapmanız gereken şey ikametgah ve kimliğiniz ile hesap artıracağınız bankaya gitmek olmalıdır. Burada en önemli olan şey öğrenci işlerinden alacağınız “Bu …….. Okulun Aktif Öğrencisidir” yani sizi belgeleyen mühürlü bir öğrenci belgesi almanızdır. Bu belge ile bankaya gittiğiniz takdirde banka sizden öğrenci olduğunuz için hesap işletim ücreti almayacaktır. Bu belge sizin için önemlidir. Bu belge ile sizden hesap ücreti kesilmeyecektir.

Son çıkan düzenlemeler ile öğrenciye vadesiz hesap açarken ve hesap bankada aktif durumdaysa her hangi bir belli bir ücret alınmaz. Hesap açma ve işletim ücreti teklif edilemez. Bankada hesap açma işlemleri çok kısa sürede tamamlanabilmektedir. Bu süre yarım saatinizi almayacak bir işlemdir. Hesap açıldıktan sonra hesabınıza hemen para yatırabilirsiniz.

Hesap açma işlemini tamamladıktan sonra yapacağınız diğer işlem banka görevlisinden İnternet bankacılığınız aktif hale getirilmesini isteye bilirsiniz. Bu durumda banka sizin aktif hesabınızı İnternet bankacılığına bağlayacaktır. Banka görevlisi size aynı zamanda bir adet kullanıcı ve adı ve telefonunuza SMS ile şifre gönderecektir. Bu işleyiş kısmı olarak bütün bankalarda aynı olsa da bütün bankalarda hemen hemen aynıdır. Ayrıca bankada unutmadan yapılacak işler arasında günlük havale ve eft işlemlerinizi yaptırmayı unutmayınız.

Öğrenci Hesabımı Açtırdım Banka Kartım Ne Zaman Gelir, paravepara.com

Öğrenci Hesabımı Açtırdım Banka Kartım Ne Zaman Gelir?

Hesap açılışı çok kısa sürede tamamlansa da hesabınıza ait kartın gelmesi biraz zaman alacaktır. Hesabınıza ait banka kartınız en fazla 14 iş günü içerisinde belirttiğiniz adrese gelmesi beklenir. Size gönderilen kart açtırdığınız hesaptan para çekme para yatırma işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca kartınızla havale, eft, borç ödeme, fatura ödeme işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca kartınızla size ati olan banka bilgilerine, IBAN bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu işlemler bittikten sonra akıllı telefonunuza bankanızın mobil uygulamalarını indirebilirsiniz. Bu size işlemlerinizi yapıyorken keyif verecek ve hız kazandıracaktır.

Bu yazımızın size faydalı olması dileğiyle.

paravepara.com ekibi.

2 Comments

  1. MURAT

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir