Oto Expertiz Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler ve Başvuru Şartları


 oto expertiz, auto expertiz, oto bakım, oto checkup, araba kontrol, araba servisi, oto check, oto ekspertiz

Otomobil (Araç) Expertiz Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler ve Başvuru Şartları Nelerdir?

Son zamanlarda popüler bir sektör oto expertiz veya diğer adıyla araba(otomobil) check-up. Bu yazımızda genel hatlarıyla oto expertiz nedir, neden oto expertiz faydalıdır, oto expertiz şubesi açmak, oto expertiz başvuru belgeleri, oto expertiz başvuru şartları, oto expertiz dükkanı nasıl açılır, oto expertiz dükkanı açmak için nereden izin alınır, neden oto expertiz dükkanı açmalıyım gibi genel sorulara cevap bulabileceksiniz.

oto expertiz, auto expertiz, oto bakım, oto checkup, araba kontrol, araba servisi, oto check, oto ekspertiz

Kendi iş yerini açmak tam bir liderlik ve girişimcilik örneğidir. Ama yapmak istediğiniz iş dalında kayıp yaşamamak ve geliri yüksek bir alanda çalışmak istiyorsunuz. Kendi iş yerinizi açmak istiyor ve yeni bir iş fikrine ihtiyaç duyuyorsanız tam yerindesiniz demektir. Bu yazımız kafasında oto expertiz şubesi açmak isteyen kişiler için bir rehber niteliğindedir.

oto expertiz, auto expertiz, oto bakım, oto checkup, araba kontrol, araba servisi, oto check, oto ekspertiz

Oto Expertiz Dükkanı Açmak İçin Sebep Nedir?

Türkiye genelinde 2. el otomobil pazarı geçen yıllara göre tartışılmaz seviyede yüksek seyrediyor. TÜİK verilerine göre ayda ortalama 500 000(beş yüz bin) ile 600 000 (altı yüz bin) arasında 2’nci el araba alım satımı yapılıyor. Her ay bu alış veriş rakamının gerçekleşiyor olması 2. el otomobil piyasası açısından çok güzel bir olaydır. İşte expertiz ile araba alanların yolları burada kesişiyor. Günümüz dünyasında gelişen teknolojiler akıl almaz hızda devam etmektedir. Yaşanan teknolojik gelişmelerden şüphesiz en çok etkilenen alanlardan bir tanesi de otomobil dünyasıdır. 2’nci el alınan araba alırken nasıl emin olacaksınız. Arabanın elektronik aksamı, motoru, yürüyen takımları, boyası ve buna benzer bilgiler. İşte Oto expertiz işi yapan kişiler elindeki bulunan teknolojik araç gereçle arabada bizim erişemediğimiz kör noktalara erişmekte, gözle, manuel olarak kontrol edilmesi mümkün olmayan yerleri kontrol ediyorlar. Araba alanların yaklaşık %60 ile %70 lik kısmı 2 ‘nci el otomobil almaları durumunda expertiz yaptırıyorlar. Buda yaklaşık 360000 ile 420000 arasında bir araç sayısı demektir.

paravepara.com

2. El Araba Alanlar Oto Expertiz Şubelerini veya Kişisel Olarak Çalışan Oto Expertiz  Yerleri Tercih Ediyor

2 nci el araba alanlar arabasının temel kontrolü için oto tamirine, sanayiye veya servise götürmüyor. Bunların başında teknolojik araçlarda oto tamir yerlerinin yetersiz kalması, arabadan anlayan ustanın az olması, kişinin bireysel olarak güvenmemesi başlıca sebeplerdendir. Ayrıca otomobil alacaklar servise de araba götürmede çekinmektedirler. Bunun asli sebebi yüksek gelen fatura bedelidir. Yetkili servisler araba kontrolü için yüksek fiyat çıkarmaktadırlar. Bu sebeplerden dolayı oto expertiz yerlerini seçenler çok fazla. Ayrıca oto expertiz ekiplerinin araba bakım kalemleri çok fazla olduğundan, kontrol ettikleri nokta ve parça bakımı açısından usta veya servislere göre daha iyi durumdadır. Ayrıca oto expertiz ekipleri kullandıkları araç gereç yönünden daha gelişmişler.

Auto check up, oto check

Oto Expertiz Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Oto Expertiz dükkanı açmak için yapılması gereken hareket bellidir. Öncelikle bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru belgelerine ulaşa bilirsiniz. Gerekli formlar belediyenin web sayfasından indirdikten sonra doldurabilirsiniz. Gerekli belgeleri tamamladıktan sonra belediyeye başvura bilirsiniz. İş yerinizi gönül rahatlığıyla çalıştırmak istiyorsanız belediyeden belgeleriniz eksiksiz bir şekilde tamamlayınız. iş yeri açma işlemi tamamlandıktan sonra vergi dairesi işlemlerini hallede bilirsiniz. Sıfırdan Amerikayı keşfetmek yerine daha önceden bu işleri yapmış birilerinden yardım istemek de sizin belgeleriniz toplamanız açısından iyi olacaktır.

Oto Expertiz Dükkanı Açılabilecek Yerler ve  Oto Expertiz Dükkanı Açıldıktan Sonra Yapılması Gerekenler adlı yazımızı okumayı unutmayınız.

Bol kazançlı günleriniz olsun.

paravepara.com ekibi.

One Response

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir