Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir?


Hesap İşletim Ücreti Olmayan Bankalar Hangileridir: Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir?  Banka hem benim paramı alacak ve işletecek hemde benim paramla ticaret yapacak ve sonra benim hesabımdan dolayı para isteyecek.

Aslında kulağa hiç hoş gelmeyen bir durum olmasına rağmen maalesef hesap işletim ücreti bankalar tarafından alınan ve alınmaya devam edecek gibi duruyor. Peki bazı istisnalar için hesap ücreti almayan bankalar var mı? Paramızı gönül rahatlığıyla yatırıp ve işletim ücreti almayan bankalar var mı? Bu soruların cevabı evet.

Bütün bankalar hesap işletim ücreti almak istese de bu bankalardan bazıları hesap işletim ücreti kesmiyor. Bankaların hesap işletim ücreti almaları hakkında bazı zamanlar yasak olduğunu duyduğumuz oluyor ama ne var ki bir şekilde bankalar bir kalemine uydurup bu ücreti almayı başarıyorlar. Günümüzde artık bankaların çoğalması ve rekabet ortamından dolayı bankalar bu hesap kesim ücreti tutumunu yumuşattı desek yanlış olmaz.

Banka müşterileri araştırma neticesinde bankaların kestiği hesap işletim ücreti derecesinde başka bankalara yönelmektedirler. Banka hesabi ücreti, vadeli hesap açma ücreti, vadesiz hesap açma ücreti banka müşterilerinin banka seçerken baktıkları parametrelerden bir tanesidir.

Ayrıca şunu da göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Kredi kartı aidatı içinde aynı durum söz konusudur. Genele olarak hesap işlteim ücreti talep etmeyen bankalar dolar, euro ve buna benzer döviz hesapları içinde para talep etmemektedirler.

Vadesiz Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Bankalar genellikle hesap işletim ücreti olarak 20 ile 200 tl arasında değişen para birimlerinde hesap kullanım ücreti almakta. Hesap kullanım ücreti almayan bankalar belli şartlarda sizden ücret almıyor mesela bunlardan bir tanesi maaş hesabınızın o bankada olması durumunda ücretsiz banka hesabı sahibi olacaksınız. Hesap ücreti almayan banka bu yüzden var demek çok zor.

Diğer bir yöntem ise elektrik, su, telefon ve buna benzer faturaların hesabınızın bulunduğu bankadan otomatik ödeme talimatı yöntemiyle ödenmesi durumunda hesap işletim ücretinden kurtulmuş olabilirsiniz.

İşlem ücreti almayan bankalar arasında da şunu göstere biliriz. Mesela öğrenci iseniz öğrenci belgenizi bankaya götürmeniz durumunda sizden hesap kullanım ücreti kesemeyeceklerdir. Öğrencilerden hesap işletim ücreti almayan bankalar genel olarak tamamı denebilir.

Öğrenci olduğunuzu ve hesap işletim ücreti alınmadığını lütfen başvuru esnasında sorunuz. Öğrenciden hesap işletim ücreti almayan bankalar listesini konumuzun devamında bahsedeceğiz.

Hangi Banka Hesap İşletim Ücreti Almıyor?

Şimdi konumuzun içeriğini oluşturan kısma geldik. Hesap açma ücreti almayan bankalar hangileri ve hangi banka havale ücreti almıyor konumuzu oluşturan temel sorulardır. Hesap kesim ücreti almayan bankaları tek tek yazmaya başlamakta fayda vardır.

Hesap işletim ücreti kesmeyen bankalar listemizin başında Albaraka Türk Bankası gelmektedir.  Şimdi hangi bankalar hesap işletim ücreti almıyor tek tek inceleyelim.

Albaraka Türk Bankası Hesap İşletim Ücreti Alıyor mu?

Albaraka Türk bankası eft ücreti alıyor mu? , Albaraka Türk havale ücreti alıyor mu? ve bunlara ek olarak hesap kesim ücreti alıyor mu? Evet duymak istediğiniz cevap tabi ki hayır olacak. Albaraka Türk bu saydığımız eft, havale  ve hesap işletim ücreti için müşterilerden ücret talep etmemektedir.

FinansBank “Enpara” Hesap İşletim Ücreti Kesiyor Mu?

Hesap isletim ucreti almayan bankalar arasında Finansbank enpara da gösterilebilir. Enpara internet üzerinde işlem yaptığından vadesiz ve vadeli hesapların hiç birinden hesap işletim ücreti alamamaktadır. Ücretsiz eft yapma, ücretiz havale yapma ve vadeli veya vadesiz  hesap işlemlerini ücret ödemeden yapa bilirsiniz. Ücretsiz banka hesabı açma işlemi Finansbank Enpara sayesinde hayalden de öte bir şekilde artık gerçek.

Türkiye Finans Bankası Hesap İçin işletim Ücreti Alıyor Mu?

Katılım bankaları arasında gösterilen Türkiye Finans’da hesap işletim ücreti, eft ücreti ve havale ücreti talep etmemektedir.

paravepara.com ekibi olarak lütfen hesap hareketlerinizi kontrol ediniz ve bankanızı bu konuda uyarınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir