Akbank Axess Kredi Kartı İptal Ettirme Yöntemleri


Akbank’ın müşterilerine sunduğu Axess kredi kartı, bankanın en çok kullanılan ürünleri arasında ilk sırada gelmektedir ve bu durum Axess kredi kartının ne denli geçerli bir kartı olduğunun ifadesidir diyebiliriz. Yapılan alışverişlerde sağladığı ödeme kolaylıkları ile birlikte, Axess sahibi olanlara sağladığı nakit avans desteği ve fatura otomatik ödeme talimatı imkanı ile de müşterilerine büyük avantajlar sağlamaktadır.

Ancak tüm bu ayrıcalıkları ve avantajları olsa da Axess kredi kartı kullanmakta olan bazı müşteriler yeteri kadar memnun olmadıklarından ya da durum öyle gerektirdiğinden kredi kartını iptal ettirtme yoluna gitmektedirler. Yazımızda Akbank Axess kredi kartı iptali ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. İşte, detaylar;

1. Axess Kredi Kartı İptali

Akbank Axess kredi kartından memnun olmayan ya da kredi kartı kullanmamaya karar veren müşteriler kredi kartı iptali nasıl yapılır? Sorusuna cevap aramakta ve işlemlerin nasıl yapıldığı ile ilgili bilgi edinmek istemektedirler. Kredi kartının iptal edilebilmesi için öncelikle Axess kredi kartına ait tüm borçların ödenmesi ve sıfırlanması gerekmektedir.

2. Telefon Bankacılığıyla İptal Ettirmek

Bu işlemin tamamlanmasının ardından kredi kartı sahibinin kart iptali için banka şubesi ya da telefon bankacılığı gibi hizmetlerden birini tercih etmeleri gerekir. Akbank Axess kredi kartının iptal edilmesi amacıyla tercih edilecek en kolay yöntem telefon bankacılığının kullanılmasıdır. Telefon bankacılığını tercih eden müşteriler öncelikle 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 no’lu telefonları aramaları, daha sonra da sesli yanıt sistemi aracılığı ile banka müşteri temsilcileri ile görüşerek kredi kartı iptallerini gerçekleştirebilmektedirler.

3. Banka Şubesinden Kredi Kartı İptali

Akbank Axess kredi kartının iptali ile ilgili kullanılabilecek diğer bir yöntem de banka şubesi vasıtasıyla genel müdürlüğe bir dilekçe yazılabilir ve kredi kartının kullanma kapatılarak iptali talep edilebilir. Şayet banka şubesine dilekçe verecekseniz, dilekçeyi verdikten bir süre sonra genel müdürlükten arama yapılmakta ve kredi kartı iptali işlemi için müşteri olarak tarafınızdan onay alınmaktadır.

Akbank Axess kredi kartı iptal taleplerinizin yerine getirilebilmesi için, öncelikli koşul kart borçlarının tamamının ödenmiş olması gerektiğini unutmamalısınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir