Halk Bank Yeni Fikri, Yeni İşi Olana Girişimci Kredileri


HalkBank Girşimci KRedisi Yeni Fikir Yeni Bir İş Yeni bir düşünce

HalkBank ‘dan Girişimcilere Destek Paketi, Girişimci Kredileri ile İlgili Yazımız

Halk Bank Yeni Fikri, Yeni İşi Olana Girişimci Kredileri : Yeni bir fikir yeni bir iş demek ve ülke ekonomisine kazanç demek. Yeni bir fikrin,düşüncenin, buluşun, iş kolunun ne zaman nerden çıkacağı belli olmaz. Bunun ortaya çıkarılması ne kadar önemli olsada, bunun gerçekleşmeside bir o kadar önemlidir. Ülkemiz girişimci sayısı bakımından potansiyeli çok yüksek bir ülkedir. Aynı zamanda yetişen genç nüfus kendisini gelişen ve değişen dünyanın formuna çok hızlı hazırlıyor ve bu hareketliliğe, değişime, teknolojiye çok çabuk ayak uydurabiliyor.

Girişimcilerin, yeni fikir sahiplerinin belirledikleri fikirleri, girişimciliği ortaya koyacakları yeni iş kurup bunu ekonomi hayata kazandırmayı desteklemek amacıyla Halkbank‘tan mükemmel bir fırsat. Hayalinizdeki fikri, iş imkanını gerçekleştirmek amacıyla Halkbank Girişimci Kredisi ürününü orataya koyuyor.

İşte hayallerinizi gerçekleştirmek, buluşlarınızı, fikirlerinizi gerçekleştirme ve bunların ötesinde hayellerinize hayat verme fırsatı sizin elinizde ve buda “Halk Bank Girişimci Kredileri” ile şuan çok yakınınızda.

HalkBank farklı deneyimler, farklı görüşler, yeni fikirlere sahip, farklı alanlarda iş ortaya koyacak girişimcilere özel kredi imkanlarını ve krediyle ilgili çeşitli seçenekleri müşterinin kullanımına sunuyor.

Halkbank yeni iş , yeni fikir veya Girişimci Kredilerine üniversite mezunu yeni genç girişimciler, teknokentlerde çalışma yapan ve faaliyet gösteren girişimciler, yeni bir iş alanı açmak isteyen çalışan esnaf , girişimciler gibi çok geniş bir alana ve kitleye hitap etmekte ve bu faaliyetleri destelemektedir.

HalkBank‘tan verilecek krediyi şu şekilde derecelendirmiştir;

  • Girişimci üniversite mezunu, her hangi bir iş deneyimi olmaması durumunda ve kendi bölümüyle ilgili iş kurmak istediğinde ‘Genç’ girişimci kategorisine girer ve  Halkbank 50000(elli bin) TL ye kadar Girişimci Kredi imkanı sunar.
  • Eğer girişimci Mesleki Tecrübesi olan  yaptığı iş ile ilgili eğitim, sertifika, belge, referans olacak resmi bir durum var ise ve kendi iş yerini açmak kendi iş yerini kurmak isteyen ‘Usta‘ girişimcilere de HalkBank 30000(otuz bin) TL ‘ye kadar kredi kullanma imkanı sunmaktadır.
  • Üniversite mezunu olup, kendi yaptığı işte tecrübe sahibi olan, yaptığı işin eğitimini alan ve bu alanda artık kendi iş yerini açmak isteyen girişimcilerin kategorisi ‘Cesur‘ girişimci olarak adlandırılır ve HalkBank bu kişi veya kişilere 75000 (yetmişbeş bin) TL ‘ye kadar Girişimci Kredisi verecektir.
  • Ayrıca HalkBank’ın girişimci kategorisinden birisi olan ‘Mucit‘ girişimci kategorisinde teknokentlerde faaliyet gösteren, kedine özgü yani patenti alınmış her hangi bir şeyin, bunlar yeni bir buluş, icat, yeni bir fikir, yeni ürün ortaya koyan bunlarla ilgili faaliyetler de bulunan girişimcilere 75000 (yetmişbeş bin) TL ‘ye kadar Girişimci Kredisinden faydalanma hakkı verecektir.
  • Aynı zamanda Türkiyenin saygın kurum ve kuruluşlarınnda olan KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı), TÜBİTAK, TTGV (Türkiye Teknoliji Geliştirme Vakfı) gibi yerlerden hibe almayı hak kazanmış projeler, fikirler, çalışmalar, buluşlar, icatlarMUCİT‘ veya ‘CESUR‘ girişimci olarak değerlendirilip aynı oranda kredi kullanma imkanı bulacaktır.

Girişimci Kredisini kullanan kişi/birey 48 aya kadar vade imkanına sahip ödeme  seçenkleri ile krediyi kullanabilir.
HalkBank kullanılan Girşimci Kredisini aylık eşit taksit tutarıyla geri ödeme imkanı sunmaktadır.

Bu krediye başvurmak istiyorsanız HalkBank resmi sayfası olan HalkBank Kobi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ziyaret etmek için Lütfen Burayı Tıklayınız.

Ayrıca HalkBank’ın Kobi Diyalog iletişim hattı olan 444 01 401 arayarak aklınıza takılan diğer sorulara cevap alabilirsiniz.

Bu yazımızın devamı olan HalkBan Kobi Başvuru İçin Gerekli Belgeler ile ilgili makaleyi Burayı Tıklayarak Okuya Bilirsiniz.

Bu yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

One Response

  1. Mehmet

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir