Peşinatsız Evin Tamamına Konut Kredisi Veren Bankalar


evin-tamamina-kredi-veren-bankalar

Peşinatsız Evin Tamamına Konut Kredisi Veren Bankalar : Ev almak günümüzde çok zor bir hal alsa da insanlar, ev alacak kişiler  diğer harcamalarından kısıp bu ev almak için gayret gösteriyorlar. Peşinatsız ev kredisi veren bankalar konusu da aslında tam bu konuyla alakalı. Peşinatsız ev kampanyaları ev almak isteyip de ellerinde peşin para verecek kadar nakitleri olmayan kişilerin imdadına yetişiyor. Bu yöntemle ev almak isteyen kişilerde haliyle peşinatsız ev kredisi hesaplama yöntemlerini yani kredi hesaplama yöntemlerini farklı bir şekilde hesaplayacaklar. Peşinatsız ev kredisi almak ve çekmek diğer bir deyişle  ipotekli ev kredisi nasıl alınır sorusunu aklına getiriyor. Yani ipotekli ev kredisi nasıl alınır veya ipotekli konut kredisi, peşinatsız ev kredi çekerken evin ipotek ettirilme mantığına dayanır.  Bu krediye başvurmadan önce aklınıza da gelmiş olması normaldir  ipotekli ev kredisi şartları nedir diye. İpotekli ev kredisi şartları normal kredi çekme ile aynı şartları taşımaktadır. Burada banka başa belge isteme hakkı vardır. İşte şimdi gelelim Peşinatsız ev kredisi nasıl alınır ve ipotekli ev kredisi nasıl alınır sorularının cevaplarına.

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi, uygun faiz oranları ve uzun vadesi ile oldukça cazip gelmektedir. Fakat bankalar konutun tamamına kredi vermemektedirler. Peşinatsız ev kredisi çekmek resmi olarak mümkün değildir. Fakat farklı yollar ile evin tamamı için kredi çekebilirsiniz. BBDK’ nın koymuş olduğu kurala göre konut tutarının yalnızca % 75 ‘ ini kredi olarak çeke bilmektesiniz. Geriye kalan % 25’ lik kısmı ise biriktirmek gerekmektedir. 100. 000 TL’ lik bir ev üzerinde bu tutar 25. 000 TL’ ye denk gelmektedir. Normal asgari ücret ile çalışmakta olan kişilerin bu parayı biriktirmesi oldukça zordur. İnsanlar bu noktada peşinatsız ev kredisi veren bankalar arasında seçim yapmayı planlamaktadırlar. Fakat bu durum resmi olarak mümkün olmadığından dolayı, konutun fiyatı yüksek gösterildiği takdirde, evin tamamına kolay bir şekilde kredi çekebilirsiniz.

ipotek-ile-pesinatsiz-ev-kredisi-cekmek

İpotek İle Peşinatsız Ev Kredisi Çekmek

Üzerinize kayıtlı, herhangi farklı bir gayrimenkul bulunuyorsa, orayı bankaya ipotek yaptırıp alacak olduğunuz evin tamamı için kredi çekebilirsiniz. Bankalar ipotek ile ev kredisi vermeyi oldukça sevmektedirler. Fakat bu yöntem birçok kişi tarafından önerilmemektedir. Almış olduğunuz kredi borcunuzu ödeyemediğiniz durumda, hem kredi ile satın aldığınız evden, hem de elinizde ki gayrimenkulden de olacağınızı göz önünde bulundurmalısınız.

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar

Peşinatsız konut kredisi olayında, ekspertizler kilit nokta rolünü üstlenmektedirler. İlk başlar da bankaya bağlı olarak çalışmakta olan ekspertizler, BDDK’ nın almış olduğu karar ile bağımsız şirket çalışanı olarak, satın almak istediğiniz konut’ a fiyat biçmektedir. Bankalar istediğiniz kadar kredi vermeyi sevmektedir. Bu nedenle daha önceden banka himayesi altında çalışmakta olan ekspertizler tarafından konutun değerleri yüksek gösterilmektedir. Bu sayede evin tamamına kolay bir şekilde kredi çekilebilmektedir. Fakat durum şimdi oldukça değişmiştir. Bankalar ekspertiz şirketlerinden, yanlış bir değer göstermeleri durumunda tazminat talep edebilmektedirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir