Türkiye Vakıflar Bankası Sahibi Kimdir? Vakıflar Bankası Hakkında Herşey


VAKIFBANK, VAKIF BANKASI, VAKIFBANK kimin, vakıflar bankası , türkiye vakıflar bankası

Vakıfbank Kimin? Vakıf Bankın Sahibi Kimdir? Vakıf Bank Hakkında Herşey

Bu yazımızda size genel hatlarıyla Türkiye vakıflar Bankası kimin, VakıfBank Kimin, Türkiye Vakıfbankası Kimin, Vakıfbank iletişim bilgileri, vakıfbank telefon bilgileri, vakıfbank yurt dışı şube adları, vakıfbank yurt dışı şubeleri nerde, Vakıfbank bünysindeki şirketler, Vakıfbank katılım ortakları, vakıfbank şube sayısı, vakıfbank atm sayıssı ,vakıf bank personel sayısı, vakıfbank çalışma saatleri, vakıfbak yurt dışında iştirak ettiği bankaların adları, vakıfbankın sloganı, vakıf bank web türkiyenin 7. en büyük bankası adresi gibi sorularınıza cevabını size aktaracağız.

Vakıf Bank Hakkında Herşey

Türkiye Cumhuriyetin de bankalar arasında en çok üne sahip olan ve bankacılık sektöründe lokomotif rolü üstlenen bu bankamız Türkiye Vakıflar Bankası’dır. Türkiye Cumhuriyetinde kamu merkezli, kamusal sermayeli bankalarımızdan birisidir. Vakıfbank kamu sermayeli olmasının yanında çok fazla özel sektör katılımcı sayısına sahip banka olma özelliğinide korumaktadır. Vakıf Bank 11 Ocak 1954 yılında Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O ismiyle ilk faaliyetine başlamıştır.

Kurulduğun günden bu güne Türkiye Cumhuriyetinin gündeminde çok fazla bulunan, kendini sürekli güncel tutan bir bankadır. Kendine has sloganı olan nadir bankalardan birisidir. Vakıf Bankın sloganı aslında kime söylense hemen akla gelmektedir. “Biri var halden anlayan”, “İşimiz halden anlamak” ve “Burası Sizin Yeriniz”” sloganlarıyla müşteri odaklı halkın bütün kesimine yardımcı olmayı, hizmet etmeyi hedefleyen ve çözüm sunmaya gayesi suna bir bankadır. Vakıfbank kamu sermayeli yani her ne kadar Devlet destekli bir banka gibi olsada kendisi hantal yapıdan uzak özel bir banka gibi çalışmakta ve aynı zamanda verdiği hizmetler özel banka standardında ve hatta çoğu zaman üstündedir. VakıfBank Türkiye Cumhuriyetinin en büyük 7’nci bankasıdır ve yapısında 5 tane ortalıklık bir sistemine sahiptir.
Türkiye Vakıflar Bankasının yapısı çok sağlamdır. Bu sağlamlığı yapısında bulundurduğu güçlü ortaklıklardan alıyor. Vakıfbankın en büyük hissedarı T.C. BAŞBAKANLIK VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ dür. Ayrıca Emekli Sandığı gibi mülhak vakıflar, mazbur vakıflar, VAKIFBANK MEMUR VE HİZMETLiLERİ EMEKLİ SANDIĞI VE SAĞLIK YARDIM SANDIĞI VAKFI (VAKIFBANK MEM. VE HİZM. EM. VE SAĞ. YARD. SAN. VAKFI), DİĞER GERÇEK VE TÜZEL KİŞİLER ve Halka Açık (%18) olacak şekilde paylaşılmış durumdadır. Ayrıca bu kadar parçalı bir bankanın bu kadar başarılı olmasının ana sebeplerinde bir taneside bireysel olarak bümyesindeki bireylerin çok başarılı işler yapmasıdır. Toplamda Türkiye Vakıflar Bankasının sermayesi 2.500.000.000 TL dir.

Vakıfbank ŞUBE Sayısı, ATM Sayısı, Personel Sayısı

Türkiye Vakıflar Bankası bünyesinde toplam 890 şube, 3.199 ATM makinası ve yaklaşık 12500 personel ile değerli müşterilerine hizmet vermektedir. Aynı zamanda İnternet bankacılığı ve Telefon Bankacılığı ile diğer müşteri hizmet kanallarından biridir.

Vakıfbank’ın yurt dışında şubelerinin bulunduğu ülkeler

Ayrıca yurt dışında toplam 3 tane kendisine ait olan şubesi olan Vakıf Bank yurt dışında yaşayan müşterileri için iyi bir fırsattır. Vakıfbank’ın yurt dışında şubelerinin bulunduğu ülkeler Amerika Birleşik Devletleri’nde New York‘ta, Bahreyn’de Off-Shore ve Erbil olmak üzere toplam 3 tanedir.

Vakıfbank’ın Yurt Dışımda Ortak Olduğu Bankalar

Türkiye Vakıf Bank büyümesini yurt dışında iştirak ettiği bankalarla da sürdürmektedir. İştirak ettiği bankalar Avusturya’da 1 tane VakıfBank International AG Viyana şubesi ve VakıfBank International AG Almanyada bulunan Frankurt Şubesidir. Yine Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuritin’de ise 2 tane katılım durumu söz konusudur bunlar World Vakıf Off-Shore Banking Ltd. ve Kıbrıs Vakıflar Bank. Ltd.’dir.

İletişim (Telefon) Bilgileri

0850 222 0 724‘ü, tüm operatörlerden ve Türkiye’nin her yerinden alan kodu çevirmeden arayabilirsiniz

Vakıfbank çalışma saatleri:

Sabah 09.30-12.30

Öğle arası: 12.30-13.30

Akşam: 13.30-17.00

Internet Adresi

http://www.vakifbank.com.tr/

No Responses

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir