Öğrenciye Kefil Olmadan Kredi Kartı ve Kredi Veren En Cazip BankalarHemen hepimiz yaşamımızın bir devresinde özellikle de öğrencilik zamanında maddi sorunlar ile mutlaka karşı karşıya kalmışızdır. Oturdukları yerin dışında bir üniversiteyi kazanmış olan öğrenciler belki de yaşamlarında ilk defa ailelerinden ayrı bir şekilde yaşayarak kendi paralarını biriktirmek zorundadırlar. Bundan dolayı da kimi durumlarda harçlıkları kâfi gelmemekte ve bu durumda acil nakit gereksinimi duymaktadırlar. Bu durumda yardımlarına kefil olmadan kredi kartı ve kredi veren banklar yetişmektedir. Bugünkü yazımızda öğrencilere bu hizmeti veren bankalar ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. İşte ayrıntılar;

Bankalar Öğrencilerden Kefil Talebinde Bulunuyor mu?
Ailelerinden ayrı hayatını sürdüren üniversite öğrencilerinin acil para gereksinimlerine yanıt veren bankalar öğrenciler için adeta bir can simidi görevini görmektedir. Bankaların öğrenciler için yenilediği kredi kartları ve krediler genel olarak belli sınırlar içerisinde olduğu için öğrencilerden kefil isteme ihtiyacı duymamaktadırlar. Eğer sunulmuş olan sınırların üstünde bir istekte bulunulursa işte o an bir kefil isteğinde bulunabiliyorlar. Sadece bu şekilde üst limitlerde kredi veya kredi kartı verilmektedir.

Bankaların genel olarak büyük bir bölümü öğrencilere kefilsiz bir şekilde kredi vermektedir.
İşte öğrencilere kefilsiz bir şekilde kredi veren bankalar;
Denizbank: Bankanın öğrencilere dair kredi kampanyası ayda sadece %0,99 faiz oranı ile en fazla 2.000 tutarlıdır. Sağlanmış olan bu kredinin tekrar geri ödeme zamanı da 48 aya kadar yükselmektedir.
Ziraat Bankası: Öğrencilerin eğitim ve diğer gereksinimleri için öğrencilere 36 ay vadeli eğitim kredisi ya da ihtiyaç kredisi vermektedir.
İş Bankası: Eğitim gören öğrencilerin eğitim tutarlarının giderilmesinde özel kredi finansmanı vererek isteklere en iyi bir şekilde cevap vermektedir.
Garanti Bankası: Bu banka özel okul giderleri ya da eğitim giderlerinin karşılanması için ayda %1,32 faiz oranı ile kredi vermektedir.
Yapı Kredi: Öğrencilere yönelik 48 aya kadar vadeli 50 bin TL’ye dek eğitim masraflarına destek amaçlı kredi imkânı sağlamaktadır.
Halk Bankası: Öğrencilere eğitim giderleri için 48 aya kadar vadeli 10 bin TL’lik kredi imkânı sağlamaktadır.
Vakıfbank: Eğitim giderlerinin karşılanmasında öğrencilere yönelik 12 ay vadeli ve 40 bin TL’ye kadar kredi imkânları sunan bir bankamızdır.
Odeabank: Öğrencilerin eğitim masraflarına yönelik 20 bin TL’ye varan ve 60 ay vade ile kredi tahsisi yapılabilmektedir

Kefilsiz bir şekilde kredi kartı vermekte olan bankalar;

Bankaların normal kredilere nispeten kredi kartlarında daha fazla kampanyaları bulunduğunu görmek oldukça mümkündür. Bu kredi kartları üst düzey limitlerde olmasa da üniversitede okumakta olan öğrencilerin acil nakit gereksinimlerini karşılamasında çok mühim bir görev görmektedir. Buna göre;

İş Bankası: Öğrenciler için yenilediği “İşte Üniversiteli” kartına yönelik taleplerinizi T.C kimlik numaranızı ve UNIK yazarak 4402’ye mesaj atarak gerçekleştirebilirsiniz.
Akbank: Bu bankanın kredi kartı elemanlarından birisi olan Exi26 ismindeki özel kredi kartına sahip olarak sizlere sunulmuş olan özel fırsatlardan ve taksitlendirme imkânlarından yararlanma olanağına sahipsiniz.
Halk Bankası: Bu bankada da üniversite öğrencilerine yönelik özel bir şekilde hazırlanmış kredi kartı olan “Öğrenci Paraf Kart” talebinde bulunabilirsiniz.
Ziraat Bankası: Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olan bu banka da üniversite okumakta olan gençlere yönelik kredi kartı vermektedir.
Vakıfbank: Üniversite öğrencilerine Like Card isimli özel kredi kartını bu bankanın hizmetleri içerisinde bulabilirsiniz.
Yapı Kredi: Bu bankanın öğrencilere yönelik verdiği kredi kartına talepte bulunmak için yalnızca öğrenci belgesi ve kimlik belgesi gerekmektedir.

Öğrenciler için de kredi notu önemli;
Öğrenci olsun veya olmasın, bütün bankalar kredi kartı ve kredi taleplerinde, başvuru yapan herkesin kredini notunu incelemeye almaktadır. Bu yüzden taleplerde kredi notuna dikkat edilmeli ve buna göre bankalara talepte bulunulmalıdır. Ayriyeten talepte bulunulan kredi kartları ve kredilerin içerisindeki limitleri üst düzeyde değil olabildiğince elverişli seviyelerde olmalıdır. Öğrencilik zamanlarında kullanılacak olan üst düzeydeki kredi kartı harcamaları ve krediler ilerleyen zamanlarda karşınıza bir problem olarak çıkması muhtemeldir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir