Borç Kapatma Transfer Kredisi Alabileceğiniz En İyi 5 Banka


Bankalara olan bütün borçlarınızı tek bir yere ödemek isteyenler, yazımızı mutlaka okumalısınız. Bu işlem borç kapatma ya da borç transferi kredisi olarak da bilinmektedir. İnsanların birikmiş tüm banka borçlarına çözüm bulmalarına imkan veren bu kredi türü, kredi kartı borçlarını ve kredi borçlarını tek bir bankada toplamaya fırsat tanımakta ve tek bir borç planı altında ödeme imkanı sağlamaktadır. Siz de bu durumdaysanız, yazımızda sizler için borç transferi ya da borç kapatma kredisi veren bankalardan bazılarını bulacaksınız. İşte detaylar…

1. Borç transferi (kapatma) kredisi nedir?

Bu krediyi vermeyen hemen hemen hiçbir banka bulunmamaktadır. Çünkü zaten kredi alabiliyorsanız, o bankadan direkt olarak EFT emri vererek tüm bankalarda bulunan borçların ödenme imkanı bulunmaktadır. Bu kredinin borç transfer kredisi olmasının temel özelliği, yalnızca parayı elinize almadan kredi kullanmakta olduğunuz bankanın sizin adınıza ödemeleri gerçekleştirmesidir. Kısaca kredi alabilen herkes bu imkandan faydalanabilmektedir.

Son yıllarda bankalar müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik düşük faizli ve uygun ödeme şartlarına sahip pek çok ürün geliştirmeye devam etmektedir.

2. Borç kapatma kredisi veren bankalar

Bankaların geliştirdiği kredi ürünlerinin ilk sıralarında borç kapatma kredisi gelmektedir. Bu kredi ile banka müşterilerinin türlü borçlarının tek bir yerden ödenerek kapatılması amaçlanmaktadır. Özellikle kredi kartı, kredi ve diğer finansal kredilerinde ödeme güçlüğü yaşanması neticesinde, yapılandırma ya da borç kapatma kredisi şeklinde krediler kullandırılmaktadır.

Özellikle son dönemlerde pek çok kişi yüksek faizleri nedeniyle kredi kartı borçlarının ve yüksek faizli kredilerin ödenmesinde yaşanan sıkıntılardan şikayet etmektedir. Bu tür krediler de işte bu sıkıntıların ortadan kaldırılmasına yardımcı krediler olarak öne çıkmaktadır. Borç kapatma ya da borç transferi kredisi kullanacak olan kişiler, öncelikle kapatmayı istedikleri borçların belgelerini hazırlamalıdırlar. Mesela; kredi kartlarının borç dökümleri, ödemesi devam eden kredi borcu ile ilgili evraklar hazırlandıktan sonra, kendileri için en uygun olan faiz oranları ve ödeme koşullarını sağlayan bankalardan birini tercih etmelidir.

Bu krediden faydalanarak borçlarını yapılandırmak ve bir düzene sokmak isteyen kişiler, hazırladıkları evraklar, kimlikleri ve aylık gelirlerini gösteren gelir belgelerini krediyi kullanacakları bankaya sunmalıdırlar. Yaptığınız kredi talebiniz ile ilgili baka gereken değerlendirmeleri gerçekleştirdikten sonra kısa süre içinde size olumlu ya da olumsuz geri dönüş sağlayacaktır.

3. Borç transferi kredisi veren bankalara göz atacak olursak

Banka Kredi vadesi Maksimum kredi tutarı
Halkbank 36 Ay 50 Bin TL
QNB Finansbank 36 Ay 50 Bin TL
Denizbank 36 Ay 65 Bin TL
Şekerbank 36 Ay 100 Bin TL
Burgan Bank 36 Ay 100 Bin TL

 

Bu tabloda sıralanan bankaların haricinde diğer pek çok banka a borç transferi kredisi kullandırmaktadır. Kredi başvurunuzu gerçekleştirmeden önce diğer bankaların koşullarını da değerlendirerek karar vermenizde fayda vardır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir