Banka Kredisi Kaç Günde Çıkar? Kredi Sonucu Ne Zaman Açıklanır?


Kredi Ne kadar Sürede Çıkar?

Banka Kredisi Kaç Günde Çıkar? Kredi Başvuru Sonucu Ne Zaman Açıklanır: Banka kredisinin başvuru yapıldıktan sonra en çok merak edilen konu haliyle kredinizin size ne zaman çıkacağıdır.

Yani kredinizin sonucunun olumlu veya olumsuz olduğunu merak etmiyor olamazsınız. Krediye başvuran kişi artık iki sorudan birine odaklanmıştır. Bunlar kredi sonucu ne zaman belli olur veya kredi sonucu kaç günde belli olur? Bu iki soru kendisi için temel iki sorudur.

Kredi Kaç Günde Çıkar?

Kredi sonucu öğrenme işi aslında bankadan bankaya farklılık gösteren bir durumdur. Kredi sonucunuzu iş bankasından öğrenme ile ziraat bankasından öğrenme arasında çok zaman farkı olmasa da illaki ufakta olsa bir farklılık bulunacaktır. Aynı kredi onay süreleri Akbank, denizbank, garanti bankası, vakıfbank, halkbank, yapı kredi bankası, Finansbank gibi bankalarda ortalama aynı süredir.

Bu yazımızda tüm bankalar için ayrı ayrı kredi başvurusu kaç günde sonuçlanır yazmaktansa toplu olarak her banka için ortak kısımları bir araya getirip yazmak istedik. Hemen hemen bütün bankalar kredi onay sürecinde aynı şeylere dikkat etmektedirler.

Şimdi gelelim kredi çeşitlerine göre kredi başvurusu ne zaman sonuçlanır bilgi verelim.

İhtiyaç kredisi Kaç Günde Çıkar?

Kredi onay süresi en hızlı cevap alabileceğiniz krediler arasında gösterilen kredi çeşitlerinin başında gelen ihtiyaç kredisi gelir. Bütün bankalar tarafında şartları sağlayan bütün müşterilerini verilmek üzere hazırdır. İhtiyaç kredisi başvurusu kaç günde sonuçlanır biraz daha detaylandırmak gerekirse;

İhtiyaç kredisi onay süreci ortalama 1 iş günü ile 7 iş günü arasında değişmektedir. Bankalar ihtiyaç kredisi onay sürecinde kredi çekmek isteyen kişinin nüfus cüzdanını aldıktan sonra kredi notuna, gelir durumuna, bordrosuna ve krediyi kesin öder mi cevabını alabilecekleri her şeye bakmaktadırlar. Bundan dolayı bankaya gösterebileceğiniz ve size güven duyabilecekleri her şey kredinizin kısa sürede onaylanabileceği anlamına gelmektedir.

Araç Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Otomobil kredisi onayı kaç gün sürer : Kredi süreci ihtiyaç kredisine göre biraz daha uzun olan taşıt kredisi için biraz daha beklemek zorundasınız. Çünkü bu krediye başvurduğunuzda banka sizden ayrıca araç ile bilgi alacak ve aldığı bilgi ışığında ekspertiz raporu doğrultusunda sizin kredinizin bilgisini verecektir.

Krediniz expertiz raporuna göre olum veya olumsuz olduğu belirtilecektir. Ayrıca expertiz raporuna göre araç kredisi için ne kadar kredi sağlanacağı da söylenecektir. Taşıt kredisi çekiyorken araç aldığınız yerlerin anlaşmalı olduğu bankaları tercih etmeniz sizin açınızdan daha rahat olacaktır. İşbankası, vakıfbank, yapı kredi bankası gibi bankalar tercih edilebilir.

Ekspertiz raporu kaç günde çıkar?

Taşıt kredisi alırken önemli noktalardan bir tanesi de yine exper raporu kaç günde çıkar sorusunun cevabıdır. Ortalama 1 veya 2 günde cevaplanan exper raporu sonucu kesin bir süre vermek maalesef imkansızdır. Çünkü kredi başvurusu yapılan il, ilçe ve hatta şubeye göre bile bu süre değişkenlik göstere bilmektedir. Ayrıca experin yapacağı inceleme ve ekspertizin yoğunluğu da buna ek süre getirebilir.

Konut Kredisi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Konut kredisi kaç günde onaylanır konusu da ev, arsa, konut, daire gibi taşınmaz için kredi çekenler için önem arz etmektedir. Yine ev kredisi kaç günde çıkar bunun için kesin tarih verilmesi mümkün değildir. Fakat bu kredi türü de ortalama 2 ile 7 iş günü arasında sonuçlana bileceği öngörülmüştür.

Konut ekspertiz raporu kaç günde çıkar?

Ev kredisinin sonucu büyük oranda eksper raporu kaç günde çıkarsa o kadar sürede çıkacaktır. Çünkü eve ne kadar kredi verileceği eksper raporuna bağlı bir durumdur. Konut kredisi kaç günde sonuçlanır sorusunun cevabı büyük oranda aslında eksper raporunun çıkma süresine bağlıdır. Yukarıda yazdığımız araç kredisi için eksper raporu durumu ev kredisi içinde benzerlik göstermektedir.

Kredi Onay Sürecini Hızlandıran Etkenler Nelerdir?

İşin aslı bankalar kredi onaylarken baktıkları ufak tefek şeyler var bunların başında sizin gelir durumunuz. Eğer gelir durumunuzun iyi olduğunu belgeleyebilirseniz kredi çok kısa sürede çıkacaktır.

Ayrıca bankaların veya kredi veren kurumların en çok dikkat ettiği  şeylerin başında kredi notu gelmektedir. Kredi notunuzun yüksek olması da sizin için çok büyük artıdır.

Ayrıca memur olmanız veya memur kefil göstererek kredi sürecinde yaşanan gecikmeleri ortadan kaldırabilirsiniz.

paravepara.com ekibi olarak kredinizi iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir