Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Prim Ödemesi Yapılan Bankalar


sgk

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Prim Ödemesi Alan Bankalar

Yeni bir yazımızla, aklınıza takılan bir soruya çözüm olmak için buradayız. Bu yazımızda sosyal güvenlik kurumu prim ödemesi nasıl olur, sosyal güvenlik kurumu prim ödemesi, sgk prim ödemesi, sgk prim ödemesi alan bankalar, sgk prim ödemesi yapılan bankalar, ücretsiz sgk ödemesi, iş bankası sgk ödemesi, ATM’den SGK ödemesi,  kredi kartıyla sgk ödemesi, ssk prim ödemesi, ssk prim ödemesi alan bankalar gibi buna benzer bir çok sorunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

Bu yazımızı devam etmeden şunu söylemek faydalı olacaktır. Türkiye’de bulunan bütün bankalar tabi kesin değil ama yüzde 99 ‘u demek gerekirse şuan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim ödemesini almaktadır. Bu gün bir çok bankanın SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) ile yapmış olduğu anlaşma çerçevesinde Türkiye’de bulunan bankalar prim ödemesini bankalar kendi şubelerinden kabul etmektedir. Aynı zamanda prim ödemesini şubelerinden kabul eden bankalar ATM’lerinden , internet bankacılığından, mobil bankacılıktan SGK prim ödeme işlemlerini hızlı bir şekilde yapa biliyorlar.

SGK Prim Ödemesi Hangi Bankadan Yapılır

Ziraat Bankası SGK Prim Ödemesi Nasıl Olur

Ziraat Bankası SGK Prim Ödemesi Nasıl Olur

SGK prim ödemesi hangi bankadan yapılır dediğimizde aklımıza gelen ilk cevap şüphesiz Ziraat Bankası’dır. Çünkü Ziraat Bankası şube sayısı olarak, personel sayısı olarak ve yaygınlık bakımından Türkiye’nin en fazla bölgesine yayılmış bankası denilse yanlış olmaz. Bundan daha güzeli bütün emeklilik işlemleri ve Türkiye’de bulunun emeklilerin çoğu Ziraat Bankasını kullandığından Ziraat Bankasında bu işler daha profesyonel bir şekilde ileriliyor. Şubeden TC numaranızı söyleyerek SGK ya olan borcunuzu otomatik öğrenebilirsiniz. Peki ATM’den SGK Prim Ödemesini nasıl yapacaksınız

Ziraat Bankası SGK Prim Ödemesi ATM'den Nasıl Olur

Ziraat Bankası ATM’den SGK Prim Ödemesi Nasıl Yapılır

Yukarıda Ziraat Bankasının en yaygın bankacılığa sahip kurumlardan biri olduğundan bahsettik.Bu kadar şubesi olan bankanın her şubesinde illa ki en az bir ATM’si olacaktır. İşte şubede sıra beklemek istemiyorsanız size çok kolay bir yöntem ATM’den şubeye girmeden kartsız işlem menüsünden hızlı bir şekilde işlemlerinize devam edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ATM’de kartsız işlemler menüsünü seçip oradan ödemeler ve T.C. kimlik numaranızı yazarak size ait olan borcu ödemeniz. TC kimlik numaranızı yazdığınızda size ait olan borcu otomatik olarak sistem getirecektir. Sadece TC numarasını bilmeniz halinde Ziraat Bankası ATM’lerinden Şifresiz, kartsız sorgusuz, sualsiz rahatça işlemlerinizi bitirip keyfinize bakabilirsiniz. Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz gibi sadece Ziraat Bankası’nın ATM’sinden değil diğer yollardan da Ziraat Bankası Mobile Uygulama, Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı vs. gibi bu işlemi yapabilirsiniz.

İş Bankası SGK Prim Ödemesi Nasıl Olur

İş Bankası SGK Prim Ödemesi Nasıl Yapılır

İş Bankası’da yine Ziraat Bankası gibi SGK ödemelerini şubelerinden, ATM’lerinden hatta müşterisi olmanız durumunda İş Bankası mobile uygulamalarından veya İş Bankası İnternet Bankacılığından ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zaman da SGK ödemelerinizi sgk.gov.tr adresinden yapmak istediğinizde İş Bankası Maximum kredi kartını kullanabilirsiniz. Bu ödeme işlemlerinden sevmeyeceğiniz yönü İş Bankası SGK prim ödemelerinde 1 TL işlem ücreti almaktadır.

Garanti Bankası bireysel ve kurumsal anlamda Türkiye’nin en büyük bankalarından bir tanesidir. Bu bankamızda SGK prim ödemelerini şubelerinden, ATM’lerinden eğer Garanti Bankası müşterisi iseniz Garanti Bankası Mobile uygulaması vasıtasıyla veya Garanti Bankası İnternet Bankası şubesiyle ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası SGK Prim Ödemesi Nasıl Yapılır

Finansbank SGK Prim Ödemesi Nasıl Yapılır

FinansBank SGK prim ödemeleri FinansBank şubelerinden, FinansBank İnternet Bankacılığından, FinansBank ATM’lerinden kolayca yapabilirsiniz.

ING Bank SGK Prim Ödemesi Nasıl Yapılır

ING Bank ile ödeme yapmak isteyen ING bank müşterileri internet üzerinden SGK prim ödemelerini gerçekleştirebilir. SGK / Bağ-Kur primlerinizi ve SGK ile bağlantılı diğer ödemelerinizi Vadesiz Mevduat hesabınızdan rahatlıkla yapabilirsiniz.

  • https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/odemeler/sgk-odemeleri

Akbank SGK Prim Ödemesi Nasıl Yapılır

AKBANK SGK Ödemesi nasıl Yapılır

AkBank SGK Prim Ödemesi için yapılacak işlemler bellidir.

  • http://www.akbank.com/sgk-odeme

Yukarıda gösterilen adrese girilmesi halinde AkBank ile SGK Prim ödemesini nasıl yapılacağını bulabilirsiniz. AKBank SGK prim ödemesini, şubelerden, android, apple uygulamalarından, internet bankacılığından ödeyebilirsiniz.

Aslında bu konumuz daha uzayıp gidebilir ama genel hatlarıyla Türkiye’de bulunan bankların SGK PRİM ÖDEME sistemi mevcuttur. BU bankaların bir vasıtasıyla ( Şube,ATM, İnternet Bankacılığı vs. ) SGK prim ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızın sonuna gelirken SGK prim ödemeleriniz öderken ATM’lerden veya şubelerden rahatlıkla ödeye bileceğiniz öğrenmiş oldunuz. Ayrıca SGK ödemeleriniz geciktir memeniz borcunuza faiz gelmesine engel olmuş olursunuz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir