İş Bankası Şifre İşlemleri Sıkça Sorulan Sorular


Bir çok bankacılık işleminizi İş Bankası İnternet Bankacılığı, mobil şube ve ATM servisiyle yapabilirsiniz. EFT’den Havaleye, kredi başvurusundan fatura ödemeye kadar banka şubesine gitmeden bankacılık işlemlerinizi dakikalar içerisinde gerçekleştirmeniz mümkündür. Tek yapmanız gereken İş Bankası İnternet Bankacılığı şifresi alarak sisteme giriş yapmaktır. Bu makalemizde sizlere İş Bankası İnternet Bankacılığı şifresi hakkında sıkça sorulan sorulardan bahsedeceğiz. İşte detaylar…

1. İnternet Bankacılığı Şifresi Nedir?

Bireysel veya ticari müşteri hesabınızla İnternet Bankacılığı şifrenizi kullanarak bankacılık işlemlerinizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Müşterilerin güvenli bankacılık hizmeti alabilmeleri için  şifre girmek zorunludur. Bir çok bankacılık işleminde sadece şifre değil aynı zamanda telefonunuza gelen kodu da girmeniz güvenli alışveriş için son derece önemlidir. Bu kademeli giriş sistemi sayesinde sanal dolandırıcılık riski ideal düzeye getiriliyor.

 2. İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Eğer internet bankacılığını şifresini almak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Sanal dolandırıcılığa maruz kalamamak için mutlaka doğru sitede olduğunuza dikkat etmelisiniz. İş Bankasının internet adresinin bilgileri sayfanın https yazan yerinin sol tarafından TÜRKİYE İS BANKASI {TR} sonunda com.tr ibaresi bulunmaktadır. E-posta ile size kredi çıktığını, hediye kazandığınızı ve hesabınıza para gönderileceği gibi gelen mesajlara oldukça dikkat etmeli ve bankayı arayarak durum hakkında bilgi vermelisiniz. Çünkü bankanın ismine yakın bir isim kullanarak e-posta yoluyla sizi dolandırmaya çalışanlar olabilir. Herhangi bir şüpheli durumda İş Bankası müşteri hizmetlerini bilgilendirmeniz son derece önemlidir.

  • Öncelikle şifre alma sistemine giriş yapıyorsunuz. Bu sisteme bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
  • Karşınıza çıkan ekranda sizden iki bilgi istenmektedir. Bunlardan biri müşteri numaranız diğeri ise Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesidir. Bunlardan bildiğiniz herhangi birini ilgili kutucuğa yazabilirsiniz.
  • Sizden istenilen bu bilgileri girdikten sonra son olarak sayfanın altında bulunan 6 haneden oluşan doğrulama kodunu giriyorsunuz.
  • Bu bilgileri yazıp onayladıktan sonra yeni çıkan sayfada mobil onay kodu talep edilmektedir. Bu kod cep telefonunuza kısa mesaj ile geliyor.
  • Onay kodunun ardından İş Bankası İnternet Bankacılığı şifre öğrenme son aşaması için sizlerden kart bilgileriniz istenmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi siz belirliyorsunuz. Bu nedenle girdiğiniz şifreyi unutmamak için bir yerlere not almayı unutmayın.

3. İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Değiştirilir?

İş Bankası internet bankacılığı şifrenizi değiştirmek oldukça kolaydır. Bunun için yapacağınız aşamalar aşağıda ifade edilmektedir.

  • Öncelikle İş Bankasının resmi internet adresine giriş yapıyorsunuz.
  • Ana sayfada Bireysel ve Kurumsal yazan yerlerden sizinle ilgili olanı tıklıyorsunuz.
  • Karşınıza çıkan ekranda kişisel bilgilerin bulunduğu bölümden şifrenizi değiştirmeniz mümkündür.
  • Bir diğer yöntem ise 0850 724 07 24 numaralı İş Bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

4. İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifrem Bloke Oldu Ne Yapmalıyım? 

Eğer şifrenize bloke uygulandıysa internet ya da mobil şube sistemine giriş yapamazsınız. Çünkü bloke öncesi telefonunuza gelen doğrulama kodu gelmemeye başlar. Bu nedenle bu servisleri kullanabilmek için blokenin kaldırılması gerekiyor.

Eğer bloke uygulandığını düşünüyorsanız size en yakın İş Bankası şubesine uğrayabilir veya 0850 724 07 24 numaralı müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz. Eğer bu yöntemleri kullanamıyorsanız alternatif olarak ATM’leri de kullanabilirsiniz. ATM’lerde şifre işlemleri kapsamında Mobil Onay Kodu ve Anında bankacılık yazan yerleri işaretliyorsunuz.

5. İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresini Unuttum Ne Yapmalıyım?

Eğer İş Bankası internet bankacılığı şifresini unuttu iseniz ilk olarak internet bankacılığı sayfasında anında şifre yazan yeri tıklamalı ve sizlerden istenilen bilgileri girmelisiniz. Eğer bu yöntemi kullanamıyorsanız alternatif olarak 0850 724 07 24 numaralı İş Bankası müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir