Ziraat Bankası Sanal Kart Nedir ve Sanal Kart Tanımlama


Ziraat Bankası Sanal Kart İşlemleri,limit,para çekme,takst yapma

Ziraat Bankası Sanal Kart nedir? Nasıl Sanal Kart Tanımlayabilirim?

Ziraat Bankası Sanal Kart Nedir ve Sanal Kart Tanımlama: Son günlerden kredi kartı ile İnternet üzerinden yapılan alış-verişlerin ve kullanımının artmasıyla yeni güvenlik sorunları ortaya çıkmıştır. İlk kullanımlarda her hangi bir tehlike yokmuş gibi görünsede aslında internet üzerinden yapılan alış verişlerde kredi kartınızın yani elinizde bulunan kartın bilgilerini internet dünyasına kısmende de açmış oluyorsunuz. Bu nasıl oluyor diye sorulacak olursa alış-veriş yapıyorken girilen Kredi Kartı bilgilerinizin başkalarının eline geçmesi aslında an meselesi. Çünkü sonuç itibariyle web sayfası dediğiniz ara yüze kredi kartınızın bütün bilgilerini oraya giriyorsunuz. Peki bunun önüne geçmek için hangi yöntem izlenmeli. Bunun için bankaların geliştirdiği ve Ziraat Bankasının aktif olarak kullanmış olduğu Sanal Kart sistemi devreye girmiştir. İstersenz Sanal Kart ile ilgili detaylı bilgi almka için Lütfen Burayı Tıklayınız.

Verilen bilgiler ışığında Ziraat Bankasında Nasıl Sanal Kart alabileceğiniz söyleyelim. Ziraat Bankası Sanal Kart İnternet/online Bankacılıkta kullanıldığı için ve bu kart İnternet/online Bankacılık aracılığıyla tanımlandığından ve kullanıma açıldığından; bu hizmetten faydalana bilmek için öncelikle Ziraat Bankasına ait bir kredi kartınızın olması gerekmektedir. Aynı zaman da sanal kart işlemleri İnternet/Online Şube  üzerinden yapıldığından  Ziraat Bankası İnternet/Online Bankacılık Müşterisi olmanız gerekmektedir. Bu sanal kart hizmetinden yılda en fazla 10 taneye kadar hesabınıza sanal kart tanımlama işlemi yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Sanal Kart Limitini Nasıl Değiştirebilirim?

     Sanal kart tüm kontrolü müşteri tarafından Ziraat Bankası İnternet/Online Bankacılık üzerinden yapılmaktadır. Bundan dolayı sanal kartın limit işlemleri müşteri tarafından artırılıp azaltılabilir. Size ait olan fiziksel kartın limiti kadar sanal kartın limitini artırabilrsiniz. Sanal kartlarda tavsiye edilen lim miktarı her zaman sıfır tutmaktır.

5 Comments

  1. Sibel
  2. Sibel
  3. Sibel
  4. Sibel
    • yazar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir