70 Yaş Üzerindeki Kişilere Kredi Veren Bankalar? Kredi Yaş Sınırı Nedir?


Kaç Yaşında Kredi Çekebilirim?

Kaç yaşında kredi çekebilirim :Bankalar kredi çekerken baktıkları önemli kriterlerden bir tanesi de illa ki yaş sınırıdır. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre kredi çekmek için minimum olmanız gereken yaş 18 olmalıdır. Bu yaştan daha küçük kişilere kredi verilmesi maalesef mümkün değildir.

Peki kredi çekerken alt sınır varda üst sınır yok mudur? Kredi çekerken ne fazla kaç yaşında olunmalı? diye soru aklınıza takılabilir.

Kredi veren banka en çok istediği şey verdiği kredinin sorunsuz bir şekilde kendisine ödenmesidir. Bu sebepten dolayı kredi yaş limiti maalesef burada önemli bir unsurdur. Kredi yaş haddi bankaların kanunlar çerçevesinde uyguladığı bir sınırdır.

Tabi ki artık bankalar eskisi gibi kredi yaş üst sınırında belli bir sınırları bulunmamaktadır. Yani bazı bankalar 70 yaşına bazı bankalar 80 yaşına kadar kredi vermektedir. Kredi için yaş sınırı bankadan bankaya farklılık gösteriyor.

Banklar yeni müşteriler kazanmak ve gelen müşterileri geri çevirmek istemediklerinden dolayı böyle bir yöntem benimsemektedirler. Bankalar özellikle emekli müşteriler için bazı kampanyalar düzenlemektedirler.

Haliyle emekliye yapılan kampanyalar için yaş sınırı biraz yukarıda olacaktır. Kredi ihtiyacı için bankaları araştırdığınız da yaş için verilen sınır size ortalama 70 ve 80 yaş arası olacaktır.

Bu sebepten dolayı özellikle 80 yaş üstü kredi bankalar tarafından verilmesi pek mümkün değildir. 80 yaş üstü kredi veren bankalar kesinlikle yok diyemeyiz.

80 yaş kredi için çok yüksek olmasına rağmen konumuzun devamında değineceğimiz bankalar kredi veriyor olacak.

Kredi Çekmede Yaş Sınır Var Mı?

kredi başvurusunda yaş sınırı yukarıda belirttiğimiz gibi var. Konuyu detaylandırırsak genellikle 80 yaş üzeri kredi veren bankalar krediyi 5 yıl içerisin de ödemenizi beklemektedir.

Bankalar kredi verirken yaş kriteri ne kadar önemli ise de haliyle diğer önemli ve ana unsurlardan bir tanesi olan banka kredi notuna çok dikkat etmektedirler. Bundan dolayı yaş sınırı kadar kredi notu da karşınıza çıkacak bir engel olarak düşünülebilir.

Emekliye kredi yaş sınırı araştırılırken kredi çekecek kişi kredi notuna da bakması gerekmektedir. Diğer kriterleri burada yazmamız konu bütünlüğünü bozacaktır.

Bundan dolayı burada konu çerçevemiz emekli kredi yaş sınırı olduğundan o sınırlar içerisinde kalmaya çalışacağız.

80 Yaşında Kredi Çekilir Mi?

Şuan ülkemizde 80 yaşına kredi veren bankalar olduğundan bu sorunun cevabı tabi ki de evettir. Eğer bu soru 85 yaşında kredi çekilir mi diye olsaydı maalesef cevap hayır olacaktı. 85 yaş kredi için riskli bulunmaktadır.

70 Yaş Üstüne Kredi Veren Bankalar

70 yaş üzeri kredi veren bankalar vardır. Şimdi onlara genel olarak bakalım.

Ziraat Bankası Kredi Yaş Sınırı Kaçtır?

ziraat bankası emeklilerde kredi yaş sınırı uyguladığı gibi genel olarak da kredi için yaş sınırı belirlemiştir. Ziraat bankası normal şartlar da 70 yaşına kredi vermekteydi. Yapılan değişiklikle Ziraat Bankası şuan 75 yaşına kadar kredi vermektedir.

70 yaş üstü kredi  Ziraat bankasında mümkündür. Ziraat kredi yaş sınırı 75 yaş olarak belirlendi ama verilen kredi de ne kadar süre vade verilmekte bunu banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

Vakıflar Bankası Kredi Çekmedeki Yaş Sınırı En Fazla Ne Kadar?

Vakıflar bankası yaş sınırını biraz daha yükseltmiş durumda. Ziraat bankasında bulunan sınıra tam 5 yıl daha koyarak Vakıfbank Kredi verme yaş üst sınırı 80 olarak belirlemiştir.

Vakıfbank yalnız çekilen krediye en fazla 3 yıl vade imkanı olduğundan kredi çekerken bunu göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Vakıfbank kredi çekmede yaş sınırı 80 olarak belirlediğinden dolayı 80 yaşında kredi çeken birisi en fazla 12  ay vade imkanı bulabilmektedir.

DenizBank Kredi Çekmedeki Yaş Sınırı En Fazla Ne Kadar?

Denizbank kredi yaş sınırı belkide en fazla olan bankalardan bir tanesidir.  83 yaşında kredi alabilir miyim diye Denizbank’a sorarsanız cevabınız evet olacaktır.  Denizbank kredi yaş sınırını 85 olarak belirlemiştir.

Yaş konusunda en esnek davranan bankalar arasındadır. Denizbank normalde kredi yaş sınırını 80 olarak belirlese de esneklik payını 85 olarak uzata bilmektedir. 65 yaş üstü kredi Denizbank da rahatlıkla kullanılabilir dense yanlış olmaz.

Denizbank’tan 80 yaşında kredi çeken bir müşteri uygun şartlarla kredisini 85 yaşına kadar ödeyebilir.

Aktif Bank Kredi Çekme Yaş Sınırı Kaçtır?

Kredi üst yaş sınırında yine bizleri mutlu eden bankalar arasında Aktif Bank yerini almış. Aktif Bank emeklilere kampanyaların yanında birde kredide yaş sınırını 80 olarak belirlemiştir.

Aktif Bank emekliler için kredi yaş sınırı 80 olarak belirlemiştir.

70 Yaşına Kadar Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

70 yaş üstü kredi veren bankalar yukarıda saymaya çalıştık. Peki 70 yaşında ve daha altı yaş grupları için kredi veren bankalar hangisi.

65 yaş üstü kredi veren bankalar, 60 yaş üstü kredi veren bankalar liste olarak vereceğiz. Son zamanlarda kredi vermeye başlayan PTT de 70 yaş sınırı koyan finans şirketlerinden. PTT kredi yaş sınırı 70 olarak belirlemiştir.

70 Yaş Ve Altı Kredi Veren Bankalar :

  • PTT Bank
  • Aktif Bank
  • Fibabank
  • Odeabank
  • TEB
  • ING

tabi ki 70 yaş sınırı bu bankalar kredi verirken uygulayabilecekleri en üst sınırdır. Haliyle 65 yaş üstü kredi, 60 yaş üstü kredi ihtiyacı olan müşteriler bu bankaların kredilerini kullanabilir.

One Response

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir