Kamu Çalışanları İçin Masrafsız Kredi Veren Tüm Bankalar


Bankaların en önemli ürün kalemlerinin başında krediler gelmektedir. Her banka farklı alanlara yönelik kampanyalar düzenlemekte ve portföylerini genişletmeye çalışmaktadırlar. Bankacılık alanında faaliyet gösteren özel ve kamu bankaları, kendilerinden kredi talebinde bulunan kamu personeli için özel krediler sağlamaktadır. Bu yazımızda, Kamu personeline özel masrafsız kredi veren bankalar hangileridir buna bakacağız. İşte, detaylar;

Kamu görevlisi olanlara özel olarak masrafsız kredi veren bankalar, kamı çalışanlarına oldukça avantajlı ve uygun kredi olanakları sunmaktadır.

Türkiye’deki bankaların bazıları özellikle kamu alanında görev yapan kişiler için çok özel kredi ürünleri hazırlamakta ve sunmaktadır. Kamu çalışanlarına özel olarak hazırlanan kredi kampanyaları, genellikle düşük faiz oranları ya da dosya masrafsız kredi şeklindedir. Eğer kamu çalışanı iseniz ve kredi kullanacaksanız, ilk önce kamu çalışanlarına özel kredi kampanyaları olan bankaların araştırılması ve buna göre değerlendirilerek başvuruda bulunulması faydalı olacaktır.

Kamu personeline özel masrafsız kredi sağlayan bankalar

Bu bankaların ilk sıralarında Halk Bankası ve Vakıfbank gibi kamu bankaları gelmektedir. Daha sonra ülkemizde faaliyet gösteren yine bir kamu bankası olan Ziraat Bankası, özel bankalardan Yapı Kredi ve Denizbank gibi bankalar da kamu çalışanlarına masrafsız kredi ürünleri ile hizmet vermektedir.

Sunulan bu kredilerde faiz oranları farklılık gösterebildiği için, her bankanın faiz oranlarının detaylıca incelenmesi gerekmektedir. Bunun nedeni, masrafsız olarak verilen kredilerde faiz oranları masraf alınan kredilerdekinden bir iki puan daha yüksek olabilmektedir. Bundan dolayı, başvurunuzu yapmadan önce kredi geri ödemesi ile ilgili hesaplama yaptırılmalı ve ödeme kolaylığının yanı sıra toplam tutarı en uygun olanının tercih edilmesi gerekmektedir.

Kamu çalışanlarına sunulan masrafsız kredilerde bankalar ayrıca sigorta masraflarını yansıtmaktadır. Masrafsız olarak tanımlanmasının nedeni, bankanın kredilerde almakta olduğu dosya masraflarını almamasıdır. Bu yüzden bankalar kredi kullanan kişilerden çeşitli sigortalarla ilgili masrafları kredi sahibinden ayrıca tahsil etmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir