Bankaların ATM’lerinden Çekilebilecek Günlük Para Limiti Ne Kadardır?


Türkiye de Bulunan Bankaların ATM’lerinden Günlük Para Çekmek limitleri Ne Kadar?

ATM’ler artık hayatımızda olmazsa olmaz bir yere sahip cihaz olarak yerini almıştır. Haliyle bu cihazı kullanırken bazı sıkıntılar yaşandığı gerçeği inkar edilemez. Bu konumuzda ele alacağımız en çok karşılaşılan sıkıntı bankamatik günlük para çekme limiti sorunudur.

Bankamatik Para Çekme Limiti

Bu konuda hazırladığımız yazıya gelecek olursak ATM’lerin kötü yanlarından bir tanesi olan sınırsız para vermeme özelliğidir. Bankalar atm günlük para çekme limiti belirleyerek Atm’den çekilecek para miktarını kısıtlamışlardır. Atm para çekme limiti bankanın kendisinin belirlediği ve bir müşterinin o gün içerisinde müşterisi olduğu ATM’den çekebileceği para miktarıdır.

Atm’lerden Günlük Para Çekme Limiti Neden Var?

Atm’lerin içine konulabilecek para miktarı sınırlıdır. Bu miktar bazı ATM’ler için 20 bin liradan başlayıp 100 bin liraya kadar çıkabilmektedir. ATM’ler müşterilerin para çekmek istediklerinde, bankaya kadar gitmeden kendilerine ait hesaplarından en yakın yerden paralarına ulaşmalarını amaçlamaktadır.

Bundan dolayı birisi gelip de çok yüksek miktarda para çekilmesini engellemek için limit belirleme yoluna gidilmiştir. Tabi ki atm günlük para çekme limiti her banka için standart bir durum değildir. Her banka bunu farklı belirlemekte ve müşterileri arasında da farklılık göstermektedir.

Atm den para çekme limiti sadece problemlerden bir tanesi olduğu gibi aynı zamanda ATM para yatırma limiti de problemlerden bir tanedir. Bazı bankalar kendi ATM’leri için para yatırma sınırı koymuyorlar. Bu konumuzda atm ye para yatırma limiti şuan anlatılmayacaktır.

Şimdi bankalar için ATM para çekme limitini tek tek inceleyelim.

Vakıfbank Bankamatik Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

ATM para çekme limiti Vakıfbank için 1500 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Aynı zaman da dövizde çekmeniz mümkündür. Vakıfbank ATM’lerinden günlük döviz çekme limiti 1000 dolar veya 1000 evro dur.

ING Bank ATM Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

ATM para çekme limiti ING bankası 2000 Türk Lirası olarak belirlemiştir. Ing bank bankamatik günlük para çekme limiti bankanız ile görüşüp limit artırma talebinde bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

Türkiye’nin en büyük bankalarının başında gelen ve devlet bankası olma özelliğiyle de hep bir adım önde olan Ziraat Bankası müşterileri için uyguladığı “ziraat bankası atm para çekme limiti” 1500 Türk lirasıdır.

Bu tutar bankadan yüksek tutar çekmek zorunda kalabilen bazı müşteriler için uygulanmamaktadır. Örneğin çiftçiler için limit değişiklik gösterebilmektedir günlük 5000 TL olabilmektedir. Ayrıca Ziraat Bankası bankamatik para çekme limiti yükseltme veya artırma işlemi için bankayla irtibata geçilebilir.

Türkiye İş Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

ATM günlük para çekme limiti iş bankası için de 1500 Türk lirasıdır.  Eğer İş Bankası müşterisi iseniz daha fazla komisyon ödeyerek bankamatik günlük para çekme limiti olan 1500 liradan fazla para çekebilirsiniz.

Garanti Bankası Bankamatik Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

Garanti atm günlük para çekme limiti 2000 tl olarak belirlenmiştir. Garanti bankası atm’lerinden daha fazla para çekmek istediğinizde banka sizden belirli bir komisyon istemektedir. Garanti atm’den para çekme limiti Ziraat ve İş bankasından fazladır.

HalkBank Bankamatik Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Halkbank atm den para çekme limiti diğer saydığımız bankalara göre çok düşüktür. Halkbank atm günlük para çekme limiti arttırma işlemi galiba bir çok müşteriye lazım olacaktır. Halkbank atm den para çekme limiti 1000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

YapıKredi Bankası Bankamatik Günlük Para Çekme Limiti?

Yapı kredi atm günlük para çekme limiti en fazla olan bankalardan bir tanesidir. Yapı kredi atm günlük para çekme limiti arttırma işlemine belkide ihtiyacınız olmayacaktır. Aynı zamanda YapıKredi müşterileri arasında da bu limit değer değişkenlik göstermektedir. Yapı kredi atm para çekme limiti 2000 TL’dir.

Yapı kredi bankası bireysel müşterisi olan kişiler için atm para çekme limitini 3500 TL olarak belirlemiştir.

Aynı zaman da bu limit şirket müşterisi olmanız durumunda farklılık göstermektedir. Yapı kredi bankası şirket çalışanları ATM günlük para çekme limiti 5000 Türk Lirasıdır. Bu durum Yapı Kredi ARDIÇ paketine üye olmanız durumunda değişkenlik göstermekte ve günlük para çekme limitiniz 2 katına çıkmaktadır.

Akbank Atm Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Akbank atm para çekme limiti kartlar bazında farklılık gözükmektedir.  Akbank bankamatik güncel para çekme limiti için kartınızın hangi kart olması önemlidir.

Atm günlük para çekme limiti Akbank için şu şekildedir;

  • Akbank Neo kart ATM günlük para çekme limiti 1500 Türk Lirasıdır.
  • Neo meo kart sahipleri ise atm’den günlük para çekme limitleri 250 TL’dir.
  • Akbank Neo Birebir kart sahipleri için günlük para çekme limiti 2000 Türk lirasıdır.
  • Eğer elinizde bulunan kart Busines ise Atm günlük para çekme limiti 4000’dir.

TEB Bankamatik Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

ATM günlük para çekme limiti TEB içinde maalesef azdır. 1000 TL ATM para çekme limiti teb için belirlenmiştir.

Denizbank Bankamatik Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Denizbank atm günlük para çekme limiti ne kadar diye sorulursa 1990 Türk Lirası’dır. Eğer denizbank müşterisi değilseniz atm günlük para çekme limiti denizbank’tan 49 tl olmaktadır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Bankamatik Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Bankamatik günlük para çekme limiti Kuveyt Türk 1500 TL olarak belirlemiştir. Tabi ki eğer günlük işlem hacminiz yüksek ve buna ihtiyacınız varsa banka ile iletişime geçip artırmalarını isteyebilirsiniz. Kuveyt Türk ATM’lerinden günlük para çekmenizi 3000 TL yap imkanınız bulunmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir