Oto Expertiz Dükkanı Açılabilecek Yerler ve Yapılması Gerekenler


oto expertiz, auto expertiz, oto bakım, oto checkup, araba kontrol, araba servisi, oto check, oto ekspertiz

Oto Expertiz Dükkanı Açılabilecek Yerler ve Açıldıktan Sonra Yapılması Gerekenler

İş yeri açmakla sıkıntılar bitmesini bırakın aslında sıkıntılar yeni başlıyor demektir. Bu yazımızda daha önce bahsettiğimiz Oto Expertiz Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler ve Şartları Nelerdir devamı niteliğinde olan bu yazımızda oto expertiz dükkanı açmak için uygun yerler neresidir, oto expertiz dükkanı açmak için uygun çevre şartları nelerdir, oto expertiz dükkanı açmak için İyi lokasyon neresidir, oto expertiz dükkanı açtıktan sonra yapılması gerekenleroto expertiz dükkanı yol haritasında neler olmalı, oto expertiz dükkanı iş planı nelerdiroto expertiz dükkanı bayilik alma, oto expertiz ortaklık yapma, oto expertiz dükkanı kazanç sağlama yolları gibi konulara değineceğiz.

oto expertiz açmak için güzel yer

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak İçin Seçilecek Mekanın, Lokasyonu, Çevre şartları, Fonksiyonelitesi nasıl Olmalıdır

Oto expertiz yapmak bir yeni açtığınız iş yerinin lokasyonu yapılan iş hacmi açısından önemlidir. Genellikle oto expertiz işi yapan kişiler işyerlerini açarken dikkat ettikleri yerler alım satım işlerinin fazla olduğu mekanları tercih ediyorlar. Bu yerler oto pazarlarının olduğu yerler veya galerici esnafının sıklık gösterdiği mekanlar olarak söylenebilir. Tabi ki bu denilen yerlerin aksine iş yerinizi daha merkezi, daha farklı yerlere açabilirsiniz. Açtığınız yerin merkezi bir yer olup ve bunu da reklamlarla desteklemeniz iş yapma hacmini artırmış olabilir ve iş yerinizin gelir seviyesini artırmış olursunuz.

oto expertiz iş planı, yol haritası

Oto Expertiz Dükkanınızı Açtıktan Sonra Yapılması Gereken İlk Şey YOL HARİTASI (İş Planı) Hazırlamak Olmalıdır

Yol haritası diğer adıyla iş planı sizin dükkanı açtıktan sonra devam edeceğiniz yol rota çizgilerini gösterecektir. Bu yapacağınız plan sizin iş yerinizin nasıl büyüyeceğini, ilerde alacağınız kararlar, atacağınız adımlar açısından çok faydalı olacaktır. Yapacağınız plan sizin için basit gibi gözükse de gözden kaçan bütün detayları görmenizi sağlayacaktır. Ayrıca bu yol haritası diğer bölümler ile sizin durumunuzu kıyaslama açısından çok önemlidir.

oto expertiz rakipler, diğer firmalar

Oto Expertiz Dükkanınızı Açtıktan Sonra Rakiplerinizi Araştırın ve Değerlendirin

Oto Expertiz için değil bu yapılacak her iş girişimi için önemlidir. İş yeri açmak için girişimde bulunduğunuz yerde sizinle aynı mesleği yapan birileri var mı diye araştırılır. Ayrıca yapacağınız oto expertiz işinden gerçekten anladığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Çünkü kendi işinizin patronu olmazsanız başkalarının yaptığı işe bağımlı kalırsınız.

Oto expertiz dükkanını açmadan önce bulunduğunuz ilin ikinci el piyasasını da araştırmanız açısından çok önemkidir. Satılan araç sayılarının Emniyet Genel Müdürlüğü ve TÜİK iş birliğiyle hazırladığı raporu inceleye bilrsiniz. Rapora erişmek için TIKLAYINIZ .

oto expertiz ortaklık yapma, ortaklık kurma

Oto Expertiz İşi Yapan Kişilerle Ortaklık Yöntemine Gidebilirsiniz

Oto expertiz işi çevrenizdeki rakiplerle iş birliği yapma imkanınız var mı? Eğer böyle bir durumunuz varsa bu değerledirilebilir. Ayrıca bir birini aksi yönde iten dişli yerine aynı yöne çalışan dişli gibi düşünülebilir. Rakip olmak yerine sinerji yaratabilirsiniz.
Ayrıca iş danışmak için çevrenizdeki expertiz firmaları size yardımcı olma olasılığı çok düşüktür. Bunun yerine şehir dışındaki sizin rakibiniz olmayacak kişiler değerlendirilebilir. Çünkü şehir dışındaki birisiyle sizin ticari bağınız yoktur. İllaki bu iş sizin açınızdan çok zor olacak ama çabanıza değmeyeceğini düşünmeyin.

oto expertiz ortaklık yapma, ortaklık kurma, expertiz şirketi satın alma

Oto Expertiz İçin Başka Bir Firmayı Satın Alma Yönüne Gidebilirsiniz Veya Bayilik Seçeneklerini Değerlendirin

Oto expertiz dünyası derya deniz bir alan. Eğer bu işte birazcık usta değilim diyorsanız ve bu işi de yapmakta niyetli iseniz hali hazır da çalışan bir yeri  satın almanız sizin işi büyütme kazanç sağlama işinizi kolaylaştıracaktır. Tabi çalışan bir yeri satmak isteyecek birisi olursa. Diğer bir düşünce yaklaşımı da bayilik almaktır. Türkiye geneli hatta dünya genelinde bu işi yapan firmalardan bayilik alma düşüncesi de büyüme açısından güzel bir yaklaşımdır. Neden diye sorulabilir. Bayilik almak en başta mekan araştırması için size yardımcı olacak birileri var demek. Çünkü bayilik veren firmalar saha araştırmasında size yardımcı olmaktadırlar. Ayrıca bayilik alacağınız firma hem sizin adınıza güven demek hem de sizin adınıza bolca reklam demek. İnsanlar firma seçerken kurumsallaşmış kişileri  veya mekanları tercih etmekte öncelik gösterirler.

Bol kazançlı günler dileriz.

paravepara.com ekibi.

No Responses

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir