5 Maddede Vakıfbank EFT Limit Yükseltme İşlemi


Vakıfbank güvenilir sanal sistemleri sayesinde hızlı ve pratik bir şekilde EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ancak EFT hakkında bir çok müşteri problemler yaşayabiliyor. Bunlar her ne kadar sistemle ilgili olmasa da kişinin ne yapacağını bilmemesinden kaynaklanmaktadır. Bu problemlerden biri olan Vakıfbank EFT limiti yükseltme hakkında sizlere bilgiler derledik. İşte detaylar…

  1. Neden EFT Limiti Var?

Ülkemizde hizmet sunan kamu bankalarının başında gelen Vakıfbank müşterilerine avantajlı bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Milyonlarca müşterisi bulunan banka işlem yoğunluğu nedeniyle bir takım önlemler almıştır. Bunlardan biri de EFT işlemini belirli saatlerde ve belirli limitler de yapmaktır. EFT işlemi oldukça yoğun görülen işlemler arasındadır.

EFT onayı için bir çok çalışan bulunmakta ve artan yoğunluk nedeniyle ek sistemlerin devreye girmesi gibi çözümlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle Vakıfbank diğer bankalarda da olduğu gibi, EFT sistemini belirli saatlerde ve belirli limitlerle yapmaktadır.

  1. EFT Limiti Nasıl Belirleniyor?

EFT limitini genellikle bankalar belirlemektedir. Ancak her bankanın limiti farklı olabilir. Kamu bankalarının müşteri potansiyeli göz önüne alındığında EFT limitinin ve saatlerinin banka tarafından özel olarak belirlenmesi doğal bir durumdur.

  1. Vakıf Bank Günlük EFT Limiti Ne Kadar?

Vakıfbank günlük EFT limiti 200 Bin TL‘dir. Bu limitin sınırlı olmasının bir çok nedeni vardır. Başta güvenlik olmak üzere işlemlerin daha hızlı gerçekleşmesinin sağlanması önemli gerekçeler  arasındadır. Oldukça fazla müşteriye hizmet veren Vakıfbank bu işlemleri limitli yapmak zorundadır. Aksi taktirde sistemde gecikme gibi problemler baş gösterebilir.

  1. Vakıfbank EFT Limiti Nasıl Yükseltilir?

Vakıfbank EFT limiti yükseltme işlemi için öncelikle Vakıfbank şubesini ziyaret etmeniz gerekecek. Şube yetkilisi ile yapacağınız görüşmede durumunuzu anlatarak EFT limiti yükseltme talebinde bulunabilirsiniz.

Bir çok banka EFT limitini yükseltmiyor. Ancak kurumsal bir hesaba sahipseniz banka EFT limitini arttırmak için size kolaylık sağlayacaktır. Vakıfbank EFT limiti yükseltme için öncelikle hesabınızı açtığınız şubeye gitmenizi öneriyoruz. Eğer böyle bir imkanınız yoksa size en yakın şubelere de başvuru yapabilirsiniz.

  1. Vakıfbank EFT Saatleri 

Vakıfbank EFT saatleri mesai saati başladıktan saat 17:15’e kadardır. Bu saatten sonra yapacağınız EFT işlemi bir sonraki gün mesai saatinden sonra hesabınıza geçecektir. Yaklaşık olarak 15 dakika içerisinde EFT işlemi tamamlanıyor.

Bu makalemizde sizlere Vakıfbank EFT limiti yükselme işlemi hakkında bilgiler verdik. Eğer halihazırda kullandığınız EFT limiti size yetmiyorsa banka şube yetkilisi ile görüşerek bu problemi çözebilirsiniz. Konu hakkında yaşadığınız olumlu veya olumsuz tüm durumları yorumlar kısmında ifade edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir