Bankamatiklerden Komisyonsuz Daha Fazla Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?


Komisyonsuz ATM’den Nasıl Daha Fazla Para Çekebilirim?

ATM’lerden para çekme limiti bankalar tarafından belirlenmektedir. ATM’den günlük para çekebileceğiniz limitten daha fazla para çekemezsiniz.  Peki bunun bir yolu yok mu? Tabi ki vardır.

Bankalar müşterileri için mesai saatleri içinde veya dışında hızlı para çekebilmeleri için ATM’lerdeki para çekme limitini olabildiğince yüksek tutmaya çalışmaktadırlar. Bu limit belirlerken aynı zamanda olabildiğinde çok fazla müşterinin de sıkıntısız para çekmesini istemektedirler.

Hesabınızda para olmasından ziyade o parayı kullanmanız çok önemlidir. İhtiyacınız halinde hesabınızdaki paradan ziyade elinizdeki para önemlidir.

Bankalar günlük para çekle limitini geçen müşterilerine ATM’lerden para çekmek istediklerinde para vermezler veya para çekmek istediğinizde belirli bir komisyon isteyeceklerdir. İşte Bankalardan ATM’den günlük limitten daha fazla para çekmek istediğinizde komisyon vermeme lüksümüz var mı?

Şimdi bunu beraber inceleyelim.

Komisyonsuz ATM’den Günlük Para Çekme Limitinden Daha Fazla Para Çekme?

Öncelikle bunu yapmanın ilk yolu bankanızı arayarak günlük para limitinizi o güne özel veya sürekli olarak günlük para çekme limitinizi artırma talebi etmenizdir.  Eğer banka buna hayır derse diğer yolu denemeden başka şansımız kalmamıştır.

Aynı Bankadan İki Tane Hesabınızın Olması Ve Hesapların Bir Birine Bağlanması?

Mesela Vakıfbank müşterisisiniz ve bankanızda iki tane hesabınız var. Mevcut hesaplarınızı bir birine bağlamanız para çekerken bir karttan iki kat para çekmenize yardımcı olur.

Eğer banka buna da müsaade etmiyorsa diğer yapacağınız seçenek bir hesabınızda bulunan paradan diğer hesabınıza havale yaparak oradan para çekme işlemi gerçekleştirme olacaktır.

Gece Komisyonsuz ATM’den Para Çekme İşlemi?

Bu işlem aslında sadece gece 12 de yenilenen günlük para çekme limitiniz art arda kullanma ile alakalı. Eğer gece 11.50 gibi ATM’den para çekerseniz yine saat 12’yi bir dakika geçtiğinde günlük para çekme limitiniz yenilenmiş olacaktır.

Yani ertesi günün para çekme limitinden para kullanmış olacaksınız.

One Response

  1. BestBart

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir