Ziraat Bankası KOSGEB Proje Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?


Ziraat Bankası KOSGEB Proje Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Ziraat Bankası İle KOSGEB Arasında Proje Destek Kredisi Protokolü

Bu yazımızda size kosgeb proje desktek kredisi nedir, kosgeb ziraat bankası destek kredisi başvurusu nasıl yapılır, destek kredi çekmek, faizssiz destek kredi nasıl alınır, kosgeb kredi avantajları, kosgeb ziraat bankası protokol, ziraat bankası kosgeb destek protokolü nedir,  Ziraat Bankası KOSGEB Proje Destek Kredisi başvuru yeri, kosgeb kredisi almak nasıl yapılır, kobi acil para ihtiyacı nasıl giderilir, kobi acil finans isteği karşılanır, kosgeb ziraat bankası kredi avantajları, Ziraat Bankası KOSGEB Proje Destek Kredisi başvuru şartları nedir ve buna benzer aklınıza takılan bütün soruların cevabını bulabilirsiniz.

KOBİ’lerin en çok kullandığı finans kaynaklarından bir tanesi olan KOSGEB, Ziraat Bankası ile yeni yapılan protokol sayesinde KOBİ’lerin yüzünü güldürecek. Yeni yapılan protokol ile KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu finansman desteğine en kolay yoldan ve hızlı bir şekilde erişim sağlanması amaçlanıyor. Ayrıca yapılan protokol ile KOBİ’lerin krediye daha kolay erişim imkanı verilmektedir.

KOSGEB tarafından desteklenen bu projeye başvuran kişilere verilmesi istenen asıl destek KOBİ’lerin iş planında istenilen zamanda bitirilebilmesi ne yardımcı olmak, yeni projelere destek olmak ve finansman ihtiyacına destek olmak.

Bu yukarıda saydığımız gereksinimlerin karşılanması çerçevesinde, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından uygun koşullarda finansman sağlanması amacıyla KOSGEB ile Ziraat Bankası arasında Proje Destek Kredisi Protokolü imzalanmıştır.

 Ziraat Bankası İle KOSGEB Arasındaki Proje Destek Kredisinin Avantajları Nelerdir

Ziraat Bankası İle KOSGEB Arasındaki Proje Destek Kredisinin Avantajları Nelerdir?

 1.  01.01.2011 tarihinden sonra kredi faiz desteği kullanan ve kullanması uygun bulunan ve daha sonra kullanılacak kredilerde Ziraat Bankası Cari TL tabela faiz oranı üzerinden %15 indirim yapılması kararlaştırıldı. Ayrıca AR – GE İnivasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı kapsamında İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı için bu oran %20 olması kararlaştırıldı.
 2.  Nakdi kredi yani Ziraat Bankasından kredi kullanan işletmeler bankanın uyguladığı bazı giderlerden muaf tutulacaktır. Bu uygulanan giderler
  • Kredi kullanan kişinin, kredilerinin bağlı olduğu hesaba her hagi bir hesap işletim ücreti uygulanmayacaktır.
  • İnternet Bankacılığı, Mobile Bankacılık, Bankanın kendi uygulaması üzerinden yapılan havale ve eft işlemlerinden indirim yapılması sağlanacaktır.
  • Ziraat Bankası banka kartlarına uygulanan yıllık ücretleri KOBİ kartlarından alınmayacaktır.
  • Çek Karnesi kullanımında uygulanan ÇEK Karnesi Kullanım bedelin de %50 indirim yapılmasına karar verildi.
  • Destek programlarının değerlendirilmesinde alınan ücrette de indirime gidilmesine karar verildi. AR-GE İnovasyon ve Endüstri Uygulama Destelk Programı ve İşbirliği – Güç birliği Deste programı için Kredi Tahsis ve Değerlendirme ücretinde % 50 indirim yapılması kararlaştırıldı.
 3. Yapılan antlaşma çerçevesinde KOB’nin istenen şartları taşıması halinde dünyadaki belli bankalardan kredi kullanmak istediğinde karşısına çıkan kredilerdenn komisyon alınmamasına karar verilmiştir. KOBİ’lerin kullanacağı bankalar Avrupa Yatırım Bankası, Alman Kalkınma Bankası (KfW), Fransız Kalkınma Ajansı (AFD), Dünya Bankası Enerji Verimliliği kurumlarıdır. Bu bankalardan ve kurumlardan kullanılacak TL ve Döviz kredilerinden kullandırım komisyonu alınmaması uygun görülmüştür.

Ziraat Bankası İle KOSGEB Arasında Proje Destek Kredisi Protokolü

Ziraat Bankası İle KOSGEB Arasında Proje Destek Kredisi Protokolü

Yukarda yazdığımız şartlar ve avantajlar Ziraat Bankasında uygulanacak olan şartlardır. Bu protokol KOSGEB ile Ziraat Bankası arasında olduğundan bahsi geçen avantajlar Ziraat Bankasında kredi kullanan KOBİ’ler bu fırsatlardan faydalanabilir.

Ziraat Bankası İle KOSGEB Arasında Proje Destek Kredisi Başvuru Şartları

Bu krediye başvurmanız için belirtilen şartları sağlamanız lazım. Bu şartlar öncelikle KOSGEB’e kayıt olmanız gerekmektedir. Projenizin KOSGEB’den proje seçim aşamalarında geçmesi gerekmektedir. KOSGEB proje isteklerine cevap vermesi gerekmektedir.

Ziraat Bankası KOSGEB Proje Destek Programı Başvuru Yerleri

KOBİ’ler krediden faydalanabilmek için her hangi bir online veya İnternet kanalından başvuru imkanı yoktur. Bu kredi için istenen başvuru yöntemi size en yakın Ziraat Bankası Şubesine gitmeniz istenmektedir. Ayrıca Ziraat Bankasına gittiğiniz takdirde kredi ile ilgili kafanıza takılan sorular da cevap bulabileceksiniz.

Bu yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

paravepara.com ekibi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir