Nakit Kredisi Nedir


Nakit Kredisi İhityaç Kredisi, Kredi çeşitleri

En Geniş Anlamıyla İhtiyaç/Nakit Kredisi Nedir?

Nakit Kredisi Nedir : İhtiyaç Kredisi günümüz de en çok duyduğumuz iki kelime ama genel olarak bir çok kişi için bilinmeyen bir kavram. Televizyonlarda, radyoda, gazete, internet gibi bir çok basın yayın organında karşımıza çıkan bu iki kelime teknolojinin her gelişim safhasında daha çok karşımıza çıkmaktadır.

İhtiyaç Kredisi veya diğer adıyla Nakit Kredisi, kişilerin ihtiyaç duyduğu nakit ihtiyacının hızlı, güvenli ve hesaplı bir şekilde karşılanması için bankaların veya finans kuruluşlarının sunduğu kısa vadeli, hesaplı bir borç alma yöntemidir. Kısa vade/zaman süresi bankalar arası farklılık göstermesi muhtemeldir ama bu süre genellikle 60 ayı geçmemesine dikkat edilir. İhtiyaç Kredileri ticari amaç için çekilmez ve buda tavsiye edilen bir yöntem değildir. İhtiyaç/Nakit Kredileri genellikle müşterinin ihtiyacına göre farklı isimlerle adlandırılabilir bunlar; Tatil Kredisi, Evlilik Kredisi, Bayram Kredisi, Eğitim Kredisi, Sağlık Kredisi, Beyaz Eşya Kredisi, Eşya Alım Kredisi gibi isimleri olabilir.
İhtiyaç/Nakit Kredileri bankalar veya finans kuruluşları tarafından genellikle bir kaç bin tl ye kadar kullanma imkanı sunmakla birlikte daha az dosya masrafı ve evrak gerektirir.
İhtiyaç/Nakit Kredisi Ürünleri TL ya da diğer para birimleri olan dolar, evro gibi paralarla kullanılabilir. Ayrıca kur oranı sabit veya değişkendir. Bankalar belirli dönemlerde İhtiyaç/Nakit Kredilerini belirli dönemlerde uygun, avantajlı kampanya yaparak kredi kullandırma imkanı sunmaktadırlar. Bankalar için İhtiyaç/Nakit Kredisi; kalite, rekabet, müşteri memnuniyeti, başvuru sürecinin süresi gibi sebeplerden dolayı kredi verme imkanını Telefon, SMS, internetten kredi ve kefilsiz kredi verilmektedir. İnternet, Telefon, SMS gibi yöntemlerden dolayı şubeye gitmeden İhtiyaç/Nakit Kredisine başvurabilirsiniz.

Nakit Kredisi Çekmek İçin Başvuru Şartlarını Okumak ve Hakkında Bilgi Almak İçin Lütfen Burayı Tıklayınız.

No Responses

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir