Ziraat Bankası Kredi Kartı Hakkında Herşey


Ziraat Bankası Kredi Kartı

Ziraat Kredi Kartı Başvurusu.

      Kredi Kartı artık hayatımızın vazgeçilmez bir alış-veriş aracı haline gelmiştir. Gün içinde yapılan alış-verişlerde onu kullanmaya o kadar alışmışızki kimi zaman nakit parayı unutup sürekli kredi kartını kullanır olduk. Özellikle İnternet sitelerinden yaptığımız alış verişlerde, tek seferde alamadığımız ürünleri için taksit imkanlarından faydalandığımızdan, yapılan alış-verişlerde ekstra indirim hediye kazandığımızdan dolayı kredi kartı bizi cezbeden ve vazgeçemediğimiz bir alış-veriş aracı haline gelmiştir.

     Ama çevremizde o kadar çok kredi kartı veren banka varki siz hangisini tercih edeceksiniz. Biz sizin için promosyonu bol, taksit sayısı yüksek, üye iş yeri fazla olmasından dolayı ve buna benzer bir çok kampanyası bulunmasından dolayı. Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Ziraat Bankası’nın Kredi Kartına Başvuru kanallarını anlatmaya çalışacağız.

Bu yazımızda Ziraat Bankası Kredi Kartıyla ilgili aklınıza gelen bütün soruların bir cevabı vardır.

 1. Ziraat Bankası Kredi Kartına Nasıl Başvurabilirim?

 • Ziraat Bankası kredi kartına başvuru yöntemi ve en çok bilinen size en yakın Ziraat Bankası şubesine kimlik kartınız ve size ait olan gelir belge veya belgeriniz gösteren kağıtlar ile şubeden direk başvuru yapabilirsiniz. Size en yakın Ziraat Bankasını bulmak istiyorsanız burayı tıklayınız.

Eğer Ziraat Bankası şubesine gitmeden başvuru yapmak isterseniz aşağıdaki yollardan bir tanesini deneyebilirsiniz.

 • Ziraat Bankasına ait olan ATM para çekme makinalarından başvuru yapabilirsiniz.
  Size en yakın Ziraat Bankası ATM para çekme makinasını bulmak isitiyorsanız burayı tıklayınız
 • Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı ile başvuru yapmak isteyen müşteriler ise 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numarayı arayarak Müşteri İletişim Merkezimiz aracılığı ile başvurularını gerçekleştirebilirler.
 • En son başvuru yöntemi ise “4747 SMS Şube” olarak adlandırılan başvuru yapma şeklidir. Bu başvuru şeklinde Ziraat Bankasının sunduğu kredi kartına ön başvuru yapmuş oluyorsunuz. Bu başvuru sonucu başvuru yapan kişiye SMS yoluyla bildirilecektir. Başvuru yapmak için ” KART TCKN LİMİT GELİR ” yazarak 4747 SMS yoluyla göndermelisiniz.

     Başvuruların en iyisi şubeden yapılan başvurulardır. Çünkü İnternet/Onlina Şubeden, Telefon Bankacılığı’ndan veya ATM üzerinden kredi kartı başvurularını yapmış kişiler verdikleri bilgiler dahilinde Kredi Kartı ön başvuruları onaylandığında kendilerine SMS ile onay mesajı gelecektir. Başvurularının onaylandığını mesajı yoluyla alan müşteriler en yakın Ziraat Bankası şubesine kimlik kartı ve kredi kartına başvuran müşteriye ait olan gelir belge veya belgerini gösteren kağıtlar ile şubeye gidecekler ve başvuruyu tamamlamaları gerekmektedir.

     İnternet/Onlina Şubeden veya Telefon Bankacılığı’ndan asıl kredi kartı başvusu yapan müşterilerden, gerekli güvenlik araştırmalarından istenilen seviyede geçen ve Ziraat Bankası Kredi Kartı verme kriterleri çerçevesinde Kredi Kartı alması onaylanan müşterilerin Kredi Kartı en yakın şubeye gönderilecektir ve istemiş olduğunuz kredi kartınızı belgelerinizle ile birlikte Ziraat Bankası Şubesinden ala bilirsiniz.

 1. Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucumu Nasıl Öğrenebilirim?

     Kredi kartı başvurusu yaptınız. Peki yapılan başvurunun olum veya olumsuz olduğundan nasıl haberdar olacaksınız yani sonucunu nasıl öğreneceksiniz. Bunun da yine kolay yolu var. Kredi kartı başvurunuzun sonucunu size en yakın her hangi bir Ziraat Bankası şubesinden veya Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı olan 444 00 00 veya 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezini arayarak bilgi alabilir ve kredi kartınızın durumunu öğrenilebilirsiniz. Fakat Ziraat Bankası Şube dışı yapılan (İnternet/Onlina Şube, Teleefon Bankacılığı vs.) Kredi Kartı başvurularının sonucunu e-posta, mail ve SMS ile başvu yapan müşteriye iletmektedir.

 1. Ziraat Bankası Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihimi Nasıl Değiştirebilirim?

     Herşey onaylandı ve şubeden ve belirttiğiniz adresten kredi kartınızı aldınız. Fakat aldığınız Ziraat Bankası Kredi Kartının hesap kesim tarihini bilmiyorsunuz ve bunu değiştirmek istediğinizde nasıl değiştireceksiniz. Bunun için yine yapılacak işlem izlenecek method bellidir. Öncelikle Ziraat Bankası İnternet/Onlina Şubeye girip işlemlerinizi yapabilirsiniz. İnternet üzerinden Kredi Kartınızın hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz veya Hesap Kesim tarihi ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı aracılığıyla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Ziraat Bankasının 444 00 00 veya  0850 220 00 00 numaralı telefonlarından bir tanesini arayıp Müşteri İletişim Merkezleri vasıtasıyla işlemlerinizi yaptırmanız.

 1. Ziraat Bankası Kredi Kartı Şifremi Nasıl Alabilirim?

     Ziraat Bankası Kredi Kartı ile merak edilen diğer bir nokta sahip olduğunuz Ziraat Kredi Kartınızın şifresini nasıl alacaksınız. Elinize ulaşan Kredi Kartı şifre olmadan hiç bir anlamı olmayacağı çok açık bir durum. Peki şifrenizi nasıl alacaksınız.? İşte cevabı. Yine Kredi Kartı şifrenizi almak için yapmanız gereken 2 işlem methodu vardır.

 • Birinci olarak size en yakın Ziraat Bankası Şubelerine gidip Kredi Kartınıza şifre talep edebilirsiniz.
 • Diğer bilinen yöntem ise Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı aracılığıyla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Ziraat Bankasının 444 00 00 veya  0850 220 00 00 numaralı telefonlarından bir tanesini arayıp Müşteri İletişim Merkezleri vasıtasıyla şifre işlemlerinizi yaptırmanız olacaktır.
 1. Ziraat Bankası Kredi Kartım Çalındı veya Kayboldu Ne Yapmalıyım?

     Kredi Kartı çalınması veya kaybolması artık insanların başına gelebilecek en doğal olaylardan bir tanesidir. Fakat yaşanan bu olay sizi daha çok maddi ve manevi yönden etkilememesi için yapmanız gereken çok önemli bir iş vardır. Kartınızı kaybettiğiniz veya çalındığını anladığınız durumda  tek yapmanız gereken Ziraat Bankasının 444 00 00 veya  0850 220 00 00 numaralı telefonlarından bir tanesini arayıp Müşteri İletişim Merkezinin kayıp çalıntı işlemler menüsünden bilgi vermenizdir. Bilgi verdiğiniz takdirde işlemleriniz yapılacak ve kredi kartınız kullanıma kapatılacak, bloke edilecektir. Burada en önemli olay kartınıza çalınma, kaybolma veya buna benzer bir şey olduğunda kesinlikle işlemleri yaptırmak için vakit kaybetmemenizdir.

 1. Ziraat Bankası Kredi Kart Ücretinin Yasal Dayanağı var mı?

     Ziraat Bankası Kredi Kartını kullanmaya başladınız peki ekstrenize yansıyan Kredi Kartınızın kullanım ücreti yasal mı? Sizden alınan aylık kredi kartı kullanım ücretini bankanın alması normal mi?  Ziraat Bankasının yaptığı açıklama ve bu kart ücretleriyle ilgili dayanağı Türk Ticaret Kanunu, Bankacılık Kanunu ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu’nda bulunan mevcut kartların üyelik, yenileme ücretinin müşterinden alınabileceğine dair maddeler bulunduğunu söylemektedir.  Aynı zamanda Ziraat Bankası kredi kartı sözleşmesi yapıyorken müşteri tarafından imzalanan Kredi Kartı Üyelik ve Kredi Sözleşmesinde kart üyelik veya yenileme uygulamasına ait hükümlerde bunları belirtmiştir.

 1.  Ziraat Bankası Kredi Kartı Kart Ücreti Hangi Dönemlerde Alınır? Kart ücreti ne kadardır?

     Ziraat Bankası Kredi Kartlarının hepsinin asıl veya ek kartlarının belli bir ücreti vardır. Bu kart ücreti ilk yapılan alış-veriş yani finansal işlemlerin sonunda kart ektrenize yansıtılır. İlk ücretlendirmeden sonraki kart ücreti ise birer yıl ara ile ekstreye yansıtılmaktadır.

 1. Ziraat Bankası Kredi Kartı Ekstre Bilgilerimi Nasıl Öğrenebilirim?

    Ziraat Bankası Kredi Kartlarıyla yaptığınız alış-veriş bilgileri, harcama tutarlarının müşteri tarafından bilinmesi veya geçmişe ait yapılan alış-veriş, finans bilgilerini görme ve bunlarla ilgili, yapılan harcamalarla ilgili bilgi almak en doğal haktır. Bunu gerçekleştirmek için yapılması gereken yöntemler yine çok açıktır. Bu imkanlar Ziraat Bankasının müşterilerine sunduğu hizmetlerdendir.

 • Ziraat Bankası ekstrenizi öğrenmek için ilk yapılacak yöntemlerden bir tanesi  Ziraat Bankası İnternet/Onlina Şubeye girip İnternet üzerinden Kredi Kartınız ile yaptığınız dönem içi harcamaları, geçmiş döneme ait harcamaları ve gelecek döneme ait harcamaları, açık provizyonları ve buna benzer kartınıza ait bütün harcama bilgilerini öğrenebilirsiniz.
 • Diğer yöntem ise Ziraat Bankasının 444 00 00 veya  0850 220 00 00 numaralı telefonlarından bir tanesini arayıp Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla veya size en yakın Ziraat Bankası ATM’si aracılığıyla bunu öğrenebilirsiniz.
 • Aynı zamanda eğer isterseniz kredi kartı ekstrenizi e-posta yoluyla da gönderilmesini Ziraat Bankasına talimat vererek bunu talep edebilirsiniz. Yine bu isteğinizi en yakın Ziraat Bankası Şubesi, İnternet/Onlina Şube veya Telefon Bankacılığı olan 444 00 00 veya  0850 220 00 00 numaralı telefonlarından bir tanesini arayıp Müşteri İletişim Merkezleri vasıtasıyla işlemlerinizi gerçekleştirip aylık kredi ekstrenizi e-posta yoluyla isteye bilirsiniz.
 1. Ziraat Bankası Kredi Kartı Harcama Yaptığınız Harcamaya İtirazımı Nasıl İletebilirim?

     Günümüzde kredi kartıyla yapılan alış-verişlerin, harcamların artmasıyla haliyle yanlış yapılan işlemler, bilerek veya bilmeyerek kartınız ile çekilen fazla para tutarları, tarafınızdan yapılmayan bir harcama ya da alış veriş işlemi. Sizin bilginiz dahilin de olmadan kredi kartınızdan yapılan işlemler bunların hepsinin yaşanması artık olağan bir durum halini almıştır. Peki sizin kabul etmediğiniz bir alış-veriş olayını veya sizin tarafınızdan yapıldığını düşünmediğiniz bir işleme nasıl itiraz edeceksiniz? Bunun için yapmanız gereken olay hiç vakit kaybetmeden Ziraat Bankası Kredi Kartınız ile itiraz edeceğiniz harcamaya ait bilgileri imzalı bir adet dilekçe ile Ziraat Bankasının 0212 286 55 00 numaralı faksına iletmenizdir. Dilekçede olması gereken bilgiler aşağıda verilmiştir.

 • Ziraat Bankasının  Kredi Kartı ile yapılan işlemin yapıldığı Kart Numarası
 • Ziraat Bankasının  Kredi Kartı ile yapılan harcamının, alış-verişin vs. yapılan İşlemin Tarihi
 • Ziraat Bankasının  Kredi Kartı ile yapılan harcamının, alış-verişin vs. İşlem Tutarı
 • Ziraat Bankasının  Kredi Kartı ile yapılan İşyerinin Adı
 • Ziraat Bankasının Kredi Kartı ile yapılan İşleme İtiraz nedeniniz. Bu yapılan işleme neden itiraz ediyorsunuz. Bu bilgileri dilekçenize yazıp belirtilen faks numarasına eklemeniz gerekmektedir.
 1. Ziraat Bankası Kredi Kartı Asgari Ödeme Nasıl Hesaplanır?

     Ziraat Bankası Kredi Kartıyla yapılan alış-verişler, harcamalar sizin planladığınızın dışına çıkmış olabilir. Hiç düşünmediğiniz yerden çıkan bir ödeme durumu veya ön görülmeyen ama illa ki olmasını istemediğiniz bir kaza, hiç hesapta olmayan bir ödeme, planlarınız dışında ortaya çıkan bir ihtiyaç gibi durumlar herkesin başına gelebilir. Bunun gibi düşünülemeyen ve öngörülemeyen, planda olmayan, şansızlık gibi sebeplerden dolayı o ay planladığınızın dışında harcama yapabilirsiniz. Peki Kredi Kartıyla yaptığınız harcamanın o ay ekstrenize yansıyan fatura tutarının minumum değerini ödemek istiyorsunuz ve bunu nasıl hesaplayacaksınız. Ziraat Bankasının 17.12.2010 tarihinden sonra müşterilerine verdiği Ziraat Kredi Kartlarına minimum uygulanacak asgari ödeme oranları aşağıdaki tablodadır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Asgari Ödeme Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Minumum Ödeme Tutarı Hesapla

 1. Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcumu Nasıl Ödeyebilirim?

     Ziraat Bankası Kredi Kartıyla yapılan alış-verişlerin, harcamaların geri ödeme şekli müşterinin isteğine kalmış. Kredi kartı ile yapılan harcamaların tutarı sizin kredi kartı ekstrenize hesap kesim tarihinden önce yapılan işlemler yansıtılmıştır. Yaptığınız harcamanın tutarını ödemek gelecek dönemlerde kredi kartınızı sağlıklı kullanmak için, limit artırımı yapmak istediğiniz de aksi bir durumla karşılaşmamak için yapılması  en gereken en önemli işlemlerdendir. Ayrıca kredi kartınızı zamanında ödememeniz size ekstradan harcamaların yani toplam borç tutarı üzerinden faiz işlemesine neden olacaktır. Bu ve buna benzer sıkıntılarla karşılaşmamak için kredi kartının faturasını gününde ödemek müşteri açısından çok önemlidir. Şimdi size Ziraat Bankası Kredi Kartı ile yaptığınız alış verişlerin birden fazla ödeme yolu vardır. Şimdi bu ödeme yollarını size maddeler halinde yazalım.

 • Size en yakın Ziraat Bankası Şubelerinden ödeme yapabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası İnternet/Onlina  Şubesini kullanarak size ait kredi kartı borcunu hesabınızda bulunan para ile ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı ile her hangi şubeye gidememe durumunda ve İnternet erişiminin olmadığ yerlerde Telefon Bankacılığı olan 444 00 00 veya  0850 220 00 00 ile Müşteri Temsilcisi aracılığıyla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ziraat Bankası ATM’leri küçük çaplı banka olma fonksiyonlarından dolayı size en yakın Ziraat Bankası ATM’lerinden ödeme yapabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası’nda bulunan hesabınızdan Otomatik Ödeme Talimatı vererek ödemek istediğiniz kredi kartının her hangi bir faturası aklınızı kurcalamadan, aklınız da kredi kartı ekstresi faturalarıyla ilgili her hangi birşey kafanıza takılmadan işlemlerinize devam edebilirsiniz.
 • Ziraat Bankası Kredi Kartı ödeme şekillerinden diğer bir yöntem ise yapacağınız EFT ile mevcut kredi kartınızın borcunuzu ödeyebilirsiniz.
 1. Ziraat Bankası Sanal Kart nedir? Nasıl Sanal Kart Tanımlayabilirim?

     Son günlerden kredi kartı ile İnternet üzerinden yapılan alış-verişlerin ve kullanımının artmasıyla yeni güvenlik sorunları ortaya çıkmıştır. İlk kullanımlarda her hangi bir tehlike yokmuş gibi görünsede aslında internet üzerinden yapılan alış verişlerde kredi kartınızın yani elinizde bulunan kartın bilgilerini internet dünyasına kısmende de açmış oluyorsunuz. Bu nasıl oluyor diye sorulacak olursa alış-veriş yapıyorken girilen Kredi Kartı bilgilerinizin başkalarının eline geçmesi aslında an meselesi. Çünkü sonuç itibariyle web sayfası dediğiniz arayüze kredi kartınızın bütün bilgilerini oraya giriyorsunuz. Peki bunun önüne geçmek için hangi yöntem izlenmeli. Bunun için bankaların geliştirdiği ve Ziraat Bankasının aktif olarak kullanmış olduğu Sanal Kart sistemi devreye girmiştir. Eğer Sanal Kart ile ilgili detaylı bilgi almka için lütfen burayı tıklayınız.

     Verilen bilgiler ışığında Ziraat Bankasında nasıl Sanal Kart alabileceğiniz söyleyelim.  Sanal Kart İnternet/Onlina bankacılıkta kullanıldığı için ve bu kart İnternet/Onlina Bankacılık aracılığıyla tanımlandığından ve sanal kartınız açıldığında bu hizmetten faydalana bilmek için öncelikle Ziraat Bankasına ait bir kredi kartınızın olması gerekmektedir. Aynı zaman da sanal kart işlemleri İnternet üzerinden yapıldığından  Ziraat Bankası İnternet/Onlina bankacılık müşterisi olmanız gerekmektedir. Bu sanal kart hizmetinden yılda en fazla 10 taneye kadar hesabınıza sanal kart tanımlama işlemi yapılmaktadır.

 • Ziraat Bankası Sanal Kart Limitini Nasıl Değiştirebilirim?

     Sanal kart tüm kontrolü müşteri tarafından Ziraat Bankası İnternet/Onlina bankacılık üzerinden yapılmaktadır. Bundan dolayı sanal kartın limit işlemleri müşteri tarafından artırılıp azaltılabilir. Size ait olan fiziksel kartın limiti kadar sanal kartın limitini artırabilrsiniz. Sanal kartlarda tavsiye edilen lim miktarı her zaman sıfır tutmaktır.

 1. Ziraat Bankası Kredi Kartı Ekstrelerim e-posta Adresime Neden Ulaşmıyor?

     Ziraat Bankası kredi kartı ekstrelerini internet üzerinde e-posta hesabınıza gönderirken sistemde müşterinin mevcut olan mail adresine gönderir. Müşterinin kredi ekstrelerini almak istediği mail hesabını Ziraat Bankası müşteri bilgilerinde güncel tutması kendi sorumluluğundadır. Ayrıca Ziraat Bankasından e-posta almak isteniyorsa bunun için sisteme e-posta talimatı verilmiş olması gerekmektedir. Bu işlemlerin yapılması neticesinde kredi kartı ekstreleri düzenli olarak e-posta hesabınıza gelecektir. Bu gönderim süreleri zaman zaman değişiklik gösterebilir. Bu gönderimlerde çok kısa süreli zaman kaymaları yaşanabilir. Bu zaman kaymalarının sebeplerinden bazıları sizin sisteme bildiğirdiğiniz mail hesabından kaynaklanıyor olabileceği gibi Ziraat Bankası sistem yoğunluğundan ve bazı güvenlik sebepleri gibi nedenler buna sebep olabilir. Ayrıca e-posta hesabınıza gelen mailler ile ilgili güvenlik ayarlarından dolayı diğer kutusuna, spam, gereksiz mail gibi mail klasörlerine düşmüş olabilir veya İnternet e-posta ayralarınızda bankalardan gelen mailleri engellemiş olabilirsiniz. Yine e-posta güvenlik ayarları müşteri  tarafından kontrol edilmeli güvenlik kısıtlaması daha esnek olan bir e-posta hesabı kullanmanızda güvenlik politikası açısından iyi olacaktır.

 1. Ziraat BankaKredi Kartı Limitimi Nasıl Arttırabilirim?

     Ziraat Bankası Kredi Kart limitiniz kullanım sıklığı ve ihtiyaçlar çerçevesinde içerisinde bulunan kredi limitiniz yetmiyor olabilir. Peki bu kredi kartı limitini artırmak için ne yapmak gerekiyor. Ziraat Bankası kredi  kartı limitleri için 5000 tl ye kadar olan kredi limitlerini ;

 • Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı 444 00 00 veya  0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla
 • Ziraat Bankası İnternet/Onlina Şube üzerinden
 • Ziraat Bankası ATM’lerinden
 • En son olarak da Ziraat Bankası İnternet sitesi olan  www.ziraatbank.com.tr  üzerinden Kredi Kartı Limit artırımını yapabilirsiniz.

     Ama 5000 TL üzerine olan kredi kartı limit artış talepleri için en yakın Ziraat Bankası  Şubesine gitmeniz gerekmekte ve talebinizin direk bankaya iletilmesi gerekmektedir.

 1.  Ziraat Bankası Ek Kart Nedir?

     Ek kredi kartı müşterilerin hali hazırda kullanmış olduğu kartların aynı özelliklerini taşıyan müşterinin 15 yaşında ve daha büyük yakınlarına verilmek üzere aynı  kart hesabını kullanmak üzere tasarlanmış bir kart çeşididir. Bu verilen kredi kartının amacı mevcut kredi kartınız varken her hangi bir yakınınıza veya birisine kredi kartı vermeniz gerektiğinde tekrar kredi kartı çıkarmak zorunda kalmadan  Ziraat Bankası kullanmış olduğunuz kredi kartının bir kopyasını sizin talimatınız doğrultusunda, sizin belirleyeceğiniz limit çerçevesinde ve sizin belirlediğiniz 15 yaşında ve daha büyük bireylere bu kredi kartını tahsis etmektir.

     Ek kredi kartı asıl kart sahibinin talimatı doğrultusunda verilir. Ek kredi kartı talebinde istenilen kredi kartının limiti hali hazırda kullandığınız kartın limtini geçemez. Aynı zaman da ek kredi kartının limiti ek kredi katı istenilen kredi kartından kullanılır. Yani ek kredi kartın limiti asıl kredi kartından düşecektir. Bu limit yukarıda da söyledğimiz gibi müşteri tarafından belirlenebilir. Ek kredi kartına sahip birey kart limitleri doğrultusun da para çekme, taksit yapma, mal ve hizmet alımlarında kullanma hakkına sahiptir. Asıl kart sahibi istediği zaman ek kredi kartının geçerliliğini sonlandırabilir. Bu verilen asıl kart sahibinde bulunan kartın tüm özelliklerini sağlamaktadır. Ek kredi kartı da bir kredi karttır.

 1.  Ziraat Bankası Nasıl Ek Kredi Kartı Çıkartabilirim?

     Ziraat Bankasının ve diğer bankalarında kullandığı bu kredi kartı hizmeti kullanım açısından müşterilerin işlerini çok fazla kolaylaştırmaktadır. Ziraat Bankasının ek kredi kartı için birden fazla başvuru yolu ile yeni ek kredi kartı talep edebilirler. Bunları aşağıda maddeler halinde verelim.

 • Ziraat Bankası Şubeleri ek kredi kartı çıkarmak için başvurulması gereken en bilindik noktalardandır. Size en yakın Ziraat Bankası şubesiyle bu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ziraat Bankası ATM para çekme noktaları sizin için ek kredi kartı çıkartma için başvuru yapaca bileceğimiz diğer bir kanaldır.
 • Ziraat Bankası resmi internet sitesi olan http://www.ziraat.com.tr adresi ziyaret edilerek yine ek kart işlemleri yapılabilir.
 • Ayrıca gelişen teknolojiye paralel olarak artık Ziraat Bankası İnternet/Online Şube üzerinden ek kredi kartı talimatı verebilirsiniz.
 • Ayrıca diğer sunulan hizmetler arasında olan Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı  444 00 00 – 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezi  ile bu işlemleri gerçekleştirebilirisiniz.
 • Yine Ziraat Bankası SMS  hizmetleri çerçevesinde SMS yoluyla ek kredi kartı için başvurmak mümkün. Bunun için yapılması gereken şeyçok basittir. EKKART, TC Kimlik Numaranız yazdığınızn bilgilerin arasına birer boşluk bırakarak 4747 mesaj yollayarak işlem talimatını vermiş olacaksınız.
 1.  Ziraat Bankası Ek Kart Başvuru Sonucu Öğrenme?

     Ziraat Bankası ek kredi kartı başvurularında şubeden yapılan başvurular için her hangi bir bilgi eksikliği bulunmamaktadır. Bilgi eksikliğinde  vurgulanmak istenen şey Ziraat Bankası Şubeleri haricinde yapılan başvuruların bilgi alma organları kısıtlıdır. Bunun için Ziraat Bankası Şubeleri dışında yapılan başvurularda bunlar;  Ziraat Bankası ATM para çekme noktaları, Ziraat Bankası resmi internet sitesi, Ziraat Bankası İnternet/Online şube üzerinden yapılan başvuru,  Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı, Ziraat Bankası SMS  hizmetleri çerçevesinde SMS yoluyla yapılan başvurular kısıtlı bilgi alma kanalları olduğu için burdan yapılan başvurular ön başvuru olarak değerlendirilir. Ön başvuru değerlendirmesi sonucu olumlu olan müşteriler, Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezinde bulunan personel tarafından en kısa sürede aranarak ve gerekli güvenlik adımların geçilmesi halinde müşterinin talebi detaylı olarak olarak istenir. Sözleşmeden bulunan şartlara göre istek yapmış olduğunuz ek kredi kartı belirtilen adrese veya size en yakın şubeye kartınız iletilir.

     Ziraat Bankası resmi internet sitesi veya Ziraat Bankası İnternet/Online şube üzerinden yapılan ek kredi kartı başvuruları ise gerekli güvenlik adımların geçilmesi halinde Ziraat Bankasında mevcut bir sözleşmeniz var ise belirtilen adrese veya istediğiniz her hangi bir Ziraat Bankası şubesine gönderilir. Fakat sözleşme olmama durumunda ise taleb edilen şubeye ek kredi kartı gönderilecektir. Ek kredi kartını almak için gelir belge veya belgelerinizle ve Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartınız ile şubeye başvurmanız gerekmektedir.

 1. Ziraat Bankası Ek Kart  Limitini Nasıl Belirleyebilirim?

      Ziraat Bankası ek kartınızı kullanmaya başladıktan sonra bütün limit işlemleri asıl kart sahibi sorumluluğundadır. Ek kart ile ilgili yapılmak istenen bütün işlemler asıl kart sahibi tarafından yapılmaktadır. Asıl kart sahibi banka aracılığıyla kendi asıl kartlimitini geçmemek şartıyla ek kartın limitini artırma hakkına sahiptir. İstediği oran ek kartında limit artırımı ve azaltma hakkına sahiptir. Aynı zaman da asıl kart sahibi kartın kullanımını sonlandıra bilir. Limit değerini sıfır yapmak dolaylı yoldan kart kullanımını bitirmek denilebilir. Artırılan limitin asıl kart limitinden tükettiği unutulmamalıdır.

 1. Ziraat Bankası Kredi Kartımla Güvenli e- ticaret İşlemi Yapabilir miyim?

     Günümüzde kredi kartı kullanıcıların  yaşadıkları en büyük korku güvenlik sorunu olmuştur. Bankalar sanal ortamda kullanılan kartlar için çok büyük güvenlik yatırımları yapmaktadır. Bunların başında konumuzun içinde de bahsettiğimiz sanal kart uygulamasıdır. Diğer bir yöntem ise secure 3-D uygulamasıdır. Kredi kartınızla yapılan internet/onlina harcamalarda bankadan cep telefonunuza gönderilen güvenlik koduyla yaptığınız alış-verişin sizin tarafınızdan yapıldığının teğit edilmesidir.  Ziraat Bankası Kredi Kartıyla yurt içinde veya yurt dışında yapılan harcamalarda 3-D e-ticaret güvenlik yöntemi kullanılmaktadır. Ayrıca kredi kartınızı sisteme tanıtmadığınz takdirde yurt dışından İnternet/Onlina e-ticaret için harcama yapmanız mümkün değildir. Ziraat Bankası kredi kartı için ilk üretilirken bütün kartlar yurt içi harcamalara açık olarak üretiliyor. Fakat kredi kartınızı e-ticaret sitelerinde kullanma gibi bir amacınız yok ise kısa zamanda 444 00 00 veya 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla kartınızın e-ticaret sitelerine kapatılması talimatı verilmelidir. Yine ilk geldiğinde yurt dışı e-ticaret harcamalarına açtırmak için yine Müşteri İletişim Merkezi ile iletişime geçip talimat verilmesi gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir