İstanbul’da Ev Alacakların Dikkat Etmesi Gereken 11 İlçe


İstanbuldagayrimenkul alınacak yerler dikkat edilecek 11 ilçe

İstanbul’da Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Ve Gelecekte Değerlenecek 11 İlçe

İstanbul gibi bir dünya şehrinde, kiraların tavan yapmış olduğu bir şehirde bırakın yatırım yapmayı çoğu kişi için günü geçirmek başlı başına bir olay olsa da yine de ufak yatırımla hem ev alıp hemde kazanmak isteyenler için bir yazı derledik. Bu yazımızda İstanbul’da yatırım yapmak isteyen bir kişinin hangi ilçelere öncelik verilmeli, İstanbul’da kentsel dönüşüm olacak ilçeler, İstanbul’da değerlenecek ilçeler, İstanbul’da hangi ilçeden ev alınmalı, İstanbul’un en güzel ilçesi, İstanbul’da değerlenecek ilçeler gibi soruların cevabını bulacak.

İstanbul da ev sahibi olmak cennetten bir köşe kapmak desek yanlış olmaz. Şartları biraz daha iyileştirip daha güzel ve yatırım için daha uygun yerlerden ev almak isteyen kişiler ise 11 ilçeye dikkat etmesi gerekmektedir. Özellikle orta ve alt gelir düzeyinde yaşayan vatandaşlar Avrupa yakasında bulunan Halkalı, Başakşehir, Esenyurt, Beylikdüzü, Arnavutköy, Sultangazi ve Çatalca ilçelerine ve Anadolu yakasında bulunan Çekmeköy, Sancaktepe, Tuzla ve Pendik gibi yeni gelişim gösteren yerlere yönelmekte fayda olduğunu TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Hüsniye Boztunç söylemiştir.

ok meydanı kentsel dönüşüm

Buralara yatırım yapmak isteyen kişilerin  en çok şikayete ettiği sıkıntıların başında ulaşım sorunu gelmektedir. İş – Ev mesafesi olarak belirtilen sıkıntı ilk başlarda şikayet edilebilir ama bu sıkıntı yeni projelerin hayata geçirilmesiyle son bulacağı öngörülmektedir. Gelişen ve büyüyen İstanbul için bu projelerin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi haliyle planlanmaktadır ve bu sıkıntılar bir an evvel giderilecektir. Bu ilçelerden yatırım yapan kişilerin ve yer alan projelerde yatırım yapmalarının ilerde kendilerine çok kar getireceğini belirtilmiştir Boztunç, ayrıca son zamanlarda gündemde olan Kentsel Dönüşüm Yasası ile yeniden gündeme gelen bölgelerdeki eski yapıların da araştırılması ve oralardaki fırsatların da kollanması gerektiğini söylemiştir

İstanbulda Küçük Alanlı Konutlara Mı Yatırım Yapılmalı

Yatırım yapmak amacı ile konut almak güzel ve mantıklı bir fikir ama nasıl bir özellikte konut alacağınızı bilmiyor olabilirisniz. Kendi ihtiyaçlarına göre konut alıp bundan yatırım yapmanız sıkıntı olabilir. Çünkü hangi genişlikte, oda sayısına sahip konutların kiralandığını veya satıldığını bilmiyor olabilirsiniz. TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Hüsniye Boztunç Küçük alanlı konutlara yatırım yapmanın daha faydalı olduğunu belirtmiştir. Bir çok projede mevcut olan ve çok ilgi gören konutlardan olan 1+0, 1+1 kiralanma ve satılma hızının diğer konutlara göre daha yüksek oldğu görülmüştür. Bunun sebebinin fiyat-performans açısından bakıldığında küçük evlerin fiyat olarak daha düşük olması ve alıcıyı fiyat yönünde desktelemesi olarak görülmektedir. İlk el olarak verilen 1+0 ve 1+1 lerin satılması hızı yüksektir. Ayrıca İstanbulda bulunan genç ve bekar çalışanın çok olduğu öngörülürse 1+0 ve 1+1 lerin kiralanma olasılığı çok yüksektir.

İstanbul'da Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Ve Gelecekte Değerlenecek 11 İlçe,konut lasnmanı ne zaman yapılmalı

Konut Lansman Zamanı Nedir? 

TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Hüsniye Boztunç yatırım yapmak isteyenler için yatırımın zamanının da önemli olduğu vurgulanmıştır. Özellikle yeni yapılan projelerin daha satışa başlamadan vey satışa ilk çıktığı anlarda konut almanın çok faydalı olduğu belirtilmekte. Bunun sebebinin de ilk başlarda satılması gereken konut miktarı projede satıldıktan sonra artık satılacak olanlar üzerine daha fazla kar konulması klasik olarak şirket politikası veya şirket stratejisi olarak görülmektedir. Özellikle lasnman zamanında proje alan birisi aldığı konuttan minimum %20-30 civarında kar yapabileceği belirtilmiştir.


İlginiz çekebilir. 

İstanbul’da Yatırım Yapılacak ve Kar Getirisi Yüksek Yerlerle ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Haber Kaynağı:

http://emlak.haber7.com/emlak-gundemi/haber/1052771-gelecegin-istanbulunun-ucuracagi-11-ilce

kenan.biter@haber7.com

No Responses

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir