Kredi Kartı Limitini Nakit Paraya Çevirmek İçin Yöntemler


Kredi Kartındaki Limiti Nakit Paraya Çevirmek İstiyorum

Kredi Kartı Limitini Nakit Paraya Çevirmek İçin Yöntemler Nelerdir? Kredi kartı günümüzde artık herkesin cebinde taşıdığı bir kart. Artık insanlar 1 değil 2, 3 hatta 4 veya 5 tane kredi kartı taşıyan kişilerde mevcuttur. Evet kredi kartı günümüzde bir ihtiyaç ve çok zor olduğunuz dönemlerde de bunu nakit ihtiyacı olarak kullandığınız gerçeğini kimse hayır diyemez.

Peki kredi kartında nakit çekmesi neden sıkıntı? Kredi kartı nakite çevirme neden kötü? Aslında kaba bir tabir olsa da bu işleme kredi kartına takla attırma da diyenler vardır. Peki kredi kartı nakit kullanım nasıl olacak? Yazımızın devamında bundan bahsettik.

Kredi kartı aslında normal durumlarda kullanıldığında gerçekten çok güzel bir icat dense yanlış olmaz. Bankanın size tanımladığı limit kadar kredi kartından işlem yapmaktasınız fakat bu işlemlerde en kötü durum kredi kartınızdan nakit çektiğiniz durumdur. Kredi kartındaki parayı nakite çevirme işlemini biraz daha açıklamak gerekecektir. Kredi kartı çevirme işlemi sadece bir yöntemi bulunmamaktadır.

Kredi Kartından Nakit Para Çekmek Neden Kötü Bir Şey

Halk arasında kredi kartını paraya çevirme olarak da bilinen bu işlem kredi kartınızdan nakit çekme  durumunda çıkar. Siz kredi kartınızdan nakit çekme durumu olduğunda banka normalden çok daha fazla faiz ekleyerek kredi kartı ekstrenizde çektiğinizden daha fazla bir borç durumu ortaya çıkacaktır.

Kredi kartı nakit avans çektiğinizde sonunda çektiğinizden fazla para ödemeyi göz önünüze alıyorsanız çekmekte bir sıkıntı yoktur.Kredi kartı nakit çekim işlemi sizi aslında kredi kartından soğutmaya kadar itecek bir durumdur. Kredi kartı nakit çekim ücreti sizin düşündüğünüzden daha fazla bir para olduğundan bunu rahat rahat söyleyebiliyoruz.

Peki kredi kartınızda bulunan nakitleri kullanmak için bir yöntem nedir? Kredi kartına nakit veren firmalar var mı? veya Kredi kartından nakit para verenler Kim? Bizde bu soruların cevabını size nakit avans oranından daha az etkilenerek kredi kartınızdaki parayı nakde çevirme yöntemlerinden bahsedelim.

Kredi Kartına Nakit Veren Firmalar

Kredi kartına nakit veren yerler aslında bir tane değildir ve bunlar sadece bir yerde değildir. Size birazdan aklımıza gelen ve bizim de araştırdığımız kadarıyla birazdan anlatacağımız yerler kredi kartınızı yasal olarak nakite çevirip kullanacağız yerlerdir.  Direk kredi kartına nakit veren bir firma var mı derseniz maalesef bu yazımızın içinde geçmeyecektir. Şimdi gelelim kredi kartına nakit verilir de bu nasıl yapılır onları yazalım.

E-ticaret Siteleri İle Kredi Kartını Nakite Çevirme

Alışveriş siteleri ile kredi kartını nakite çevirme işlemi aslında çoğu kişi tarafından uygulanan bir yöntem olduğu biliniyor. Siz de bu yöntemi kullanmak isteye bilirsiniz nasıl mı? Öncelikle e-ticaret sitesinden alış veriş yapmayı biliyorsunuzdur. Alış veriş sitelerinden ürün aldığınız zaman kredi kartıyla alımlarda belli bir komisyon çektikleri doğrudur ama bu oran genel de direk bankadan kredi kartıyla nakit çektiğinizde bankanın uygulayacağı  kredi kartı nakit avansa faizinden daha düşüktür.

Alış veriş sitelerindeki kredi kartını nakit çevirme nasıl çalışıyor? Bu işlemi yapabilmeniz için öncelikle alış veriş yapacağınız e-ticaret sitesinde iki tane müşteri hesabınızın olması gerekmektedir. Normal hesabınızla giriş yaptınız ve kredi kartınızla bir ürün alırsınız ve bu ürün için belli bir avans ödemesi yaparsınız. Daha sonra diğer hesabınızla alış veriş sitesine 2 veya 3 saat sonra giriş yapınız.

Burası çok önemli burada ürünü elden satın aldığınızı belirterek onayı veriniz. En geç 2 iş günü içerisinde para hesabınıza aktarılmış olur. Bu işlemleri yapmak biraz zor ve zahmetli gözükebilir bundan dolayı diğer yöntemlere bakalım.

Altın Alarak Kredi Kartını Nakite Çevirme

Kredi kartı limitini nakite çevirme deyince akla gelen ilk yöntemdir. Kuyumcularda kredi kartını nakite çevirmek için yapılması gereken işlemlerin başında kuyumcudan altın almak yöntemi en bilinen yöntemlerin başında gelmektedir. Kredi kartı limitini kuyumcu vasıtasıyla nakite çevirmek yapılacak en kolay yoldur. Kuyumcu vasıtasıyla kredi kartına takla attırma  yapılacak işlem çok basittir.

Altın satan bir mağazaya girilir ve kredi kartı ile altın satın almak istediğiniz belirtilir. Burada en çok dikkat edilmesi gereken şey altın alırken ve satarken zarar edeceğiniz altını almamanızdır. Bunu kuyumcuya sormanızda bir sakınca yoktur. Çeyrek altın mesela bu iş için en çok tercih edilen yöntemdir. Kuyumcu kredi kartı ile size altınları satacaktır.

Yalınız kuyumcuya kredi kartıyla altın alış verişindeki faiz oranını, kredi kartıyla alınan altının komisyon oranını sorunuz. Ayrıca hemen kendilerine satmaları durumunda ne kadar zarar edeceklerini de kendilerinden öğrenebilirsiniz.  Kuyumcudan kredi kartıyla alınan altının komisyon ücreti %2 ile %4 arasında değişmektedir. Bu oran göz önünde bulundurarak alış veriş yapılmalıdır. Bu işlemde pazarlık yapmayı unutmayınız.

Başkalarının Alış verişlerini Kendi Kredi Kartınızın Limitini Kullanarak Kredi Kartını Nakite Çevirmek

Kredi kartını nakite çevirme yöntemleri arasında bunu da söylemeden geçmeyelim.  İlk okuduğunuzda ben neden başkasının hesabını ödeyeyim ki diye sora bilirsiniz fakat işlem öyle değil. Mesela akaryakıt yerinde arkadaşınız arabaya benzin alıyor ve işlemini nakit yapacak. Siz şöyle bir teklifte bulunabilirsiniz. Kardeşim sen nakit olarak ödeyeceğin akaryakıt parasını bana ver ben kredi kartından çektireyim diye bir teklif yapabilirsiniz.

Hatta bu işlem ile bonus bile kazanmanız mümkündür. Tabi bu işlem eş dost arasında yapılacak işlemler arasında sayılabilir. Hatta bu işlemi market alış verişlerinde de yapabilirsiniz.

Faturaları Ödeyerek Kredi Kartını Nakite Çevirme

Elektrik, su, internet, telefon ve buna benzer bir çok faturanızın olması normal bir durum. Arkadaşlarınızın, dostlarınızın nakit ödeyeceği bu faturaları kendi kredi kartınızla ödemeniz durumunda nakit otomatik olarak elinize geçmiş olacak ve nakit avans çekme durumunda kalmayacaksınız.

Bu işlem kabaca yukarıdaki başkalarının alış verişlerini ödemek konusuna benzemektedir. Fakat kimseden parasını almadan işlem yapmayınız.

Cep Telefonu  Alarak Kredi Kartını Nakite Çevirme

Telefonculardan telefon alınan alarak kredi kartını nakite çevirme işlemi de altın almayla hemen hemen aynı hesaba gelmektedir. Bu işlem biraz daha zahmetli diye düşünüyorum. Çünkü kredi kartıyla alınan telefon hem sizin adınıza kayıtlı olacak ve kaybınız çok daha fazla olacaktır.

Fakat cep telefonunu nakit olarak almak isteyen birisi ile anlaşıp ödemeyi siz kendi kredi kartınız ile yapmasınız durumunda cep telefonunun ücreti kadar kredi kartınızın limitini nakite çevirmiş olacaksınız.

paravepara.com ekibi olarak hiç bir zaman kredi kartınız ile ihtiyacınız dışında para harcaması yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu yöntem sizi çok daha fazla kötü günlere götürecektir. İyi alış verişler dileklerimizle.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir