Araç kredisi Almak İstiyorum. En Uygun Taşıt Kredisi Hangi Bankada


en-uygun-arac-kredisi-veren-bankalar

Araç kredisi Almak İstiyorum. En Uygun Araç Kredisi Hangi Bankada : Hayalinizde araç çok mu uzakta? Fakat bazı yöntemlerle bu hayaliniz uzak olmaya bilir. Banka kredilerinin uygun hale gelmesi ile taşıt kredisiaraç kredisi, ev kredisi kullanmak biraz daha uygun hale gelmiştir. Bu gelişmeler ile araç kredisi faiz oranları da aşağı çekilmiştir. Araç kredisi hesaplama yöntemiyle kendi kredinizi hesaplamanız da mümkün. Kaba olarak araç kredi nasıl hesaplanır sorusunun cevabını bulmuş olursunuz.  Araç kredisi hesaplama için size bütün bankaları tek tek sırasıyla yazdık. Bazı bankalar sadece sıfır araç kredisi vermeyi tercih etse de günümüzde artık çoğu banka size 2-el araç kredisi vermektedir. Taşıt kredisi bir nevi ihtiyaç kredisi kategorisine girer. Bu demektir ki eğer araç kredisi ihtiyaç kredisinden daha pahalı olduğu durumlarda ona yönele bilirsiniz.

En Uygun Araç Kredisi Veren Bankalar

Araç kredisi almadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Eğer yüksek olmayan bir tutar için bir arama yapacaksanız, kesinlikle aynı tutar için ihtiyaç kredisi de hesaplatmanız tavsiye edilmektedir. Özelikle ihtiyaç kredisi kampanya günlerinde, daha uygun faiz oranları ile karşılaşabilirsiniz. Bu noktada sizin için önemli olan kredi vadesi ise şu şekilde bir pürüz ile karşılaşabilirsiniz. Bildiğiniz üzere BDDK tarafından yapılmış olan düzenleme ile birlikte ihtiyaç kredileri en fazla 36 ay vade ile verilmektedir. Bu noktada, maksimum vade miktarı 48 olan araç kredileri, sizin için oldukça uygun bir kredi türü olabilir. Taşıt kredisi alırken, kasko poliçesi taşıt kredisi faiz miktarlarında bankalar tarafından indirim yapılabilmektedir. Yani satın alacak olduğunuz aracın kasko poliçesini, kredi kullanacak olduğunuz bankaya düzelttirirseniz, bir ya da iki puan aşağıdan faiz ile kredi kullanmanız oldukça mümkündür. En uygun araç kredisi veren bankalar ise;

  • Akbank
  • Garanti bankası
  • Denizbank
  • İş bankası
  • ING bank
  • Odeobank
  • Şekerbank
  • HSBC bank
  • Vakıfbank
  • Yapı kredi bankası

arac-kredisi-hesaplamasi-nasil-yapilmaktadir

Araç Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılmaktadır?

Taşıt kredisi hesaplarken, sadece faiz oranlarına bakmamalısınız. Diğer ihtiyaç kredilerinden farklı olarak araç kredileri, ek zahmetlere ve maliyetlere sahiptir. Buna karşı olarak araç kredi ürünleri, ihtiyaç kredi ürünlerine göre daha uzun süreli vade seçeneklerine sahiptirler.  En uygun araç kredisini bulabilmek için kaza sigorta ödemeleri yapacağınızı da göz ardı etmeyiniz. Aynı zaman da aracın tüm yasal hakları tarafınıza ait olmayacaktır. Buna ek olarak, 0 ya da 2. El ve diğer ticari araçlar için değişik şartlar sunulabilmektedir. Tüm bu koşulları göz önünde bulundurduğunuz takdirde, 4 seneye kadar uzayan vadeler ile araç kredisi hesaplama işlemini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir