4 Adımda Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı Başvurusu


Türkiye’nin köklü ve başarılı bankalarından biri olan Garanti Bankası, müşterilerine ağladığı ayrıcalıklar ve avantajlarıyla her geçen gün daha da büyümektedir. Özellikle düşük faiz oranları ile sunduğu kredileri ve aidatsız kredi kartı seçenekleri ile kendisini tercih eden müşterilerine büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Yazımızda, en bilinen ürünlerinden olan Bonus kredi kartı başvurusu ile ilgili bilmeniz gerekenlere yer vermeye çalıştık. İşte, detaylar;

1. Bonus kart başvurusu nasıl yapılır?

Garanti Bankası Bonus kredi kartı başvurusu yapmak isteyenler ve bankanın sunduğu ayrıcalıkları yaşamak isteyenlerin yerine getirmeleri bazı koşullar bulunmaktadır. Bonus kart başvurusu yapmak oldukça kolay ve rahat. Siz de hemen başvuruda bulunarak Bonus’un size sağlayacağı avantajlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

2. Bonus başvurusu için gereken evraklar;

 • Kimlik fotokopisi,
 • Aylık gelirin belgelendiği maaş bordrosu ya da ekinde imza sirküleri ile birlikte maaş yazısı,
 • Serbest meslek sahipleri için vergi levhası fotokopisi ile ticaret sicil gazetesinin bir nüshası.

Yukarıda sıralanan belgelerle birlikte herhangi bir Garanti Bankası şubesine giderek Bonus kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

3. Bonus kredi kartı iler ilgili bilinmesi gerekenler;

 • Bankalar tarafından yasalar uyarınca tahsil edilen KKDF (Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu) %15, BSMV (Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi) %5 oranında uygulanmaktadır.
 • Garanti Bankası kredi kartları Bonus, Bonus Gold, Bonus Platinum, Aynalı Bonus, Çevreci Bonus, Şeffaf Bonus, Fenerbahçe Bonus ve Bonus Trink kredi kartlarının asılları için ilk ekstrede 6,90 TL, altıncı ayda da 69 TL kart aidat ücreti yansıtılmaktadır. Bu asıl kartlara yansıtılan yıllık aidat bedelleri altıncı ayda, ek kartlara ise yıl sonunda kart ekstresine yansıtılmaktadır. Altın Bonus, GS Bonus, BJK Bonus TS Bonus ve Flexi kartın yıllık kart ücretleri ilk ekstrelerine borç olarak yansıtılmaktadır.
 • Kredi kartları ile ilgili kayıp veya çalıntı durumlarında, takvim yılı içinde 1 ya da 2 defa değişim yapılması halinde ücret tahsil edilmemektedir. Şayet aynı takvim yılında üçüncü bir kart değişim talebi olursa 9 TL gibi bir bedel tahsil edilmektedir. Aynı uygulama ek kartlar için de geçerlidir.
 • Alışveriş faizi kalan dönem borcuna uygulanmakta olan bir faizdir. Gecikme faizi, dönem borcunun minimum ödeme tutarından az ödenmesi durumunda, yalnızca minimum ödeme tutarının ödenmeyen bölümüne uygulanan, TCMB’nin belirlemiş olduğu azami aylık net faiz oranı durumundadır.
 • Kullanılan Bonus kredi kartı, bir defaya mahsus olarak 15 TL gibi bir ücret karşılığında, Aynalı ya da Şeffaf Bonus ile değiştirilebilmektedir.

4. Sıkça sorulan sorular;

 • Yurtdışındaki harcamaların bonus tutarı nasıl hesaplanır?

Yurtdışında yapılan harcamalar TL’ye çevrilir ve normal bonus yüzdesi üzerinden bonus tutarı hesaplanır.

 • Aynalı Bonus kart ücretli mi? Nasıl başvuru yapabilirim?

Aynalı Bonus kredi kartı başvurularınızı şubelerde bulabileceğiniz başvuru formları, 444 0 334 ALO BONUS hattı, garanti.com.tr, bonus.com.tr ve Garanti İnternet şubesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 • Normal Bonus kartımı Bonus Şeffaf, Aynalı Bonus, Çevreci Bonus ve Trink ile değiştirdiğim zaman eski bonus kartımı kullanabiliyor muyum?

Bonusunuzu Bonus şeffaf kredi kartı ile değiştirmeyi düşünüyorsanız ya da değiştirdiyseniz önemli hatırlatmaları mutlaka gözden geçirmelisiniz.

 • Bonus Sanal Master başvurusu nasıl yapılır, özellikleri nedir?

Bonus kredi kartı kullanıyorsanız ve Garanti internet şubesi müşterisi iseniz, Bonus Sanal Master’ınızı oluşturup hemen kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir