4 Maddede Vakıfbank Bireysel Emeklilik Koşulları ve Avantajları


Vakıfbank bireysel emeklilik sistemi (BES) kapsamında sizlere bir çok avantaj vadediyor. Eğer emeklilik döneminde rahat bir gelecek planlıyorsanız Vakıfbank BES’te Kar Paketi kampanyasını değerlendirebilirsiniz. Bu kapsamda derlediğimiz detaylı bilgileri makalemizin devamında bulabilirsiniz. İşte detaylar…

Ülkemizde oldukça iyi bir geçmişe sahip kamu bankalarının en önde gelenlerinden biri de Vakıfbank’tır. Bir çok bankacılık işleminin yanı sıra iyi bir emeklilik planı için de Vakıfbank’ı tercih edebilirsiniz. BES ve Hayat Sigortası kapsamında yaptığı çalışmalarla da her geçen gün dikkatleri üzerinde çekiyor.

Vakıf Emeklilik, emekli olmak isteyen kişilere plan hazırlamakta ve bunun doğrultusunda da sizleri yönlendirmektedir. Her birey için ayrı plan hazırlayan banka, özellikle gençlerin emeklilik planına özel BES’te Kar Paketini sizlere sunuyor.

1. Genel Olarak Beste Kar Paketi

Emeklilik Vakıf Vakıfbank’a ait bir uygulamadır. Yaşı 18 ile 35 arasında olan gençlere oldukça özel BES sistemi planlıyorlar. Bu sayede ortak BES planlamasının aksine kişiye özel planla daha isabetli bir emeklilik vadediyor.

Bir çok fırsat sunan Vakıf Emeklilik, özellikle gençleri BES’te kar Paketine başvurmak için şubelerine bekliyor. Bu pakete üye olan kişilere bir çok bankacılık alanında cazip fırsatlar sunuyor. Örneğin ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz medikal asistans servisi desteği, diş sağlığı paketi desteği, diyetisyen desteği ve bir çok kredi avantaj paketlerini sizlere sunuyor.

Normal şartlarda bu servislerden yararlanabilmek için özel bir kredi kartına sahip olmanız gerekiyor. Bu durumda ise kredi kartı aidatı ödemeli ve kredi kartını da alabilmek için iyi bir kredi notuna sahip olmanız gerekiyor.

2. BES’te Kar Paketinin Koşulları

Vakıfbank BES’te Kar Paketinin bir çok avantajı bulunuyor. Aşağıdaki maddelerde bu avantajlara ve paketin koşullarına değindik. Bunlar;u

  • Eğer yaşınız 18 ile 35 arasında ise ve yeni başvuru yapacaksanız 12 ay geri ödemesi bulunan 1.500 TL değerindeki kredinin sahibi olabilirsiniz.
  • BES’te Kar Paketi kullanan müşterilere özel verilen kredi 12 ayın sonuna kadar Hayat Sigortasında değerlendiriliyor ve bu süre sonunda müşterinin BES hesabına yatırılıyor.
  • Emeklilk hesabı kapsamında 125 TL kadar prim ödeyenlere 40 TL değerinde Worldpuan kazanma fırsatı sunuluyor. Bu puanlarınızı alışverişlerinizde istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.
  • Vakıfbank BES’te Kar Paketini kullanan müşteriler %15 vergi indiriminin yanı sıra standart bir uygulama olan %25 devlet katkısından da faydalanıyor. Bu sayede birikimleriniz %25 değerleniyor.

3. BES’te Kar Paketi Vergi İndirimi Özelliği

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi 1.500 TL değerindeki kredinizi 12 ay vade avantajı ile kullanarak bu rakamı 3 Bin TL’ye çıkarabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra vergi indiriminden de yararlanarak tasarruf yapabilirsiniz. Bu indirimin özellikleri şunlardır;

  • Ücretli çalışanlara aylık gelirinin brüt değerinin %15’i,
  • Serbest meslek ile uğraşanlara yıllık toplam gelirinin %15’i,
  • Yukarıdaki iki çalışan grubu için de geçerli olmak üzere, yıllık tutarını geçmemesi şartıyla vergi indiriminden faydalanabilirsiniz.

4. Devlet Katkısından Yararlanmak

BES kapsamında bankaya belirli bir süreye kadar yatırdığınız paranı süre sonunda %25 devlet katkısı ile değerlendiriliyor. Bu durumun oldukça karlı olduğunu ifade etmek isteriz. Hem belirli bir yaşa geldiğinizde emekli olacak, hem de %25 devlet katkısı sayesinde paranızın değerine değer katacaksınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir