HSBC Bankası Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?


Bankaların en önemli ve en öne çıkan ürünlerinin başında kredi kartları gelmektedir. Bu bankalardan biri de HSBC’dir. Bankacılık alanında oldukça farklı bir bakış açısına sahip olan HSBC, hem bireysel hem de kurumsal müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmektedir. Bu yazımızda, HSBC kredi kartı kullananların kredi kartı iptalini nasıl yapabilecekleri ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. İşte, detaylar;

Öncelikle, bireysel müşterilerine yönelik sağladığı özel hizmetlerle öne çıkan HSBC, alışverişlerde ödeme kolaylığından tutun nakit avans imkanı ve otomatik ödeme imkanları gibi özellikleri barındıran Advantage kredi kartını müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Bu özellikleri ile müşterilerine oldukça önemli avantaj ve ayrıcalıklar sunmakta, ancak bazı müşterilerinin Advantage kredi kartından memnun olmamaları nedeniyle kart iptali yapmak istedikleri görülmektedir. Dolayısıyla HSBC kredi kartı iptalinin nasıl yapılacağı ile ilgili sorular sorulmaktadır. Biz de bu soruya kısaca cevap vermeye gayret göstereceğiz.

HSBC kredi kartı iptali

Kredi kartı iptali yapabilmek için HSBC öncelikle müşterilerini 0850 211 0 111 bireysel telefon bankacılığına yönlendirmektedir. Telefon bankacılığı arandığında sesli yanıt sisteminde yanıt veren müşteri temsilcisi taleple ilgili tarafınızdan bilgi almaktadır. Kredi kartı iptali ile ilgili talebin müşteri temsilcisine iletilmesini müteakip, kart iptal işlemi yerine getirilmektedir.

Diğer bir kart iptal yöntemi de şu şekildedir; Bunun için herhangi bir HSBC şubesine başvurmaktır. Şubeye gidildiğinde kredi kartı iptali ile ilgili bir dilekçe doldurulur ve şube görevlisine teslim edilir. Banka bu dilekçeyi genel merkezde hemen işleme almakta ve merkez tarafından kısa süre içinde tarafınıza dönüş sağlanmaktadır. Size dönüş yapıldığında tek yapılması gereken şey, kartın iptal talebinin tarafınızdan onaylanmasıdır. Bu onaylamanızın ardından bankanız kredi kartınızı iptal ederek kullanıma kapatmaktadır. Sonuç olarak birkaç yoldan HSBC Advantage kredi kartı iptalini gerçekleştirmek mümkündür ve oldukça kolay bir şekilde sonuçlandırılabilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir