Akbank 4425 SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?


Türkiye’nin köklü bankalarından biri olan Akbank’ın müşterilerine sunduğu kredi ürünlerinden biri olan SMS kredi sayesinde kolay bir şekilde kredi kullanımı sağlanmaktadır. Eğitim, tatil, sağlık ve diğer ihtiyaçlar için Akbank 4425 SMS kredi sistemi ile bireysel ihtiyaç kredisi kullanma fırsatı bulabilirsiniz. Yazımızda, Akbank SMS kredi başvurusu konusunda bilgiler vererek kredi taleplerinizi hangi yollarla karşılayabileceğinizi anlatmış olacağız. İşte, detaylar;

Akbank 4425 SMS kredi başvurusu nasıl yapılır?

SMS kredi başvurusu yapmak Akbank’ta artık çok kolay. Bunun için öncelikle telefonunuzun mesaj bölümüne girmeniz ve büyük harfler kullanarak KREDİ yazarak 4425’e kısa mesaj olarak göndermeniz yeterli olmaktadır.

Başvurunuzla birlikte şayet kredi notunuz yüksek ise, başka bankalarla herhangi bir probleminiz olmadıysa büyük olasılıkla kredi başvurunuz olumlu olarak cevaplanacaktır. Sürekli olarak kredi konularında yenilikleri hayata geçiren Akbank, banka müşterisi iseniz ve bankadaki evraklarınızda herhangi bir eksiklik söz konusu değilse, onaylanan kredi tutarını doğrudan banka hesabınıza geçirmektedir.

Akbank SMS kredi kampanyaları;

Akbank SMS para:

Axess kartınız ile ücretsiz bir şekilde 500 TL tutarındaki SMS paranızı aynı gün alma imkanına sahipsiniz. Bu krediyi de 3 eşit taksitle uygun faiz oranı ile kolayca geri ödeyebilmektesiniz.

SMS Para kullanımı amacıyla telefonunuzun kısa mesaj kısmına büyük harflerle PARA yazıp boşluk bıraktıktan sonra Axess kartınızın son 6 hanesini yazarak 5990’a göndermeniz yeterlidir. ( PARA boşluk 556677 )

İsterseniz ÜCRETSİZ 9 taksit imkanı ile;

SMS Para kullanımında dilerseniz ücretsiz 9 taksit seçeneği sayesinde daha uzun vadeli para kullanma imkanına da sahipsiniz. Bunun için büyük harfler kullanarak PARA9 boşluk Axess kartınızın son altı hanesini yazıp 5990’a kısa mesaj atmalısınız. ( PARA9 boşluk 556677 )

SMS Para ile ilgili detaylı bilgiler;

– SMS Para uygulamasında aylık net faiz %2,02’dir. Buna KKDF ve BSMV dahil değildir.

– SMS Para sisteminde işlemler ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

– Gerçekleştirilen her işlem tutarı ve vadeler için her türlü masraf dahil, aylık maliyeti %2,42, yıllık 29,09 olmaktadır.

– SMS Para uygulaması ile 3 taksitli bir talep için, en çok 500 TL kredi verilmektedir.

– SMS Para uygulaması ile 9 taksitli bir talep için, 200 TL – 15 bin TL arasında bir kredi verilebilmektedir.

– Başvuruda bulunduktan sonra cep telefonunuza onay mesajı gönderilmektedir. Bunu KABUL yazarak 3155’e yolladığınızda ise başvuru değerlendirmeye alınmaktadır. Eğer ücretsiz 9 taksitli SMS Para talebinde bulunacaksanız bu onay mesajının KABUL) şeklinde gönderilmesi gerekmektedir.

– SMS Para başvurusu 24 saat süre ile geçerli olmaktadır. Şayet 24 saati geçmiş bir başvurunuz varsa tekrar başvuruda bulunulması gerekmektedir.

– Bu kampanyaya katılımınızın değerlendirilmesi gerçekleştirildikten sonra, istenen miktar kredi aynı gün başvuru sahibinin hesabına yatırılmaktadır.

– Para hesaba yatırıldıktan sonra isterseniz Neo kart ile ATM’lerden veya Akbank şubelerinden çekilebilmektedir.

– Yapılmış olan başvuru sonrası ikinci bir SMS Para başvurusunda bulunulacaksa 15 dakika beklenmesi gerekmektedir. Ancak bu süreden sonra kayıt alınabilmektedir.

– Hesabınıza yatırılan para, Neo kartınızın hesap özetine Taksitli Avans Taksit Tutarı şeklinde yazılmaktadır.

– SMS Para kampanyasından ancak ödeme gecikmesi olmayan kartta blokesi bulunmayan, kartı açık ve nakit avans limiti uygun olan kişiler faydalanabilmektedir.

– Akbank’ın bu kampanyasına katılabilmek için, kart sahibi kişinin cep telefonunun sistemde kayıtlı olması şartı bulunmaktadır.

– SMS Para kampanyasından Axess exi26 kartlardan nakit avans limiti uygun olanlar faydalanabilir.

– Ticari kart ve ek kart sahipleri bu kampanyadan faydalanamaz.

– SMS Para kampanyasına katıldıktan sonra 14 gün içerisinde cayma hakkı bulunmaktadır. Bu durumda, anapara ve işlemin yapıldığı tarihten geri ödendiği tarihe kadar geçen süreç için işlemiş olan faizler, fon ve vergiler cayma bildiriminin yapıldığı tarihi müteakip 30 gün içinde bankaya ödenmesi gerekmektedir.

Cayma hakkı ile ilgili hükümler, usul ve esaslar Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın çıkartacağı düzenlemelere göre belirlenir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bankanın şubelerinden ya da Akbank telefon bankacılığı üzerinden talimat vermek gerekmektedir.

– SMS Para kampanyasında birden fazla taksit ödemesi yapılabilir ve borcun tümü erkenden kapatılabilir. Müşteriye bu erken ödemeden dolayı faiz ve diğer maliyetlerde indirim uygulanır. Kredinin erken ödemesinin yapılması için şubeler veya telefon bankacılığı aracılığı ile talimat verilmesi de gerekmektedir.

– SMS Para kampanyasına her türlü operatör üzerinden 3155’e kısa mesaj gönderilerek katılabilirsiniz. Kısa mesajlar operatörlerin kendi ücretlendirme koşulları altında ücretlendirilmektedir.

– Banka ve Kredi Kartları Hakkındaki Yönetmeliğe göre, bir takvim yılında 3 kez dönem borcunun asgarisinin altında ödeme yapılmış olan kredi kartları, dönem borcunun tümünün ödenmesine dek nakit çekimlerine kapatılmaktadır.

– SMS Para işlemi ile ilgili gerçekleştirilen hesaplamalar, kredinin hesaba aktarıldığı gün ile ilk taksit tutarının hesap özetinin son ödeme tarihi arasındaki 30 gün olduğu düşünülerek yapılır. Dolayısıyla, her art açısından işlemin gerçekleştirildiği gün hesaplanmış olan gerçek ödeme miktarı ile hesap özetinde görünen miktarlar arasında ufak da olsa farklılıkla olabilmektedir.

– Akbank, SMS Para kampanyasının katılım ve diğer konularda her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir