50.000 TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Alabileceğiniz Bankalar


Günümüzde nakit ihtiyacının karşılanmasında bankalar çok önemli bir yer tutmaktadır. Bankaların sunduğu kredi ürünlerinden yararlanmak için tabi ki bazı koşullarında karşılanması gerekmektedir. Bunları karşılayan herkes nakit ihtiyaçları için kredilerden yararlanabilme imkanına sahiptir. Bu yazımızda, 50 bin TL kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar ile ilgili bilgiler vereceğiz. İşte, detaylar;

Kefilsiz kredi imkanı

Burada şunu belirtmek gerekir; Bankaların bireysel ihtiyaç kredisi kampanyalarından faydalanırken, aylık gelirinize göre talep ettiğiniz miktarlarda kredi kullanma imkanınız bulunmaktadır. Bankanın size verebileceği maksimum kredi tutarı, bankaya gelirinizi belgelemeniz ile doğru orantılıdır ve bu gelirinize göre kredi miktarı hesaplanmaktadır. Siz de gelirinizle bağıntılı olarak dilediğiniz tutarda kredi kullanabilmektesiniz. Kredi ihtiyacı olarak 50 bin TL gibi bir tutar talep edecekseniz, öncelikle bu tutara kadar kredi seçeneği sunan bankalarla görüşmeniz gerekiyor.

Çoğu zaman bankalar yeni bazı kampanyalar hazırlayarak 50 bin TL’ye kadar kefilsiz ihtiyaç kredisi imkanı sağlayabilmektedir. Bu bankaların ilk sıralarında Vakıfbank gibi bir kamu bankası ile Odeabank gibi bankalar yer almaktadır. 50 bin TL yüksek bir tutar olduğundan dolayı, kredinin tahsis edilebilmesi için gelirinizin de buna göre uygun olması şartı bulunmaktadır.

Herhangi bir bankaya 50 bin TL tutarındaki bir ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunduğunuz zaman, başvurunuzu yaparken gelirinizin bu tutarı ödemeye yeterli olması ve de bir kefil şartı getirilmektedir. Bankalar bu tutardaki bir ihtiyaç kredisi başvurusunda kredi notuyla birlikte gelire de bakmakta ve ödeme kabiliyetinin olup olmadığına karar vermektedir.

Şayet kredi notu yüksek ise ve aylık geliriniz de ödenecek taksit tutarlarını ödeyebilecek düzeyde ise, bankalar size kefilsiz olarak çok rahat bir şekilde kredi kullandıracaktır. Krediye başvuru sırasında ilk aşamada kefil istenmese de, yapılan inceleme ve değerlendirmeler neticesinde gerekli görüldüğü zaman bir kefil talep edilebilmektedir. Bu, her türlü kredi talebinde geçerlidir ve uygulanabilir. Tabi, sizin kredi notunuzun yüksek olması ve gelirinizin de kefile gerek duymaması sonucu böyle bir durumla karşılaşmayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir