Findeks Kredi Notlarının Anlamları


kredi grafik

Kredi notunuzu sistemden öğrendiniz peki öğrendiğiniz kredi notunun ne anlama geldiğini nereden bileceksiniz. Bu size verilen puan ne anlama gelmektedir. Muhtemelen size verilen puan 0(sıfır) ve 1900 puan arası bir değere sahiptir. Gelen puanın anlamı herkes tarafından bilinmez ki bu her ne kadar bizim için bir anlam ifade etmiyor gibi görünse de illa ki finans şirketi tarafından bir anlamı bulunmaktadır. Peki  hepimiz için merak konusu olan puanların anlamı nedir? İşte bunun yanıtı aşağıdadır.

  0  ile 500 puan aralığı:

Bu puan aralığı malesef kredi veya kredi kartı almak için uygun olmayan bir  aralıktır. Bu puan aralığında kullanıcı muhtemelen her hangi kredi hizmetinden faydalanamayacaktır. Kredi veya Kredi kartı alma olasılığı düşüktür.

500 ile 800 puan aralığı:

Bu puan aralığı da kredi veya kredi kartı başvurusuna riskli bakılan puan aralığıdır. Puan olarak pek parlak olmayan aralık bazı şartlar altında kredi kullanabilecektir. Bu şartlar kredi finans kuruluşuna ipotek veya kefil gösterme yoluyla kullanıla bilecek kredi puan/skor türüdür.

1100 ile 1400 puan aralığı:

Bu puan aralığı da kredi veya kredi kartı başvurusuna riskli bakılan puan aralığında değildir. Borçlarını zamanında ödeyebilen ve her hangi bir gecikme olmamakta ve kredi notu iyi olan grupta yer almaktadır. Kredi ve kredi kartı hizmetlerinde sıkıntı yaşamayacaktır.

1400 ile 1900 puan aralığı:

Bu puan aralığı da kredi veya kredi kartı başvurusuna direk erişim hakkı bulunan tüketici kitlesidir. Kredi hizmetlerinden faydalanmasında her hangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Finans kuruluşu bu seviyedeki kullanıcılar için her hangi bir riski ihmal edecektir.

Herkese Kredi Notları yüksek günler dilerim…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir