6 Adımda Odeabank EFT Saatleri ve Ücretleri


Odeabank EFT saatlerini öğrenerek bankacılık para gönderme işlemlerinizi pratik ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. EFT ücretleri bankadan bankaya farklılık gösterebiliyor. Dolayısıyla müşteri de EFT ücretleri hakkında bilgi edinmek istemektedir. Bu makalemizde sizlere Odeabank EFT saatleri ve ücretlerini sizler için araştırdık. İşte detaylar…

Ülkemizde faaliyetlerine 2012 yılında başlayan Odeabank bir anonim şirket olarak hizmet vermektedir. Yabancı sermaye ile kurulumu sağlanan banka ülkemizde milyonlarca müşteriye hitap etmektedir. Bu kapsamda yapılan hizmetler içerisinde en çok kullanılan EFT ve Havale işlemleridir diyebiliriz.

1. EFT Nedir?

 

İlk olarak EFT işleminin ne anlama geldiğini ifade etmek isteriz. EFT’nin açılımı Elektronik Fon Transferi’dir. İki farklı banka arasında yapacağınız para transferi işlemine genel olarak EFT adı veriliyor. Burada kilit nokta para transfer işlemi olan EFT’nin iki farklı banka arasında, Havale işleminin ise aynı bankanın hesapları arasında yapılmasıdır.

2. Odeabank EFT Saatleri Nelerdir?

Odeabank EFT saatlerinin belirli olması, bankaların bu işlemler için yeterli donanıma sahip olamamalarından kaynaklanmaktadır. Çünkü EFT ve Havale işlemleri oldukça sık yapılan ve onaya ihtiyaç duyulan işlemler olduğu için iş yükünü ideal düzeye getirmek amacıyla EFT saatler belirlenmiştir. Bu kapsamda Odeabank EFT saatleri 09:00 ile 17:00 saatleri arasındadır.

3. Hafta Sonu EFT Yapılır Mı?

EFT işlemlerinizi yukarıda ifade ettiğimiz saatler içerisinde ve hafta içinde yapmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra resmi tatilleri de dikkate alarak işlemlerinizi yapmalısınız. Çünkü bu dönemler tatil dönemleri olduğu için bankalar EFT işlemlerini gerçekleştirmiyor. Gönderdiğiniz para tatil bittikten sonra mesai saatinin ilk dakikalarında karşı hesaba ulaşmaktadır. Ancak bu dönemlerde işlem yoğunluğu olacağı için fon transfer işlemi rötarlı gerçekleşebilir.

4. EFT Kaç Dakikada Hesaba Ulaşır?

Günümüzde elektronik fon transfer işlemleri son derece titiz, güvenli ve pratik bir şekilde gerçekleşmektedir. Odeabank EFT işleminiz 10 dakika içerisinde sonuçlanacaktır. Ancak işlem yoğunluğu nedeniyle bu süre 5 dakika daha uzayabilir.

Önceki dönemlerde EFT işlemleri için banka şubesine gitmeniz ve orada çoğu zaman sıra beklemeniz gerekirdi. Ancak artık cep telefonlarıyla dahi bu işlemler dakikalar içerisinde, evinizde otururken gerçekleşebiliyor.

5. Odeabank EFT Ücretleri Listesi

Diğer bankalarda olduğu gibi Odeabank da EFT işlemi için bir ücret talep etmektedir. EFT ücretleri kapsamında bankalar belirli durumlara göre farklı ücretler belirlemiştir. Örneğin EFT işlemini şubeden yaptığınızda farklı mobil uygulama üzerinden yaptığınızda farklı ücretler alınabilmektedir. Aşağıdaki listede bu ücretler ve işlem kategorileri ifade edilmiştir. Bunlar;

  • ATM EFT işlem ücreti en az Sıfır TL en fazla 6 TL’dir.
  • İnternet Bankacılığı EFT ücreti en az Sıfır TL en fazla 4,9 TL’dir.
  • Müşteri İletişim Hattı EFT ücreti en az 49 TL en fazla 600’TL’dir.
  • Mobil Uygulama EFT ücreti en az Sıfır TL en fazla 4,9 TL’dir.
  • Banka Şubesinden EFT ücreti en az 49 TL en fazla 600 TL’dir.

Yukarıdaki liste incelendiğinde Odeabank EFT işlem ücretleri farklılık göstermektedir. En az ücret alan uygulamaların İnternet Bankacılığı ve Mobil uygulamalar olduğunu görebilirsiniz. Şubeden veya müşteri hizmetlerinden yapacağınız işlemlerin oldukça pahalıya mal olacağını ifade etmek isteriz. Dolayısıyla en makul seçenekler İnternet Bankacılığı ve Mobil Uygulamalardır.

6. Bir Günde En Fazla Kaç TL EFT Yapılabilir?

Odeabank günlük EFT limiti en az 1 TL en fazla 100 Bin TL’dir. Gün içerisinde banka yapacağınız yüksek meblağlı EFT işlemleri için şube yetkilisi ile görüşebilirsiniz. Bu kapsamda sizlere yardımcı olacaklardır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir