PTT kredisi Nedir, Kimler Alabilir, Başvuru Şartları Nelerdir


ptt-kredisi-basvuru-icin-gerekli-belgeler

PTT kredisi Nedir, Kimler Alabilir, Başvuru Şartları Nelerdir : PTT kredisi günümüz de yeni bir kavram desek yalan olmaz. Şirketlerin yeni kazanç alanları belki de kendilerini farklı, asli olmayan alanlara yönlendiriyorlar. PTT de bu şirketlerden bir tanesidir. PTT kredi başvurusu nasıl yapılır bu gün hakkında konuşacağımız konulardan bir tanesi. PTT Türkiye’nin en eski kurumlarından bir tanesi bundan dolayı bu kurumun verdiği kredi herkesin dikkatini çekmiş durumda. PTT kredisi kimler alabilir sorusunu da bu yazımızda anlattık. PTT ‘den emekliye kredi, PTT den gençlere kredi fırsatlar bulunmaktadır.  PTT kredi vermek için yaş sınırını da biraz uzun tutmuş durumda. PTT emekli kredisi kaç yaşına kadar kredi veriyor sorusu aklınıza takılmış olabilir. Bu yönüyle PTT kredi vermek açısından diğer kurumlardan ayrılmaktadır.

PTT Kredisi Nedir?

Ülkemiz de hizmet vermekte olan kurumlar arasında ki 100 yılı aşkın süre ile varlığını devam ettiren PTT, her geçen gün hizmetlerini oldukça genişletmektedir. PTT’ nin oraya koymuş olduğu hizmetlere bakıldığın da, özellikler gelişmekte olan teknolojik ürünlerden daha fazla dayanmaktadır. Kurum kendi hizmet sektörünün yanı sıra son günlerde müşterilerinin finansal açıdan ihtiyaçlarına da karşılık vermektedir. Maaşlarını PTT şubelerinden almakta olan emekli vatandaşlar için her geçen gün daha farklı ve belirli ihtiyaçlara yönelik ortaya koyduğu finans ürünleri ile birçok hizmeti yerine getirebilmektedir. Kurumun ortaya çıkarmış olduğu ve son günlerde müşterilerine sunduğu hizmetler arasında PTT kredisi bulunmaktadır. PTT, ihtiyacı olan emekli müşterilerine ve maaşlarını PTT üzerinden almakta olan tüm kişilere yüksek limitlerde kredi imkânı sunmaktadır.

PTT Kredisi Nasıl Alınır?

Kurumun belirlemiş olduğu şartlar çerçevesinde, 75 yaşına kadar tüm emekli müşterilerine, ihtiyaç talepleri doğrultusunda kredi imkânı sunmaktadır. SSK, emekli sandığı ve bağ-kur gibi kurumlar vasıtası ile emekli olmuş bütün müşterilerine ihtiyaç kredisi kullandırmakta olan PTT, oldukça düşük faiz oranları ve minimum 12 ay vadeye sahip ihtiyaç kredisi kullandırmaktadır. 40 bin TL’ ye kadar kredi kullandıran PTT, her türlü ihtiyacın karşılanmasını sağlamaktadır.

PTT kredisi Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Sorusuna cevap verecek olursak; nüfus cüzdanı ve ikametgah adresi ile herhangi bir PTT şubesinden başvuruda bulunabilirsiniz.

PTT Kredisi Başvuru Koşulları

Başvurular için gelir belgesi ve nüfus cüzdanı bulundurmanız gerekmektedir. Maaşlarını PTT üzerinden almakta olan kişilerin gelir belgesi beyan etmeleri gerekmemektedir. Krediye başvura bilmeniz için herhangi bir kurumdan emekli olmanız gerekmektedir. Aynı zaman da 75 yaşını geçmemelisiniz. Müşteri yaşı ve kredi vade süresi toplamda 75’ i geçmeyecektir. Yani 72 yaşında olan emekli bir kişi 5 yıl vade ile kredi alamayacaktır. Fakat 3 vadeli kredi alabilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir