Ticari Araç, Tır, Kamyon, Panelvan, Traktör İçin Kredi Veren Bankalar


Ticari Araç Kredisi Veren Bankalar

Ticari Araç Kredisi Veren Bankalar

Bu yazımızda ticaret ile uğraşan herkesin bilmek istediği ve çoğu zaman aklına takılan sorulardan olan Ticari Araç Kredisi Nedir, Ticari araç kredisi nasıl alınır, ticari araç kredisi nerenden alınır, kamyon için kredi alabilir miyim, TIR için kredi alabilir miyim, otobüs için kredi alabilir miyim, araba için ticari kredi alabilir miyim, traktör için ticari kredi veren bankalar, hangi bankalar ticari kredi veriyor, Türkiye’de ticari araç kredisi veren bankalar, ticari araç kredisi için gerekli belgeler nelerdir ve bunun gibi aklına takılan bütün soruların cevabı bu yazımızda.

Yeni yatırımlar için kredi ve finansman ihtiyacına düşmek ticari sektörler için gayet olağan bir durum. Gelişen ve yükselen hayat standartları haliyle insanları yeni bir iş yaparken özellikle ticari yatırımlarda krediye yönlendirmektedir.

Özellikle esnaf camiası bir iş yaparken onu kredi ile yapma tarafını kullanacaktır bunun sebebi yeni bir iş yaparken elindeki ve birikimi olan nakit parayı kullanmak istememesinden kaynaklıyor.

Ayrıca özellikle ticari faaliyetlerde bulunan kurum ve kuruluşlara bankalar ticari sektöre güzel ve ayrıcalıklı fırsatlar sunduğundan haliyle ticari faaliyetler için kredi kullanmak daha akılcı bir seçenek haline gelmektedir. Ama şu da bir gerçek kendi öz sermayenizle yapılan yatırımlar kesinlikle önünüzü görmeniz açısından daha sağlıklıdır.

Bankalar özellikler filo işletmeleri, nakliye şirketleri, otobüs firmaları için yaptıkları ticari kampanyalar mevcuttur. Bankalar otobüs kamyon, TIR, panelvan, minibüs ve benzeri araçları ticari faaliyet kapsamında saymaktadır. Bundan dolayı bankalar ticari kredi ve faaliyetleri kapsamında bu araçlar için kullanılacak krediyi ticari kapsamda sunmaktadır.

Ticari Araç Kredilerini Kimler Kullanabilir?

Nakliye işiyle uğraşanlar, ticari filo sahipleri, ticari kuruluş firmaları, araçlarından revizyona yani yenilenmeye giden firmalar, TIR veya tırlarını değştirmek isteyen firma sahipleri bu krediden ticari firma statüsünde faydalanabilirler.

Kamyon Almak İçin Kredi Kullanma Nasıl Olur

Kamyon Almak İçin Ticari Araç Kredisi Kullanmak?

Kamyon ticari hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Özellikle şehir içi kum, çimento ve benzeri ürün taşımacılığı yapan firmalar ve kişiler için vazgeçilmez bir araç. Kamyon almak için kredi kullanmak çok basittir. Bu kredi Ticari faaliyet kapsamında ticari kredi veren bütün bankalar tarafından sağlanmaktadır. Bankalar bunu uygun faiz oranları ve uzun vade seçenekleri ile müşterinin şartlarını bir nebzede olsa hafifletmeye çalışıyorlar. Bu kapsamda bu krediyi kamyon kredisi olarak kullana bilirsiniz. Genel olarak bankalar alınmak istenen kamyonun %75 ini hatta %80 ile %90 arasında fiyatlarında destek sağlanmaktadır.

Tır Almak İçin Ticari Araç Kredisi Kullanmak?

TIR almak için genel hatlarıyla işle yukarıda bahsettiğimiz Kamyon almak ile igli aynı seviyede gitmektedir. Yani Tır kredi kullanmakt ile kamyon için kredi almak arasında çok büyük bir fark yoktur.

Otobüs Almak İçin Ticari Araç Kredisi Kullanmak?

Yine otobüs içinde istenen şartlar kamyon ve Tır için istenen şartlar ile aynıdır.

Otobüs Almak İçin Kredi Kullanmak Nasıl olur

Ticari Araç Kredisini Kimler Kullanabilir?

Bankalar genellikle ticari faaliyetlerde bulunan şirketlere kamyon, tır, otobüs, treyler, çekici, otobüs gibi ticari faaliyetlerde bulunulacak işler için ticari araç kredisi sağlanmaktadır. Özellikle ticari kurumlar, kobiler, orta ölçekli ve küçük ölçekli firmalar ticari araç kredisini kullanmalarından her hangi bir engel yoktur. Ayrıca ticari hayatta faaliyet gösteren gerçek ve tüzel kişilerde bu krediyi kullanmada sıkıntı bulunmaktadır.

Ticari Araç Kredisi Gereken Belgeler Nelerdir?

Ticari faaliyetler bulunmak için alınacak olan kamyon, otobüs, tır, çekici, treyler ve benzeri araçlar için kredi çekmeden önce bankanın sizden isteyeceği belgeler vardır. Bu belgeler sizin ticari bir kurum olduğunuzu gösteren belgeler olacaktır.

  • Firmanıza ait olan Ticaret Sicil Belgesini bankaya ibraz etmek zorundasınız.
  • Ayrıca kredi çeken firmanın 3 yıla ait olan şirket işlemleri içeren ve son 3 yılı gösteren bir bilanço tablosu veya kayıtları
  • Ticari Kredi çekmek isteyen  kuruma ait vergi levhası

Bunlar kredi çekmek isteyen imalar için istenen standart belgelerdir. Her zamanki gibi bankalar fazladan belge isteme hakkını gizli tutmaktadır.

Ticari Araç Kredisi Alırken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir

Ticari Araç Kredisi Alırken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Ticari kredi başlığı altında Türkiye’de bulunan bütün bankalar otobüs, kamyon, tır, treyler gibi ticari faaliyetlerde kullanılan araçlara kredi vermektedirler. Buradan anlatılmak istenen bankaların sadece sözlerine hitap etmekten ziyade bir veya birden fazla bankayı araştırmada fayda olacaktır. Bankalar ticari kredi veriyorken faiz oranlarını daha düşük oranları sunması gerekmektedir. Diğer en büyük önemli şartlarından bir taneside ödeme kolaylığı sağlamasıdır.

Ticari Araç Kredisine Nereden Başvura Bilirim?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ticari kredi olan kamyon, otobüs, tır gibi araçların kredisini bütün bankalar vermektedir. Bundan dolayı kredi almak için hangi bankadan çalışacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Daha sonra kredi almak istediğiniz bankanın size en yakın şubesine gidebilir veya telefon bankacılığı ile iletişim kurmanız sizin derdinize çare olacaktır.

Umarım yazımızı beğenmiş sinizdir. Bol kazançlı günler dileriz.

paravepara.com ekibi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir