KOSGEB Kredisi Almak İstiyorum. KOSGEB Kefilsiz 50 Bin TL Hibe Kredi


kosgeb-girisimcilik-destek-programi

KOSGEB Kredisi Almak İstiyorum. KOSGEB Kefilsiz 50 Bin Tl Hibe Kredi Nasıl Alınır : Bu kurum yatırımları, iş fikirlerini desteklemek amacıyla kurulmuştur. KOSGEB, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı kelimelerinin kısaltmasından sözcük dağarcığımıza girmiş bir kelime. Bir esnaf çevresine şöyle bir soru sorsa KOSGEB hibe kredisi alan var mı diye etrafında baya esnaf bulacaktır. KOSGEB hibe kredisi alanlar genellikle kuruma yapacakları girişimciliği, iş fırsatını sunmuş ve şartları yerine getirmiş kişilerdir. Girişimcilik ve iş fikirlerinden dolayı KOSGEB hibe kredisi kimlere veriliyor sorusu aklınıza gelebilir. Yazımızın sonunda onu da bunun da cevabını bulabilirsiniz.  KOSGEB hibe kredisi nasıl alınır ve buna bağlı KOSGEB hibe kredisi başvurusu nasıl yapılır sorularının cevabı da bu yazımızda mevcuttur. KOSGEB başvuru için ilk yapılması gereken şey KOSGEB hibe kredisi başvuru formu doldurarak işlemleri başlata bilirsiniz.

KOSGEB Hibe Kredisi Alma Şartları

Kendine ait iş yeri kurmak ya da mevcut iş yerini büyütmek isteyen kişilere KOSGEB 50 bin TL hibe 100 bin TL de faizsiz kredi imkânı sunmaktadır. Devlet iş yeri teşviki olarak da bilinmekte olan 50 bin TL hibe imkânlarından yararlanmak için belirli şartlar bulunmaktadır. Söz konusu olan kosgeb hibe kredisi alma şartları; Bu destekten faydalanmak isteyen kişiler, KOSGEB kursları olarak bilinmekte olan uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılmaları gerekmektedir.

Bu eğitimler, Türkiye’ nin her il ve ilçelerin de belirli tarih aralıkları ile katılım sayısına göre KOSGEB tarafından ücretsiz bir şekilde düzenlenmektedir. Kurs başvurularını, bulunduğunuz ilin KOSGEB ya da İŞ-KUR birimlerine yapmanız gerekmektedir. Bu kursları başarılı bir şekilde bitiren kişiler, 50 bin TL hibe imkânından faydalanma amacı ile destek programlarından faydalanabilmektedirler.

kosgeb-kredisi-almak-istiyorum-kosgeb-kefilsiz-50-bin-tl-hibe-kredi

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı

Devlet tarafından kurulmuş olan KOSGEB, geçtiğimi yıllar da olduğu gibi bu yılda yeni iş yeri kuracak olan vatandaşlara hibe desteği vermeye devam yetmektedir. Devlet destekli olan iş yeri kurma kredisi almak isteyen kişiler, KOSGEB tarafından oluşturulmuş kosgeb girişimcilik destek programı bünyesine başvurmaları gerekmektedir. Bu girişimcilik destek programından yararlanmak isteyen tüm girişimciler kesinlikle girişimcilik eğitimi almaları gerekmektedir. Eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayan girişimciler, 2016 yılı hibe olarak 50 bin TL, faizsiz kredi olarak da 100 bin TL kredi başvurusunu yapabilmektedirler.

KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır

50 bin TL hibe başvurusunu gerçekleştirmek için girişimcilik destek programının bitirilmesi gerekmektedir. Kurs başarılı bir şekilde bittikten sonra artık kendi iş yerinizi kurabilirsiniz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunmaktadır. O nokta ise; yapmış olduğunuz harcamaları faturalandırma ve birinci dereceden akraba olan kişilerden alışveriş yapılmaması gerekmektedir. KOSGEB başvurusu için ilk olarak KOSGEB veri tabanına kayıt olmanız gerekmektedir. Veri tabanına kayıt olduktan sonra, site de ki ilgili menüden kobi beyanname formunu doldurduktan sonra hem beyanname hem de kobi bilgi doküman çıktısını almanız gerekmektedir. Bu iki evrak ve fatura, iş planı projeniz, iş yeri ruhsatınız, esnaf sicil gazetesi ve imza beyannamesi ile en yakın KOSGEB birimine şahsen başvuruda bulunabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir