İstanbul’da Yatırım Yapılacak ve Kar Getirisi Yüksek Yerler


İstanbul'da Yatırım Yapılacak ve Kar Getirisi Yüksek Gayrimenkul Yerleri

İstanbul’da Yatırım Yapılacak ve Kar Getirisi Yüksek Gayrimenkul Yerleri

Herkes gayrimenkulden para kazanmak ister. Hatta elinizde birazcık paranız varsa bunu en iyi nasıl değerlendirebilirim diye düşünebilirsiniz. Bizde size Türkiye’nin ne büyük şehrinde size yatırım yapılacak yerleri, İstanbul’un parlayan yerleri, İstanbul’da gayrimenkul alınacak yerler, İstanbul’da arsa alınacak yerler, İstanbul’da kar getirisi yüksek yerler, İstanbul’da emlak sektörü, İstanbul’da dev şehirlerin kurulacağı yer, Arnavutköy kentsel dönüşüm, sancaktepe kentsel dönüşüm gibi konular hakkında size bilgi verelim diye düşündük.

Herkesin duyduğu bir cümle İstanbul’da toprağın olsun isterse saksıda olsun. İşte bugün ki konumuzda tam da bununla ilgili. İstanbul da yatırım yapacak olsanız nerelerde yatırım yapardınız. Biz de bu konuyla ilgili sizin için elimizden geldiğince araştırma yaptık.

İstanbul her ne kadar Türkiye Cumhuriyetinin bir şehri olsa da İstanbul’un ünü, şöhreti kıtaları aşmış artık bir dünya şehri olmuştur. Çoğu yurt dışından gelen turistler kısmende olsa Türkiye’yi sadece İstanbul’dan ibaret biliyorlar desek yanlış olmaz. İstanbul bu şöhretini 100 yıllardır imparatorluklara başkentlik yapmasına, Avrupa ve Asya gibi dünyanın en hareketli 2 kıtasına köprülük yapmasına, Türkiye’de her 5 insandan birinin orada yaşamasına ve haliyle devletin oraya yaptığı yatırımlara borçludur.

sancaktepe kentse ldönüşüm alanı

İstanbul’da yapılması planlanan çılgın projelerle dünya şehri tekrardan ilgiyi üstüne çekmiş durumda. Kimsenin aklına gelmeyen projeler yavaş yavaş yapılmaya başlayınca haliyle İstanbul’da burasıda mı gelişecek diye beklenen araziler şuan ateş pahası. Bir zamanlar itibar görmeyen araziler şuan pusuya yatan yatırımcılar sayesinde uçuşa geçmiş, m2 fiyatlarının yüksekliğinden gayrimenkullerin yanından geçilmiyor.

Herkes İstanbul’da yatırım için belirli bir alanı önermesi gayet mantıklı ve doğal bir olay ama artık bu eskiden kalan bir şey. Çünkü bu yerler zaten artık değerlerini ulaşmış yerler. İstanbul da yeni yapılan projeler artık şehrin içinden ziyade şehrin dışına doğru yapılan yerler olmaya başlamıştır. Şehir merkezi kar etmez diyemeyiz ama bu dünya şehrinde yapılaşma şehir merkezinin dışına çıkmaya başlamıştır.

Herkesin dilinde olan ve çılgın proje olarak adlandırılan Kanal İstanbul, 3. Köprü diğer adıyla Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 3. Hava limanı, Kuzey Marmara Otoyolu ve İki Yeni Şehir projesi ile yatırımların İstanbul merkezinden dışarı doğru çekmeye başladığı görülmüştür.

İstanbul’da Şehir Kuzeye Bölgesine Mi Kayıyor

Şimdi bu saydığımız projelere bakılırsa genel olarak her bir proje kendi içinde bulunduğu çevreyi uçurup götürecek hatta üstüne üstelik orta ölçekli bir şehri kalkındıracak, uçuracak projeler. Ayrıca bu projelerin hepsi birbirini tamamlayan projelerdir. Diğer ortak bir özellikleri ise bu projelerin çoğunun kuzeyde inşaat edilmesinden dolayı acaba şehir Kuzeye mi kayıyor sorusunu akıllara getirmiyor değil.

Yeni Yatırım Bölgelerinde Ulaşım Nasıl Olacak

Yatırım yaparken aklınıza gelen ilk sorulardan bir tanesi ulaşım olması gayet normal. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yaptığı açıklama ile mevcut raylı sisteme ek 20 tane daha raylı sistem ulaşım projesi eklendiği bildirilmektedir. Tabi bu sadece raylı sistem boyutunda eklenen projeler. Kara yolu olarak planlanan projeler buna cabası.

İstanbul’da Yatırım Kuzeye Bölgesine Mi Gidiyor

İstanbul’da gayrimenkul sektörünü etkileyen bir çok etken var. Yapılan projelerin genel özellikleri hepsinin çok yüksek maliyetli olması, büyük,devasal projeler olmalarının yanı sıra kuzey bölgesinde olmalarıdır. Özellikle 3. Havalimanı, 3. köprü Yavuz Sultan Selim Köprüsü, yeni şehirler projesi ve kentsel dönüşümler ile kuzey bölgesinin yatırım için altı çizilmekte. TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Hüsniye Boztunç mevcut yatırımlar ile kuzey bölgesine yatırım için çok dikkat edilmesi gerektiği söylemektedir. Özellikle kuzeye doğru yatırımların kayacağını belirtti. Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Ümraniye Sancaktepe, Tuzla ve Pendik’in yeni yatırımlara açık bölgeler olduğu ve yeni yapılan projelerin bitmesiyle buraların güç yetmeyen, fiyatların tavan yapacağı yerler olacağını belirtti.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3. Köprü),

Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3. Köprü) ve 3. Havalimanı Çevresinde Fiyatlar Tavan Yaptı

Bostunç Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve 3. Havalimanı yakınlarındaki bölgelerin ulaşımlarının bu projelerinin bitmesiyle büyük ölçüde ulaşım sıkıntısı bitecektir. Bu sebepten dolayı ulaşım sıkıntısı olmayan yer İstanbul için değerli bölgeye olmaya adaydır. Bu sebepten dolayı bu projelerin çevresinde bulunan gayrimenkuller, araziler şimdiden iki katına çıkmış durumda diye açıklama yapmış.

Arnavutköy Yatırım İçin Nasıl

İstanbul çarpık kentleşmenin, kaçak yapılaşmanını olduğu bir şehir ve bu yerlerin başında Arnavutköy gelmektedir Ama Arnavutköy fiyatı artacak yerlerin başında geliyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3. Köprü) ve 3. Havalimanına yakın olması nedeniyle ve ayrıca 3. Köprü’nün bağlantı noktası üzerinde olmasından dolayı şuan en gözde mekanlardan bir tanesidir. Burada ki arsa artışları gözle görülür derecededir.

İstanbul 4 Bölgede Yüzde 70 Artış Oldu

3. Havalimanı daha bitmeden bulunduğu ortamı hareketlendirmeye yetti. 3. Havalimanı çevresinde buluna yerlerde görülen artış oranı yüzde 50 ile 70 arasında oldu. Özellikle İstanbul’daki 4 bölge Tayakadın, Durusu, Yeniköy ve Karaburun fiyatlardaki artıştan etkilenen yerler. Buralar yatırım için geç mi tabi ki hayır. Avrupa yakasına yapılacak yatırımlardan etkilenecek olan bu bölge hala yatırım yapıalacak bir yerdir.

İstanbul Sarıyer Yatırım İçin Nasıl Yer

Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3. Köprü) güzergahında bulunan bu bölge resmen uçacak. Son dönemde prim yapan bölgeler arasında ayrıca buranın diğer bir özelliği deprem bölgesinde güvenli kuşakta kalan bu yer yatırım için de çok güzel bir yer. Sarıyerin güvenlik ve lüksün mekanı olacağı TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Hüsniye Boztunç tarafından belirtilmiştir. Sarıyer güvenlik ve lüks tutkunlarının vazgeçilmez mekanı olacak. Zekeriköy ve Uskumruköy bölgeleride tünel çalışmasıyla birlikte imar faaliyetlerin de hız kazanmıştır.

İstanbul Eski Balıkçı Köyü, İstanbul Eski Balıkçı Köyü Yatırım Durumu Nasıl

İstanbul Eski Balıkçı Köyü Yatırım Durumu Nasıl

Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3. Köprü)’sü Anadolu yakasında bulunan Eski Balıkçı Köyü yatırım için ideal mekan. Anadolu yakasında 3. köprünün ayağını oluşturacak olan bu yer yatırım için güzel imkan projeden önce m2 si 80 tl olan araziler projeden sonra 150 tl civarı fiyatlara yükselmiştir. Haliyle fiyatların sadece 150 tl de kalmayacağı belirtilmektedir.

İstanbul Sancaktepe Yatırım Durumu Nasıl

Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3. Köprü)’nden nasibini alan yerlerin arasında olan Sancaktepe fiyatları da artan bölgeler arasında. Son yıllarda artış gösteren emlak ve konut projeleriyle aktif olarak yükselen arazi piyasası projenin ortaya çıkmasıylada tekrardan yükselişe geçmiştir. Köprü güzergahı üzerinde olması nedeniyle arazi fiyatlarında artış görülmüştür. Daha önceleri 75-80 TL civarı olana araziler 140-160 TL arasında değişim göstermektedir.

İki Dev Şehrin Kurulacağı Yerleri Yatırım İçin Takip Etmek Gerek

İstanbul’da İki Dev Şehrin Kurulacağı Yerleri Yatırım İçin Takip Etmek Gerekli Mi?

İstanbul artık kendi içinde şehirler barındıracak kadar büyüyen bir şehir. Evet şehir içinde şehir olur mu evet olur. Bunun en güzel örneği İstanbuldur. İstanbul ana ulaşım entegresi merkeze bağlı olmak üzere kendine yeten, kendi içerisinde minik şehrin ihtiyacını barındıran merkez şehre entegre edilmiş iki alt şehir kurulması planlanmaktadır. Bu şehirlerden ilkinin 3. Havalimanına yakın olması hatta onu çevrelemesi planlanmaktadır. Avrupa yakasına kurulacak olan alt şehrin maksimumu 1 milyon nüfusa sahip bir yapıda kurulması beklenmektedir. Bu şehir 3. Hava limanını çevreleyecek şekilde kurulacaktır.

Ayrıca kurulacak ikinci alt şehrin de Sabiha Gökçen Hava alanına yapılacak olan 2. pist projesi ile hayata geçirilmesi planlanıyor. Bu yerinde Tuzla bölgesinde hayata geçirilmesi planlanmaktadır. Haliyle yapılacak bölgelerin yatırım açısından artış göstereceği bellidir. TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Hüsniye Boztunç yatırım yapacak kişilerin buraları takip etmesi gerektiğini vurgulamaktadır.  Ayrıca buraların yatırım için katma değerinin yüksek olacağı öngörülmektedir.


İlginiz çekebilir. 

İstanbul’da Ev Alacakların Dikkat Etmesi Gereken 11 İlçe ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Haber Kaynağı:

http://emlak.haber7.com/emlak-gundemi/haber/1052771-gelecegin-istanbulunun-ucuracagi-11-ilce

kenan.biter@haber7.com

No Responses

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir