Kredi Kartı Borcumu Ödeyemedim Ne Olur. Haciz veya İcra Gelir mi


kredi-karti-borcumu-odeyemedim-ne-olur-haciz-veya-icra-gelir-mi

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemedim Ne Olur Haciz veya İcra Gelir mi : kredi kartı haciz işlemleri herkesin aklına takılan bir soru. Kredi kartının en kötü yanı size çok fazla hesap ettirmeden harcama yaptırmasıdır. Her kredi kartı kullananın aklına gelmiştir kredi kartı borcumu ödemezsem ne olur diye? Kredi Kartı borcunu ödeyememe durumun da ne olur.

Kredi kartı borcu haciz işlemleri her sene değişiklik gösteriyor olsa da size genel hatlarıyla anlatmakta fayda vardır. Tabi her kredi kartına hemen haciz geldiği düşünülmesin.

Kredi kartı borcuna haciz belli bir zaman süresinden sonra ortaya çıkıyor ve burada aklınıza kredi kartına haciz ne zaman gelir veya kredi kartını ne kadar süre ödemez isem haciz gelir diye de düşünebilirsiniz.. İşte bu konumuzda kredi kartı borcuna haciz var mı  aklınıza takılan soruları cevaplayacağız.

Kredi Kartı Borcundan Dolayı Eve Haciz Gelir Mi?

Bankalar, kredi kart borcunuzun ödenmediği takdirde 3 ay boyunca borcu ödemeniz için sürekli mesaj ve telefon ile bilgilendirme yapmaktadır. Bu 3 ay içerisinde de kredi kart borcu halen yatırılmaz ise yasal takip süreci başlamaktadır.

Yani kredi kart borcunuzu ödemediğiniz için banka tarafından avukata verilmektesiniz. Avukat dosyaya ulaşır ulaşmaz, genelde ilk olarak sizi aramaktadır. Borcunuzu ödeyip ödeyemeyeceğinizi sormaktadır.

Ödemeyi yapmanız durumunda avukat masraflarında indirim yapılacağı söylenmektedir. Avukata verildikten sonra ödeme durumunuz bulunmuyor ise bankanın avukatı evinize haciz gönderebilmektedir.

Haciz öncesi, avukat ya da avukat yardımcıları keşif için adrese gitmektedirler. Adreste hacze değer olacak herhangi bir malın olup olmadığını ve hacze olan hassasiyetinizi değerlendirmektedirler.

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum

Bu sorun ile yaşamakta olan birçok kişi bulunmaktadır. Bu sorunu yaşayan kişilerin en büyük korkusu ise evlerine haciz gelmesidir. Peki, kredi kartı borcumu ödeyemiyorum, haciz gelir mi? Bu sorunun cevap oldukça açık ve nettir. Bankaların borçlardan dolay haciz koyma hakları bulunmaktadır. Fakat Bunun için belirli birkaç sınırlamalar getirilmiştir.

Örnek olarak, kişinin ortak yaşam alanı olarak kullanmış olduğu evine haciz gelmesi durumunda, birer adet olan eşyalara haciz koyması mümkün değildir. Yani kişinin 1 adet bilgisayarı, 1 adet buzdolabı varsa banka bunları kesinlikle haciz edememektedir.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Hapis Cezası Verilir Mi?

Bu durumlar karşılaşanların akıllarında ki tek soru, kredi kartı borcuna hapis cezası verilir mi? Kredi kartı borcu yüzünden hapse girmek oldukça zordur. Fakat borcu yapılandırma amacı ile icra dairesine başvurmuş ve herhangi bir sözleşme imzaladıysanız ve daha sonra bu ödemeleri yapmadığınız takdirde hapse girmeniz söz konusu olabilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir