Faizsiz Kredi Veren Banka Var Mı? Faizsiz Kredi Veren Bankalar?


Faizsiz Kredi Veren Bankalar Ve Şartları Nelerdir?

Faizsiz bankacılık ve faiz ile işlem yapmak istemeyen müşteri sayısı günümüzde hiç de azımsanmayacak seviyededir. İnançları gereği özellikle faizsiz bankacılığı seçen kişiler vardır. 0 faizsiz kredi veren bankalar mümkün olduğunca tercih edilmeye çalışılmaktadır. 0 faizsiz kredi veren banka özellikle İslami kesim tarafından tercih edilmektedir.

0 faizli kredi özellikle devlet kurumları tarafından işletmelere, girişimcilere verilen bir kredi yöntemidir. Bu devlet kurumları en çok 0 faizli krediyi veren firmalar arasında kosgeb gösterilebilir.

Peki kredi çekecek kişi kendisi için kredi çekecekse örneğin ev almak, araba almak için kredi çekecekse nasıl bir yol izlemelidir. Günümüzde faizsiz kredi veren bankalar Türkiye’de şuan 3 tanedir Bunlar Kuveyt Türk, Türkiye Finans ve Albaraka Türk Katılım bankasıdır. Genel olarak müşterilere faizsiz kredi veren kurumlar bunlardır.

Sıfır Faizli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıda saydığımız bankalardan bir tanesine gerekli olan evraklar giderek faizsiz kredi başvurusu yapma imkanınız bulunmaktadır. Sıfır faizli kredi veren bankalar ile ilgili detayları her banka için tek tek anlatacağım. Sıfır faizli kredi uygulaması haliyle diğer bankalardan farklı çalışmaktadır. Banka verdiği parayı başka türlü hesaplamaktadır.

Bizde bu yazımızda sıfır faizli kredi nasıl alınır bunu  3 tane banka üzerinden anlatmak istedik.

Albarak Türk Katılım Bankası Faiz Kredi Alma?

Sıfır faizli kredi kampanyaları için ilk akla gelen bankalardan bir tanesi Albaraka Türk Katılım bankasıdır. Bu banka sıfır faizli kredi olayını Türkiye’de ilk uygulamaya koyan firmadır.

Albarak Türk katılım bankası için sıfır faizli krediye başvurma çok kolaydır. Bankaya bu ihtyaç için gittiğinizde banka sizden öncelikle kimlik kartınızı isteyecektir. Daha sonra geliriniz gösteren belgeleri ve ihtiyaç halinde kefil isteyecektir. Bu işlemlerden sonra banka sizden elektik faturası, su faturası vs düzenli ödeme yaptığınıza dair belgeler isteyebilir. Ama günümüzde bankaların en çok dikkat ettiği şey kredi notudur.

Banka size vereceği krediyi onayladığı takdirde sizi bankaya çağırarak alacağınız şey neyse ev, araba, arsa kendisi üzerinden satacaktır. Bu sattığı şey aslında banka sizin adınıza başkasından ev, araba veya alınacak şey neyse onu size karı ile satması olmaktadır.

Faizsiz kredi ile ilgili daha fazla ve detaylı bilgiyi almak için size en yakın Albaraka Türk katılım bankasına gidebilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Faizsiz Kredi Alma?

Faizsiz krediler deyince Kuveyt Tük Katılım bankasını yazmamak hata olacaktır. Faizsiz kredi şartları için hemen hemen Albaraka Türk ile aynı şartları isteyen Kuveyt Türk faiz bankacılığın en çok bilinenlerinden bir tanesidir.

Yine ve, araba, arsa gibi menkulleri almak istediğiniz de bu ürünleri size banka satacaktır. Yani satış politikası olarak aynı yöntemi izlenmektedir.

Peki neden Albaraka Türk değilde Kuveyt Türk’ü seçelim diye sorusu gelebilir. Aslında burada tek fark iki bankayı da satılan ürün konusunda kıyaslayıp almak tek yöntem olacaktır. Yani iki bankadan da kredi çekmeniz de sıkıntı yoktur.

Kuveyt Türk de yine faizsiz kredi vermek için isteyeceği belgeler kimlik kartı, gelir belgenizi gösteren belgeler ve üzerinizde olan menkuller. Yine Kuveyt Türk de size kredi verirken dikkat edeceği noktaların başında  kredi notu gelmektedir.

Kuveyt Türk faizsiz kredi ile ilgili daha fazla bilgi almak için yapmanız gereken şey size en yakın Kuveyt Türk şubesini ziyaret edip aklınıza takılan soruları sormanız olacaktır.

Türkiye Finans Katılım Bankası Faizsiz Kredi Alma?

Faizsiz kredi çeşitleri ile ilgili size hizmet veren diğer banka Türkiye Finans Katılım bankasıdır.

Yukarı da saydığımız diğer 2 banka ile aynı mantık ile çalışan Türkiye Finans Katılım Bankası faizsiz kredi çekmek için tercih edilebilmektedir.  Faizsiz taşıt kredisi, faizsiz ev kredisi ve diğer menkuller için tercih edebileceğiniz Türkiye Finans Katılım Bankası faizsiz bankacılıkdaki diğer tercihlerinizden birisi olabilir.

Genel olarak kredi çekmek isteyenler için istenilen prosedür yukarıda saydığımız belgeler istenmektedir. Yine kredi notu Türkiye Finans Bankası içinde önemli bir göstergedir.

Sizde faizsiz bankacılık için tercih edebileceğiniz bankalardan olan Türkiye Finans Katılımı tercih edip daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir