Garanti Bankası İnternet Bankacılığı


GarantiJPG

Garanti İnternet Bankacılığı

Her zaman her yerde Bankacılık hizmeti sloganıyla yola çıkan Garanti Bankası, banka şubelerinden verdiği hizmetlerinin bir çoğunu İnternet üzerinden İnternet Bankacılığı olarak sunmayı amaçlıyor. Aslında bu hizmetin diğer adı İnternet Şubesi Bankacılığı olarak adlandırılır.

Garanti İnternet Şubesine internet erişiminin olduğu  her yerden 7 gün 24 saat üzerinden erişim yapmak mümkündür. Aklınıza gelen neresi olursa evden, ofisten, okuldan, işten, yolculuk halinde, seyahat halinde vs. aklınıza neresi gelirse şehrinizde buluna şubede yapacağınız her şeyi Garanti Banka Şubesine gitmeden buradan daha hızlı, daha rahat, daha kolay bir şekilde yapa bilirsiniz.

Peki İnternet Şubesine Nasıl Gireceksiniz

Garanti Bankası İnternet Şubesi 2 duruma göre dizayn edilmiş bir özellik sunuyor. İlk olarak bireysel müşteriler için, ikincisi ise Kurumsal müşteriler için bize erişim hizmeti sunmaktadır. Size biraz ondan bahsedelim.

Bireysel Müşteri Kısmından Sisteme Giriş:

garanti_bireysel

 • Birincisi TC kimlik numarası veya bankanızın müşterisi olduğunuzu gösteren müşteri numaranız ile giriş yapmanız mümkündür. Daha sonra yine size ait olan şifre belirtilen alana girildikten sonra İnternet Şubesi giriş butonu tıklanır. Size daha önce güvenlik için seçmiş olduğunuz resim gösterilir ve onayınız alınır. Bu adımda evet denilerek geçildiğinde cep telefonunuza gelen mesaj ile sisteme girilir ve Garanti Şubesinde yapa bileceğiniz bir çok işlemi buradan kolaylıkla yapa bilirsiniz. Kolay Hızlı Rahat bir şekilde.

garanti şifre ekranı

 • Bireysel kısmından gire bileceğiniz diğer bir durum ise Kart Numarası girilerek yapılan işlem kısmıdır. Bu kısımda size verilen kredi kartı numarasının son altı hanesi buraya girilir ve yine sistemde bulunan cep telefonunuza gelen şifre ile sadece Kredi Kartınıza ait işlemleri bu kısımdan Garanti Şubesine gitmeden yapa bileceğiniz bir çok işlemi buradan kolaylıkla yapa bilirsiniz. Kolay Hızlı Rahat bir şekilde.

garanti_şifre_kart_işlemleri

Garanti Bankası Internet Şubesi Bireysel Müşteri Kısmından Sisteme Giriş İçin Tıklayınız

Kurumsal Müşteri Kısmından Sisteme Giriş:

garanti_kurumsal_müşteri

 • Garanti Bankasının kurumsal müşteriler için sunduğu bir hizmettir. Bu kurumsal Internet şubesinden faydalanmak istiyorsanız önce belirtilen yere Firmanızın size verdiği kurumsal müşteri numarası belirtilen yere girilir. Daha sonra belirtilen yerlere Parola girilir. En son olarak da belirtilen yere

garanti_kurumsal_şifre

Garanti Bankası Internet Şubesi Kurumsal Müşteri Kısmından Sisteme Giriş İçin Tıklayınız

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Özellikleri

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı özellikleri müşteriyi şubeye gitmeden işlemleri yapa bilmesini amaçlayan bir mantık ile dizayn edilmiştir. Genel hatlarıyla Garanti İnternet Bankacılığı şu özellikleri maddeler halinde yazılabilir.

 • 7 gün 24 saat ve yılın 365 günü İnternet Bankacılığından faydalanmak mümkündür.
 • İnternet Bağlantısının olduğu her yerde İnternet Şubesini erişim sağlamak ve kullanmak mümkündür.
 • Garanti Bankası İnternet Şubesi Para çekme haricinde Şubeden yapa bileceğiniz her şeyi yapabilirsiniz.
 • Garanti Bankasının Şubelerinden belli  bir ücret karşılığında gerçekleştirilen işlemler daha uygun ve makul bir ücret karşılığında yapıla bilir.
 • Tabi ki Garanti Bankası Şube yoğunlukları göz önüne alınırsa haliyle yapmak istediğimiz ödemeleri Internet Şubesinden gerçekleştirdiğimiz taktirde zamandan kazanmış olacaksınız.
 • Tüm fatura, kredi kartı vs. ödemelerini buradan gerçekleştirebilirsiniz.
 • Aynı zaman da yaptığınız yatırımları buradan takip etmeniz çok kolaydır. Yatırımlarınız anlık takip mümkün olmakla birlikte yeni yatırımlar için burayı kullanmamak içten bile değildir.
 • Altın alım-satımı, dolar-euro alım satımı, likit fonlar vs. bütün menkul kıymetlerinizin işlemini yapa bilirsiniz.

Son olarak Garanti Bankası İnternet Bankacılığında Yapılan İşlemlerin Ücretlerin Karşılığı:

İşlemler Ücretler
Havale 1,25 TL
EFT 3,50 TL
Geç EFT 6,50 TL
Swift 50,00 TL
Düzenli Ödeme (Havale) 0,80 TL
Düzenli Ödeme (EFT) 2,70 TL
CepBank Para Gönderme 1,25 TL
Başka Banka Kredi Kartı Borcu Ödeme 3,50 TL
Kredi Kartı ile Düzenli Ödeme % 2,02
Şifrematik Talebi 25,00 TL

* Geç EFT günlük işlem limiti 100.000 TL’dir.Son Güncelleme : 01/09/2015 03:31

** Western Union işlem ücretleri için tıklayın.

*** Hisse Senedi komisyonlarını görmek için tıklayın.

**** Kredi kartı ile fatura ödemede tutar 100 TL’den küçük veya 100 TL’ye eşit ise 1 TL, 100 TL’den büyük ise faturanın %1,50’si kadar ücret alınır.

***** Gönderdiğiniz Swift transfer tutarı üzerinden karşı banka tarafından masraf/komisyon kesintisi yapılabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir