Findeks Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?


findekskredisorgulamah

Uzun araştırmalar sürecinde yıllar alan bir analiz sonucunda Bankaların kredi verirken baktıkları önemli bir referans veya kredi notudur. Bu sadece bankalar için değil aynı zaman da diğer finans, reel seektör ve bireylerin aldığı  bir karne veya diğer adıyla kredi notudur.

Findeks Kredi Notumu Neden Bilmeliyim?

Findeks Kredi Notu herkes için en önemli finansal derecelendirilebilir kredi notu göstergesidir.  Findeks Kredi Notu veya Puanı ileride kredi veya kredi kartı alırken, uzun süreli veya kısa süreli borca girerken bize bazı avantajlar sağlayacaktır. Bu notu/puanı bilmek bize ne kazandırır diye sorula bilir. Bu notun öğrenilmesi bize beklenilen notun altındaysa bunu yükseltmek  ayrıca bu notun altına düşmemek için gerekli tedbirleri almamızı gerektirir. Eğer notunuz hali hazırda yüksek ise  bu seferde bu bu seviye ve üzerine taşımanız sizin faydanıza olacaktır.

Findeks Kredi Notu’mu Nasıl Alabilirim?

Peki Findeks kredi Notu nereden nasıl öğrenilir ve bunun yolu nasıldır ve ücretli midir? Evet Findeks kredi notu öğrenmek haliyle belli bir ücrete tabidir. Bu ücret aşağıdaki vereceğimiz ve daha sonra tıkladığınızda yönlendirilen Findeks.com.tr’nin  sayfasından öğrene bilirsiniz. Ama bu hizmetten faydalanabilmeniz için Findeks.com.tr sayfasında belli bir üyelik işleminden sonra devam edilmektedir.

Findeks Kredi Notunuzu Öğrenmek için tıklayınız.

Findeks Kredi Notu Hangi Değerler Arasında Değişir?

Findeks Kredi Notu ya da puanı  1 ile 1900 değerleri arasında değişmektedir. Paunlandırma sisteminde en yüksek puan 1900 iken en düşük puan 1’dir. Haliyle en iyi not 1900 ve en düşük yani riskli not ise 1’dir.

Herkesin Findeks Kredi Notu Var Mıdır?

Evet en çok merak edilen soruların başında gelir benim kredi notum var mı? Bunun için aşağıdaki yazımızı okumanız yeterli olacaktır.

Kredi notu bankacılık ve finans sektörünü ilgilendirdiğinden bu sektörlerden her hangi birinde aktif olarak Kredi Kartı, Bireysel Kredi ve Kredili Mevduat Hesabı kullanan veya son 5 yıl içerisinde kredisi kapanmış ödemesi bitmiş vs. olan tüm bireysel kullanıcıların Findeks Kredi Notu veya Puanı vardır. Ama şu da olabilir son beş yıl içinde hiç kredi kullanmamış, her hangi vadeli  borca girmemiş, kredi kartı kullanmamış kişilerin Findeks Kredi Notu hesaplanmaz daha doğrusu hesaplanamaz. Hesaplanamayan özel durumlar Kredi Notu talebi esnasında şahsa bildirilir.

Findeks Kredi Notu’mu Nasıl Artırabilirim?

Öğrendiğimiz Findeks Kredi Notu peki hiç mi yükseltilemez? Tabi ki hayır. Herşeyin bir çaresi olduğu gibi bu işlemde çözümsüz değildir. Bunun içinde yapılması gereken işlemler bellidir.  Aşağıda bulunan bağlantı cümlesine tıkladığınız da sizi Kredi Notunuzu Artırma yapacağınız veya seviyesini korumada yardım alacağınız sayfaya yönlendirileceksiniz. Ayrıca bu yapılan danışmanlıklar kişiye özel sorunlara kişisel çözümler sunar.

Findeks Kredi Notunuzu danışman hizmeti ile incelemek ve ayrıca bu notu yükseltmek, korumak için tıklanyınız.

No Responses

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir